Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlopig geen nieuw seizoen Temptation Island na meldingen

Voorlopig geen nieuw seizoen Temptation Island na meldingen

HILVERSUM (ANP) - Er komt voorlopig geen nieuw seizoen van het realityprogramma Temptation Island. RTL wil eerst "meer duidelijkheid", zo laat content directeur Peter van der Vorst weten in een verklaring.

Meerdere oud-deelnemers van het programma hebben zich de afgelopen dagen gemeld bij slachtofferadvocaat Sébas Diekstra. Zij zeggen psychische klachten te hebben overgehouden aan hun deelname aan het programma.

Van der Vorst zegt dat het verhaal van Diekstra het "nog urgenter" maakt om samen met producent Simpel Zodiak met de melders in gesprek te gaan. Die wens zou RTL eerder al hebben uitgesproken, maar Diekstra zou hier niet op gereageerd hebben. "We hopen dat hij zo snel mogelijk op onze uitnodiging ingaat, zodat we een compleet beeld kunnen krijgen van de situatie", aldus Van der Vorst. "We vinden het uiterst belangrijk om persoonlijk de ervaringen van deze (oud-)deelnemers zelf te horen."

Reacties

De directeur stelt dat verscheidene partijen hebben gereageerd over de berichtgeving rondom Temptation Island in de media. "Veel aannames zijn niet juist. Onder andere over nazorg en boeteclausules. Er wordt intensieve nazorg geboden en met deelnemers wordt uitgebreid stilgestaan bij het doel van boeteclausules", vervolgt hij. "Dat gaat nooit over melden, alleen over spoilers en spelbederf. In het hele maakproces wordt benadrukt dat melden altijd mogelijk is."

De meldingen volgen op een interview dat oud-deelnemers Aylin en Efrain vorige week aan het AD gaven. Zij stelden dat er bij het programma sprake zou zijn van manipulatie van de kandidaten door de makers. Naast het emotionele trauma dat zij zouden hebben opgelopen, ondernam Aylin naar eigen zeggen twee zelfdodingspogingen als gevolg van psychische klachten die voortkwamen uit het programma. Het koppel ontving na mediation een bedrag van 30.000 euro van de producent. Dit heeft RTL ook bevestigd.

Opmerkelijk

Diekstra vindt het "opmerkelijk" dat Temptation Island wordt gepauzeerd nu er commotie over het programma is. "Wat opvallend is, is dat een groot deel van de klachten al bekend was", reageert hij namens zijn cliënten in een verklaring. "Dat het programma nu pas gepauzeerd wordt vanwege de ophef, vinden meerdere cliënten dan ook op zijn minst opmerkelijk."

Na het interview in het AD hebben ruim tien oud-kandidaten zich ook gemeld. Volgens de advocaat wil aantal cliënten met RTL in gesprek en is dat ook al gemeld. "Afgelopen week heb ik aangegeven dat ik daar binnenkort op terug zal komen."

Meer uit Binnenland

Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

3 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

4 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

4 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

4 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

6 uur geleden
Hermans neemt advies over: geen vaccin tegen meningokokken B

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport neemt het advies van de Gezondheidsraad over en neemt een vaccinatie tegen meningokokken B niet op in het rijksvaccinatieprogramma. Volgens de raad wegen de voordelen niet op tegen de nadelen. Als er nieuwe vaccins voor komen, kan dit besluit veranderen.

6 uur geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

7 uur geleden