Voorlopig geen landelijke actie voor slachtoffers beving Marokko
DEN HAAG (ANP) - Vooralsnog komt er geen landelijke inzamelingsactie voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis wordt hierover momenteel nog gesproken, maar hangt het af van hoe de situatie in het Noord-Afrikaanse land zich ontwikkelt. Mensen kunnen wel donaties doen op giro 6868 van het Rode Kruis, waarop zondag ruim zes ton was binnengekomen.
Volgens de woordvoerder kunnen niet alle zogenoemde samenwerkende hulporganisaties die zijn aangesloten bij giro 555, het rekeningnummer dat wordt geopend voor landelijke acties, in Marokko hulp verlenen. "Organisaties achter giro 555 volgen de situatie in het rampgebied op de voet. De Marokkaanse overheid heeft gericht hulp gevraagd", zegt hij, doelend op het feit dat Marokko vooralsnog hulp wil van vier landen.
Het geld dat binnenkomt op giro 6868 gaat naar noodhulp die de Marokkaanse Rode Halve Maan verstrekt, de zusterorganisatie van het Rode Kruis. Op dit moment is volgens de woordvoerder de meeste behoefte aan noodhulp, zoals onderdak, medicijnen, bloed, drinkwater en voedsel.
Het rekeningnummer voor de getroffenen van de zware aardbeving, die vrijdag het land trof en al ruim 2100 mensen het leven heeft gekost, is zaterdag opengesteld. Minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) zegde eerder 5 miljoen euro voor noodhulp toe.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op woensdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
21 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.
4 uur geledenBERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.
4 uur geleden