Voorlopig akkoord over overname afvalverwerker Renewi
AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi wordt mogelijk overgenomen door het Australische beleggingsfonds Macquarie Asset Management. Daarover heeft de directie van het Nederlands-Britse recycling- en afvalverwerkingsbedrijf een voorlopig akkoord bereikt met de koper.
Met het door Macquarie gedane voorstel is omgerekend zo'n 841 miljoen euro gemoeid. Op de beurs in Amsterdam werd direct op het bericht gereageerd. Het aandeel Renewi maakte donderdag eind van de ochtend een koerssprong van meer dan 40 procent.
Renewi ontstond in 2017 door een fusie van de Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel. Macquarie deed in september vorig jaar al een bod op Renewi en verhoogde dit een maand later zelfs. Maar die overnamepoging strandde omdat het bestuur van Renewi de bieding afwees. De directie stelde destijds dat het bod "het bedrijf fundamenteel onderwaardeert" en riep aandeelhouders toen ook op niet in te gaan op het bod.
Toezeggingen
Nu gaat het om een bod van 870 pence per aandeel, wat neerkomt op een premie van 57 procent ten opzichte van de slotkoers van woensdag. Dit is ook beduidend hoger dan de 810 pence per aandeel die vorig jaar werd voorgesteld. Het bestuur van Renewi is nu wel "geneigd" het bod aan te bevelen en heeft ermee ingestemd om Macquarie boekenonderzoek te laten doen. Dat is een belangrijke stap in een overnameproces.
Macquarie heeft volgens de Britse overnameregels nu tot 26 december de tijd om met een definitief bod te komen of zich terug te trekken. Het beleggingsfonds heeft eerder al geïnvesteerd in afvalbedrijven in onder meer Australië en de Verenigde Staten. In 2021 nam het ook Beauparc Utilities over, een recycling- en afvalverwerkingsbedrijf dat actief is in Europa.
Macquarie heeft al toezeggingen ontvangen van drie grote Renewi-aandeelhouders die samen ruim 15 procent van het bedrijf in handen hebben. Zij hebben beloofd het te verwachten bod te zullen steunen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
12 uur geleden