Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlichter Tweede Kamer verdacht van lekken over onderzoek Arib

Voorlichter Tweede Kamer verdacht van lekken over onderzoek Arib

DEN HAAG (ANP) - Een voormalig persvoorlichter van de Tweede Kamer moet volgende week voor de rechter verschijnen, omdat zij vertrouwelijke informatie zou hebben gelekt naar de media. Het gaat om een woordvoerster van de toenmalige voorzitter van de Tweede Kamer Vera Bergkamp. De vrouw zou informatie hebben doorgespeeld over een onderzoek dat het dagelijkse bestuur (het presidium) wilde instellen naar oud-Kamervoorzitter Khadija Arib. Het Openbaar Ministerie verdenkt de vrouw van schending van het beroepsgeheim.

Het gaat woensdag in de rechtbank in Den Haag om een regiezitting, dan worden onder meer onderzoekswensen besproken en wordt gekeken wanneer de zaak inhoudelijk behandeld kan worden. De advocaat van de verdachte laat weten dat hij nu nog geen uitspraken wil doen, maar tijdens de zitting commentaar zal geven.

Het presidium deed op 3 oktober 2022 aangifte van het lek. Uit onderzoek door de rijksrecherche is gebleken dat journalisten op 28 september 2022 beschikten over de informatie, terwijl die nog niet officieel bekend was gemaakt. Eind vorig jaar liet het OM weten iemand te gaan vervolgen die voor het presidium werkte in de 'lekzaak'.

Het onderzoek naar Arib werd ingesteld na anonieme klachten over grensoverschrijdend gedrag door Arib in haar tijd als Kamervoorzitter tussen 2016 en 2021. Arib was daar woest over en stopte kort na de aankondiging als Kamerlid voor de PvdA.

Meer uit Binnenland

Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

55 minuten geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

3 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

5 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

6 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

6 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

7 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

8 uur geleden