Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlopig akkoord over overname afvalverwerker Renewi

Voorlopig akkoord over overname afvalverwerker Renewi

AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi wordt mogelijk overgenomen door het Australische beleggingsfonds Macquarie Asset Management. Daarover heeft de directie van het Nederlands-Britse recycling- en afvalverwerkingsbedrijf een voorlopig akkoord bereikt met de koper.

Met het door Macquarie gedane voorstel is omgerekend zo'n 841 miljoen euro gemoeid. Op de beurs in Amsterdam werd direct op het bericht gereageerd. Het aandeel Renewi maakte donderdag eind van de ochtend een koerssprong van meer dan 40 procent.

Renewi ontstond in 2017 door een fusie van de Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel. Macquarie deed in september vorig jaar al een bod op Renewi en verhoogde dit een maand later zelfs. Maar die overnamepoging strandde omdat het bestuur van Renewi de bieding afwees. De directie stelde destijds dat het bod "het bedrijf fundamenteel onderwaardeert" en riep aandeelhouders toen ook op niet in te gaan op het bod.

Toezeggingen

Nu gaat het om een bod van 870 pence per aandeel, wat neerkomt op een premie van 57 procent ten opzichte van de slotkoers van woensdag. Dit is ook beduidend hoger dan de 810 pence per aandeel die vorig jaar werd voorgesteld. Het bestuur van Renewi is nu wel "geneigd" het bod aan te bevelen en heeft ermee ingestemd om Macquarie boekenonderzoek te laten doen. Dat is een belangrijke stap in een overnameproces.

Macquarie heeft volgens de Britse overnameregels nu tot 26 december de tijd om met een definitief bod te komen of zich terug te trekken. Het beleggingsfonds heeft eerder al geïnvesteerd in afvalbedrijven in onder meer Australië en de Verenigde Staten. In 2021 nam het ook Beauparc Utilities over, een recycling- en afvalverwerkingsbedrijf dat actief is in Europa.

Macquarie heeft al toezeggingen ontvangen van drie grote Renewi-aandeelhouders die samen ruim 15 procent van het bedrijf in handen hebben. Zij hebben beloofd het te verwachten bod te zullen steunen.

Meer uit Financieel

Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

56 minuten geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

1 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

1 uur geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

2 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

3 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

3 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

4 uur geleden