Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlichter Tweede Kamer verdacht van lekken over onderzoek Arib

Voorlichter Tweede Kamer verdacht van lekken over onderzoek Arib

DEN HAAG (ANP) - Een voormalig persvoorlichter van de Tweede Kamer moet volgende week voor de rechter verschijnen, omdat zij vertrouwelijke informatie zou hebben gelekt naar de media. Het gaat om een woordvoerster van de toenmalige voorzitter van de Tweede Kamer Vera Bergkamp. De vrouw zou informatie hebben doorgespeeld over een onderzoek dat het dagelijkse bestuur (het presidium) wilde instellen naar oud-Kamervoorzitter Khadija Arib. Het Openbaar Ministerie verdenkt de vrouw van schending van het beroepsgeheim.

Het gaat woensdag in de rechtbank in Den Haag om een regiezitting, dan worden onder meer onderzoekswensen besproken en wordt gekeken wanneer de zaak inhoudelijk behandeld kan worden. De advocaat van de verdachte laat weten dat hij nu nog geen uitspraken wil doen, maar tijdens de zitting commentaar zal geven.

Het presidium deed op 3 oktober 2022 aangifte van het lek. Uit onderzoek door de rijksrecherche is gebleken dat journalisten op 28 september 2022 beschikten over de informatie, terwijl die nog niet officieel bekend was gemaakt. Eind vorig jaar liet het OM weten iemand te gaan vervolgen die voor het presidium werkte in de 'lekzaak'.

Het onderzoek naar Arib werd ingesteld na anonieme klachten over grensoverschrijdend gedrag door Arib in haar tijd als Kamervoorzitter tussen 2016 en 2021. Arib was daar woest over en stopte kort na de aankondiging als Kamerlid voor de PvdA.

Meer uit Binnenland

Iraanse ambassadeur ontboden na inbeslagname diplomatieke zending

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".

33 minuten geleden
Anjet Daanje op longlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.

3 uur geleden
Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Brabantse Grave

HILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.

3 uur geleden
Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

5 uur geleden
OM eist in hoger beroep 15 jaar cel en tbs voor doden sekswerker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.

6 uur geleden
Alarmcentrales: dit seizoen voorlopig meer wintersportongelukken

DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.

6 uur geleden
Politie gestopt met algoritme dat criminaliteit voorspelde

DEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.

6 uur geleden