Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlichter Tweede Kamer verdacht van lekken over onderzoek Arib

Voorlichter Tweede Kamer verdacht van lekken over onderzoek Arib

DEN HAAG (ANP) - Een voormalig persvoorlichter van de Tweede Kamer moet volgende week voor de rechter verschijnen, omdat zij vertrouwelijke informatie zou hebben gelekt naar de media. Het gaat om een woordvoerster van de toenmalige voorzitter van de Tweede Kamer Vera Bergkamp. De vrouw zou informatie hebben doorgespeeld over een onderzoek dat het dagelijkse bestuur (het presidium) wilde instellen naar oud-Kamervoorzitter Khadija Arib. Het Openbaar Ministerie verdenkt de vrouw van schending van het beroepsgeheim.

Het gaat woensdag in de rechtbank in Den Haag om een regiezitting, dan worden onder meer onderzoekswensen besproken en wordt gekeken wanneer de zaak inhoudelijk behandeld kan worden. De advocaat van de verdachte laat weten dat hij nu nog geen uitspraken wil doen, maar tijdens de zitting commentaar zal geven.

Het presidium deed op 3 oktober 2022 aangifte van het lek. Uit onderzoek door de rijksrecherche is gebleken dat journalisten op 28 september 2022 beschikten over de informatie, terwijl die nog niet officieel bekend was gemaakt. Eind vorig jaar liet het OM weten iemand te gaan vervolgen die voor het presidium werkte in de 'lekzaak'.

Het onderzoek naar Arib werd ingesteld na anonieme klachten over grensoverschrijdend gedrag door Arib in haar tijd als Kamervoorzitter tussen 2016 en 2021. Arib was daar woest over en stopte kort na de aankondiging als Kamerlid voor de PvdA.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

33 minuten geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

2 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

3 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

4 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

6 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

6 uur geleden
41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

10 uur geleden