
Voorlopig nog geen opstart treinverkeer Amersfoort
AMERSFOORT (ANP) - Bij werkzaamheden rondom Amersfoort hebben zich een paar storingen voorgedaan die ProRail nog niet heeft opgelost, zo meldt de spoorwegbeheerder op X. Het gevolg ervan is dat er maandagochtend vroeg nog geen treinen kunnen rijden rondom Amersfoort.
De afgelopen twee weken lag al het treinverkeer rond Amersfoort helemaal stil. Dat heeft te maken met de vervanging van kabels, wissels en leidingen en 5 kilometer spoor. Vanaf maandag moeten er weer treinen rijden rond Amersfoort.
"Er zijn een aantal storingen in het werkgebied gebleven", licht een woordvoerster van ProRail toe. "Die proberen we nu met ale macht op te lossen. Het kan zijn dat we over een uur groen licht hebben, maar het kan ook iets langer duren. Voorlopig is er nog geen treinverkeer mogelijk. We raden reizigers aan de reis app in de gaten te houden."
Amersfoort is een van de drukste knooppunten van Nederland. Het station verbindt de Randstad en Noord- en Oost-Nederland.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt dat een mogelijke staking komende vrijdag "landelijke impact" kan hebben. Dit komt doordat de eventuele staking door de vakbonden gepland staat in Midden-Nederland en de NS vanuit die regio het eigen landelijke treinverkeer aanstuurt.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlands-Hongaarse choreografe Krisztina de Châtel is dinsdag op 81-jarige leeftijd in haar woning in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie dinsdag aan het ANP bekendgemaakt. Zij was al enige tijd ziek.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever betreurt dat het kabinet-Schoof gevallen is. Hij heeft het over "geliefde buurland dat nu weer aankijkt tegen een periode van politieke blokkering. In deze geopolitiek onzekere tijden kan Europa instabiliteit missen als kiespijn".
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat door als demissionair premier, zei hij op een persconferentie na een extra ingelaste ministerraad. De partijloze premier gaat een demissionair kabinet van VVD, NSC en BBB leiden, nadat PVV-leider Geert Wilders had aangekondigd zijn partij terug te trekken uit de coalitie. Ook zijn bewindslieden verlaten het kabinet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vrachtwagen die op 27 augustus 2022 inreed op een barbecuefeest van de ijsclub in Nieuw-Beijerland bereikte een snelheid van 31 kilometer per uur. Dat bleek op de eerste dag van de inhoudelijke zitting van de strafzaak tegen de Spaanse chauffeur. Bij het incident kwamen zeven mensen om het leven, onder wie een ongeboren kind. Zeven anderen raakten gewond. De 48-jarige Juan C.S. had tijdens het ongeluk mogelijk een epileptische aanval, iets wat hij ontkent. C.S. heeft een geschiedenis van aanvallen en bezocht in het verleden een arts daarvoor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Stichting Gelijkwaardig Herstel (SGH) hoopt dat de afhandeling van het herstel van de toeslagenaffaire "voortvarend doorgaat", ook nu de coalitie uiteen is gevallen. "Dit was de vijfde staatssecretaris die zich hiermee bezig heeft gehouden", aldus een woordvoerder. "We gaan op naar nummer zes, denk ik. Het is nog steeds niet opgelost."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Journalist en presentator Peter de Bie is dinsdag, op zijn 75e verjaardag, overleden. Dat heeft Omroep MAX dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geleden