Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlopig akkoord over overname afvalverwerker Renewi

Voorlopig akkoord over overname afvalverwerker Renewi

AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi wordt mogelijk overgenomen door het Australische beleggingsfonds Macquarie Asset Management. Daarover heeft de directie van het Nederlands-Britse recycling- en afvalverwerkingsbedrijf een voorlopig akkoord bereikt met de koper.

Met het door Macquarie gedane voorstel is omgerekend zo'n 841 miljoen euro gemoeid. Op de beurs in Amsterdam werd direct op het bericht gereageerd. Het aandeel Renewi maakte donderdag eind van de ochtend een koerssprong van meer dan 40 procent.

Renewi ontstond in 2017 door een fusie van de Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel. Macquarie deed in september vorig jaar al een bod op Renewi en verhoogde dit een maand later zelfs. Maar die overnamepoging strandde omdat het bestuur van Renewi de bieding afwees. De directie stelde destijds dat het bod "het bedrijf fundamenteel onderwaardeert" en riep aandeelhouders toen ook op niet in te gaan op het bod.

Toezeggingen

Nu gaat het om een bod van 870 pence per aandeel, wat neerkomt op een premie van 57 procent ten opzichte van de slotkoers van woensdag. Dit is ook beduidend hoger dan de 810 pence per aandeel die vorig jaar werd voorgesteld. Het bestuur van Renewi is nu wel "geneigd" het bod aan te bevelen en heeft ermee ingestemd om Macquarie boekenonderzoek te laten doen. Dat is een belangrijke stap in een overnameproces.

Macquarie heeft volgens de Britse overnameregels nu tot 26 december de tijd om met een definitief bod te komen of zich terug te trekken. Het beleggingsfonds heeft eerder al geïnvesteerd in afvalbedrijven in onder meer Australië en de Verenigde Staten. In 2021 nam het ook Beauparc Utilities over, een recycling- en afvalverwerkingsbedrijf dat actief is in Europa.

Macquarie heeft al toezeggingen ontvangen van drie grote Renewi-aandeelhouders die samen ruim 15 procent van het bedrijf in handen hebben. Zij hebben beloofd het te verwachten bod te zullen steunen.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

1 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

2 uur geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

2 uur geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

3 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

3 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

4 uur geleden