Voorlopig geen landelijke actie voor slachtoffers beving Marokko
DEN HAAG (ANP) - Vooralsnog komt er geen landelijke inzamelingsactie voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis wordt hierover momenteel nog gesproken, maar hangt het af van hoe de situatie in het Noord-Afrikaanse land zich ontwikkelt. Mensen kunnen wel donaties doen op giro 6868 van het Rode Kruis, waarop zondag ruim zes ton was binnengekomen.
Volgens de woordvoerder kunnen niet alle zogenoemde samenwerkende hulporganisaties die zijn aangesloten bij giro 555, het rekeningnummer dat wordt geopend voor landelijke acties, in Marokko hulp verlenen. "Organisaties achter giro 555 volgen de situatie in het rampgebied op de voet. De Marokkaanse overheid heeft gericht hulp gevraagd", zegt hij, doelend op het feit dat Marokko vooralsnog hulp wil van vier landen.
Het geld dat binnenkomt op giro 6868 gaat naar noodhulp die de Marokkaanse Rode Halve Maan verstrekt, de zusterorganisatie van het Rode Kruis. Op dit moment is volgens de woordvoerder de meeste behoefte aan noodhulp, zoals onderdak, medicijnen, bloed, drinkwater en voedsel.
Het rekeningnummer voor de getroffenen van de zware aardbeving, die vrijdag het land trof en al ruim 2100 mensen het leven heeft gekost, is zaterdag opengesteld. Minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) zegde eerder 5 miljoen euro voor noodhulp toe.
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
4 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
7 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
7 uur geleden