Voorlichter Tweede Kamer verdacht van lekken over onderzoek Arib
DEN HAAG (ANP) - Een voormalig persvoorlichter van de Tweede Kamer moet volgende week voor de rechter verschijnen, omdat zij vertrouwelijke informatie zou hebben gelekt naar de media. Het gaat om een woordvoerster van de toenmalige voorzitter van de Tweede Kamer Vera Bergkamp. De vrouw zou informatie hebben doorgespeeld over een onderzoek dat het dagelijkse bestuur (het presidium) wilde instellen naar oud-Kamervoorzitter Khadija Arib. Het Openbaar Ministerie verdenkt de vrouw van schending van het beroepsgeheim.
Het gaat woensdag in de rechtbank in Den Haag om een regiezitting, dan worden onder meer onderzoekswensen besproken en wordt gekeken wanneer de zaak inhoudelijk behandeld kan worden. De advocaat van de verdachte laat weten dat hij nu nog geen uitspraken wil doen, maar tijdens de zitting commentaar zal geven.
Het presidium deed op 3 oktober 2022 aangifte van het lek. Uit onderzoek door de rijksrecherche is gebleken dat journalisten op 28 september 2022 beschikten over de informatie, terwijl die nog niet officieel bekend was gemaakt. Eind vorig jaar liet het OM weten iemand te gaan vervolgen die voor het presidium werkte in de 'lekzaak'.
Het onderzoek naar Arib werd ingesteld na anonieme klachten over grensoverschrijdend gedrag door Arib in haar tijd als Kamervoorzitter tussen 2016 en 2021. Arib was daar woest over en stopte kort na de aankondiging als Kamerlid voor de PvdA.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot dertien jaar cel voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank legde R. hiervoor in 2021 elf jaar cel op. "U was de spil in de organisatie, u was de leider", aldus het hof.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of uitkeringsinstantie UWV paspoortkopieën mocht opvragen bij gemeenten. Het AD schreef eerder al over de kwestie.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Op de eerste zittingsdag in de strafzaak over de brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar heeft de rechtbank geluisterd naar persoonlijke slachtofferverklaringen. Daaruit bleek dat de gevolgen van de brand groot zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rapper Kempi, wiens echte naam Jerreley Slijger is, is dinsdag door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zeven maanden. Dat is conform de eis van het Openbaar Ministerie. Ook krijgt Kempi een contactverbod en moet hij een schadevergoeding van 2000 euro betalen.
2 uur geleden