Voorlopig geen landelijke actie voor slachtoffers beving Marokko
DEN HAAG (ANP) - Vooralsnog komt er geen landelijke inzamelingsactie voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis wordt hierover momenteel nog gesproken, maar hangt het af van hoe de situatie in het Noord-Afrikaanse land zich ontwikkelt. Mensen kunnen wel donaties doen op giro 6868 van het Rode Kruis, waarop zondag ruim zes ton was binnengekomen.
Volgens de woordvoerder kunnen niet alle zogenoemde samenwerkende hulporganisaties die zijn aangesloten bij giro 555, het rekeningnummer dat wordt geopend voor landelijke acties, in Marokko hulp verlenen. "Organisaties achter giro 555 volgen de situatie in het rampgebied op de voet. De Marokkaanse overheid heeft gericht hulp gevraagd", zegt hij, doelend op het feit dat Marokko vooralsnog hulp wil van vier landen.
Het geld dat binnenkomt op giro 6868 gaat naar noodhulp die de Marokkaanse Rode Halve Maan verstrekt, de zusterorganisatie van het Rode Kruis. Op dit moment is volgens de woordvoerder de meeste behoefte aan noodhulp, zoals onderdak, medicijnen, bloed, drinkwater en voedsel.
Het rekeningnummer voor de getroffenen van de zware aardbeving, die vrijdag het land trof en al ruim 2100 mensen het leven heeft gekost, is zaterdag opengesteld. Minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) zegde eerder 5 miljoen euro voor noodhulp toe.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.
2 uur geleden