Voorlopig geen supporters in Italiaanse voetbalstadions
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalcompetitie start over twee weken in lege stadions. De clubs hoeven er ook niet op te rekenen dat ze al snel weer wat publiek mogen toelaten. "Ik denk dat het openen van de stadions op dit moment heel ongepast zou zijn", zei de Italiaanse premier Giuseppe Conte.
Bij de oefenwedstrijd tussen Parma en Empoli zijn zondag wel duizend toeschouwers welkom in het Stadio Ennio Tardini. De lokale autoriteiten hebben daar toestemming voor gegeven. Het is voor het eerst dat de deuren van een stadion van een club uit de Serie A opengaan voor publiek sinds het begin van de coronacrisis. Napoli en Sampdoria hebben ook al oefenwedstrijden gespeeld met publiek langs de kant, maar dat gebeurde niet in eigen stadion.
Het aantal coronabesmettingen in Italië loopt weer op. Het land telt ruim 276.000 bevestigde besmettingen, bijna 36.000 mensen stierven aan het coronavirus. De Serie A start op zaterdag 19 september, zonder publiek op de tribunes.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
5 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
15 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden