Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlopig geen landelijke actie voor slachtoffers beving Marokko

Voorlopig geen landelijke actie voor slachtoffers beving Marokko

DEN HAAG (ANP) - Vooralsnog komt er geen landelijke inzamelingsactie voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis wordt hierover momenteel nog gesproken, maar hangt het af van hoe de situatie in het Noord-Afrikaanse land zich ontwikkelt. Mensen kunnen wel donaties doen op giro 6868 van het Rode Kruis, waarop zondag ruim zes ton was binnengekomen.

Volgens de woordvoerder kunnen niet alle zogenoemde samenwerkende hulporganisaties die zijn aangesloten bij giro 555, het rekeningnummer dat wordt geopend voor landelijke acties, in Marokko hulp verlenen. "Organisaties achter giro 555 volgen de situatie in het rampgebied op de voet. De Marokkaanse overheid heeft gericht hulp gevraagd", zegt hij, doelend op het feit dat Marokko vooralsnog hulp wil van vier landen.

Het geld dat binnenkomt op giro 6868 gaat naar noodhulp die de Marokkaanse Rode Halve Maan verstrekt, de zusterorganisatie van het Rode Kruis. Op dit moment is volgens de woordvoerder de meeste behoefte aan noodhulp, zoals onderdak, medicijnen, bloed, drinkwater en voedsel.

Het rekeningnummer voor de getroffenen van de zware aardbeving, die vrijdag het land trof en al ruim 2100 mensen het leven heeft gekost, is zaterdag opengesteld. Minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) zegde eerder 5 miljoen euro voor noodhulp toe.

Meer uit Binnenland

Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

2 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

4 uur geleden
Eis 10 jaar cel en tbs voor online misbruik Filipijnse meisjes

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".

4 uur geleden
Prinses Amalia vergezelt koningspaar bij Olympische Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.

6 uur geleden
Grote internationale drugsbende opgerold met Nederlandse hulp

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie heeft meegewerkt aan het oprollen van een internationale drugsbende waarbij ook Nederlandse burgers betrokken waren. Dat meldt de Europese politie (Europol) woensdag. De bende maakte en verspreidde synthetische drugs.

6 uur geleden
Vanaf weekend mogelijk schaatsen in noorden, verwacht Weeronline

HOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.

7 uur geleden
Meeste vertraging op de weg in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.

14 uur geleden