Voorlopig niet nog meer Nederlands geld naar VN-organisatie UNRWA
DEN HAAG (ANP) - Er gaat voorlopig niet nog meer geld naar de organisatie van de Verenigde Naties voor Palestijnse Vluchtelingen (UNRWA), meldt demissionair minister Geoffrey van Leeuwen (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking). Er loopt een onderzoek naar de organisatie, omdat medewerkers mogelijk betrokken waren bij de aanval van Hamas op Israël van 7 oktober.
Eerder had Nederland al 19 miljoen euro naar de organisatie overgemaakt. Er komt geen extra geld bij zolang het onderzoek loopt, aldus het ministerie.
"Deze beschuldigingen zijn te ernstig", zegt Van Leeuwen. "We moeten nu eerst precies weten wat er uit het onderzoek komt en welke stappen de Verenigde Naties nemen. Nederland zal via andere wegen humanitaire hulp blijven bieden aan de burgerbevolking in Gaza." Van Leeuwen zei vrijdag al "geschokt" te zijn en te overwegen om steun te stoppen.
Onderzoek
Een aantal landen ging Nederland al voor in het opschorten van de steun voor UNRWA. In Europa gaat het om het Verenigd Koninkrijk, Italië en Finland. Ook de Verenigde Staten, Canada en Australië stopten hun steun al.
UNRWA doet zelf onderzoek naar haar medewerkers. Het zou gaan om twaalf personen die bij de terroristische aanval van 7 oktober betrokken geweest zouden zijn. Het is niet bekend welke rol zij daarin mogelijk hadden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
3 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
3 uur geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
10 uur geleden