Voorlopig geen supporters in Italiaanse voetbalstadions
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalcompetitie start over twee weken in lege stadions. De clubs hoeven er ook niet op te rekenen dat ze al snel weer wat publiek mogen toelaten. "Ik denk dat het openen van de stadions op dit moment heel ongepast zou zijn", zei de Italiaanse premier Giuseppe Conte.
Bij de oefenwedstrijd tussen Parma en Empoli zijn zondag wel duizend toeschouwers welkom in het Stadio Ennio Tardini. De lokale autoriteiten hebben daar toestemming voor gegeven. Het is voor het eerst dat de deuren van een stadion van een club uit de Serie A opengaan voor publiek sinds het begin van de coronacrisis. Napoli en Sampdoria hebben ook al oefenwedstrijden gespeeld met publiek langs de kant, maar dat gebeurde niet in eigen stadion.
Het aantal coronabesmettingen in Italië loopt weer op. Het land telt ruim 276.000 bevestigde besmettingen, bijna 36.000 mensen stierven aan het coronavirus. De Serie A start op zaterdag 19 september, zonder publiek op de tribunes.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
5 uur geledenASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
22 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
22 uur geleden