Voorlopig nog geen opstart treinverkeer Amersfoort
AMERSFOORT (ANP) - Bij werkzaamheden rondom Amersfoort hebben zich een paar storingen voorgedaan die ProRail nog niet heeft opgelost, zo meldt de spoorwegbeheerder op X. Het gevolg ervan is dat er maandagochtend vroeg nog geen treinen kunnen rijden rondom Amersfoort.
De afgelopen twee weken lag al het treinverkeer rond Amersfoort helemaal stil. Dat heeft te maken met de vervanging van kabels, wissels en leidingen en 5 kilometer spoor. Vanaf maandag moeten er weer treinen rijden rond Amersfoort.
"Er zijn een aantal storingen in het werkgebied gebleven", licht een woordvoerster van ProRail toe. "Die proberen we nu met ale macht op te lossen. Het kan zijn dat we over een uur groen licht hebben, maar het kan ook iets langer duren. Voorlopig is er nog geen treinverkeer mogelijk. We raden reizigers aan de reis app in de gaten te houden."
Amersfoort is een van de drukste knooppunten van Nederland. Het station verbindt de Randstad en Noord- en Oost-Nederland.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.
53 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheidsfinanciën staan er iets gunstiger voor dan op Prinsjesdag werd gedacht. Het begrotingstekort komt dit jaar naar verwachting niet uit op 2,1 procent van de omvang van de economie, maar op 1,8 procent. Dat staat in de najaarsnota die demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.
1 uur geledenWIERUM (ANP) - De gaswinning onder de Waddenzee bij Ternaard in Friesland gaat definitief niet door. De Staat heeft een deal met gaswinningsbedrijf NAM gesloten, maakte energieminister Sophie Hermans (VVD) vrijdag bekend in het dorpshuis van het nabijgelegen Wierum.
1 uur geleden