
Voorlopig geen vervoersstatistieken Air France-KLM
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM publiceert tot nader order geen maandelijks vervoerscijfers meer. Door de coronacrisis gaan vergelijkingen met een jaar eerder totaal mank.
De statistieken voor de maand april, toen de onderneming vanwege de crisis nagenoeg de hele vloot aan de grond hield, stonden eigenlijk voor maandag gepland. Maar bij de publicatie van de vervoerscijfers over de maand maart, had AF-KLM al gezegd dat dit voorlopig de laatste keer was.
De luchtvaartsector wordt zwaar geraakt door de crisis. AF-KLM sloot het eerste kwartaal af met een verlies van 1,8 miljard euro. Daarbij werd gewaarschuwd voor een nog minder tweede kwartaal.
Om de onderneming van de ondergang te redden heeft Frankrijk 7 miljard euro steun toegezegd. Over 2 miljard tot 4 miljard euro noodsteun vanuit Den Haag wordt nog onderhandeld.
Meer uit Financieel
NIAMEY (ANP/AFP) - De militaire regering van Niger heeft aangekondigd dat de enige industriële goudmijn van het land wordt genationaliseerd. De in 2023 na een staatsgreep aan de macht gekomen junta beschuldigt de Australische exploitant van "ernstige overtredingen", terwijl ze streeft naar meer controle over grondstoffen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het gemiddelde Amerikaanse invoertarief is nu 20,1 procent. Dat is het hoogste niveau sinds het begin van de jaren 1910, met uitzondering van een korte piek eerder dit jaar, volgt uit berekeningen van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
16 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Kunstmatige intelligentie (AI) ontwikkelt zich in rap tempo, maar voor het mainstream maken van humanoïde robots zijn nog meer inspanningen vereist. Volgens Wang Xingxing, topman van het Chinese robotbedrijf Unitree, zou het vereiste expertiseniveau wel binnen één tot drie jaar bereikt kunnen worden.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere bedrijven overwegen een beursgang in Amsterdam, heeft persbureau Bloomberg vernomen van ingewijden. Zo zou Ahlstrom, een Fins bedrijf in vezelgebaseerde materialen, mogelijk naar het Damrak komen. Ook de uit Praag afkomstige Czechoslovak Group, een producent van gepantserde voertuigen en munitie, overweegt naar verluidt een beursgang in Nederland.
19 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico klaagt dat het Duitse sportmerk Adidas met een sandaal is gekomen die naar een Mexicaanse deelstaat is vernoemd, zonder dat Mexicanen daar in enige vorm van profiteren. Het gaat om de Oaxaca Slip On van een Mexicaans-Amerikaanse ontwerper die voor het bedrijf werkt, Willy Chavarria. Zijn ontwerp is ook nog eens geïnspireerd op een traditionele inheemse sandaal.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Tesla neemt dit jaar niet deel aan de IAA Mobility-beurs in München. Dat heeft de organisator van het evenement, Verband der Automobilindustrie (VDA), een maand voor de opening van de toonaangevende Duitse autoshow laten weten.
21 uur geledenSTANS (ANP/RTR) - De Zwitserse vliegtuigfabrikant Pilatus heeft de leveringen van zijn zakenjets PC-12 en PC-24 aan de Verenigde Staten opgeschort. Volgens het bedrijf zorgen de forse nieuwe Amerikaanse importheffingen, die voor Zwitserland wel 39 procent bedragen, voor een "aanzienlijk concurrentienadeel".
21 uur geleden