Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlopig akkoord over overname afvalverwerker Renewi

Voorlopig akkoord over overname afvalverwerker Renewi

AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi wordt mogelijk overgenomen door het Australische beleggingsfonds Macquarie Asset Management. Daarover heeft de directie van het Nederlands-Britse recycling- en afvalverwerkingsbedrijf een voorlopig akkoord bereikt met de koper.

Met het door Macquarie gedane voorstel is omgerekend zo'n 841 miljoen euro gemoeid. Op de beurs in Amsterdam werd direct op het bericht gereageerd. Het aandeel Renewi maakte donderdag eind van de ochtend een koerssprong van meer dan 40 procent.

Renewi ontstond in 2017 door een fusie van de Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel. Macquarie deed in september vorig jaar al een bod op Renewi en verhoogde dit een maand later zelfs. Maar die overnamepoging strandde omdat het bestuur van Renewi de bieding afwees. De directie stelde destijds dat het bod "het bedrijf fundamenteel onderwaardeert" en riep aandeelhouders toen ook op niet in te gaan op het bod.

Toezeggingen

Nu gaat het om een bod van 870 pence per aandeel, wat neerkomt op een premie van 57 procent ten opzichte van de slotkoers van woensdag. Dit is ook beduidend hoger dan de 810 pence per aandeel die vorig jaar werd voorgesteld. Het bestuur van Renewi is nu wel "geneigd" het bod aan te bevelen en heeft ermee ingestemd om Macquarie boekenonderzoek te laten doen. Dat is een belangrijke stap in een overnameproces.

Macquarie heeft volgens de Britse overnameregels nu tot 26 december de tijd om met een definitief bod te komen of zich terug te trekken. Het beleggingsfonds heeft eerder al geïnvesteerd in afvalbedrijven in onder meer Australië en de Verenigde Staten. In 2021 nam het ook Beauparc Utilities over, een recycling- en afvalverwerkingsbedrijf dat actief is in Europa.

Macquarie heeft al toezeggingen ontvangen van drie grote Renewi-aandeelhouders die samen ruim 15 procent van het bedrijf in handen hebben. Zij hebben beloofd het te verwachten bod te zullen steunen.

Meer uit Financieel

Werklozen sneller weer aan de slag sinds WW-duur is ingekort

DEN HAAG (ANP) - De verkorting van de maximale WW-duur van 38 naar 24 maanden heeft ertoe geleid dat mensen die hun baan verliezen, gemiddeld sneller weer aan het werk gaan. Ook de vertraagde opbouw van het recht op WW heeft een licht gunstig effect. Dat is de conclusie van een evaluatie die demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.

21 minuten geleden
Halsoverkop statiegeld verhogen werkt averechts, betoogt sector

DEN HAAG (ANP) - Een verdubbeling van het statiegeld op kleine plastic flesjes tot 30 cent is geen oplossing. Dat betoogde Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling en het hergebruik van plastic flesjes, donderdag bij de Raad van State. De organisatie verzet zich tegen een in september opgelegde last onder dwangsom van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) omdat de inzamelingsdoelen voor de flesjes maar niet worden gehaald.

25 minuten geleden
Greenpeace vindt gevaarlijke chemicaliën in kleding van Shein

HAMBURG (ANP/AFP) - Kleding van de Aziatische webwinkel Shein bevat gevaarlijke chemicaliën in hoeveelheden die de EU-regels ruim overschrijden. Dat stelt Greenpeace in een rapport dat donderdag is gepubliceerd. Shein heeft al laten weten uit voorzorg de "artikelen die we kunnen identificeren wereldwijd uit onze marktplaats te zullen verwijderen".

2 uur geleden
Activistische belegger juicht fusieplan AkzoNobel toe

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.

3 uur geleden
Wall Street stijgt door opluchting over resultaten Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.

3 uur geleden
China: bedrijfsconflicten als Nexperia moeten intern opgelost

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.

4 uur geleden
Uitgesteld banenrapport VS toont sterke banengroei in september

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.

4 uur geleden