Voorlopig geen eigen waterkanonnen voor politie
DEN HAAG (ANP) - De zes waterkanonnen van de Nederlandse politie zijn voor nog onbekende tijd buiten gebruik na technische problemen. Dat meldt een woordvoerder van de korpsleiding desgevraagd.
In juni kreeg tijdens een oefening een waterkanon een klapband. Daardoor liepen agenten gehoorschade op. Besloten werd toen alle zes waterkanonnen voorlopig langs de kant te zetten en eerst goed uit te zoeken hoe het zit met "de techniek", zegt een woordvoerder van de korpsleiding.
Volgens de zegsvrouw zijn de waterkanonnen de afgelopen paar jaar veel ingezet. "Dat heeft mogelijk tot wat slijtage geleid."
Goede oplossingen
Tot problemen heeft het niet kunnen inzetten van de zogenoemde waterwerper vooralsnog niet geleid, zegt de woordvoerder. Van tevoren wordt een inschatting gemaakt of een waterkanon bij een bepaalde situatie mogelijk nodig is, vertelt ze.
De afgelopen tijd konden waterkanonnen worden geleend van de Duitse en Belgische politie. Zo had de Amsterdamse politie donderdag een waterkanon uit Duitsland achter de hand voor het geval die nodig was bij eventuele ongeregeldheden rondom de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. "Er zijn goede oplossingen voor", aldus de woordvoerder. Daarbij wijst ze niet alleen naar de inzet van waterkanonnen uit buurlanden. "We hebben ook voldoende andere middelen om op te kunnen treden."
Maximale belasting
Hoelang het duurt voordat de politie de eigen waterkanonnen weer kan inzetten, is nog onduidelijk. "Er wordt gezocht naar oplossingen. Gekeken wordt of we ze eventueel moeten vervangen, of dat ze misschien wel inzetbaar zijn, maar niet met de maximale belasting."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
10 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
21 uur geleden