Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorbereidingen voor Prinsjesdag in Den Haag in volle gang

Voorbereidingen voor Prinsjesdag in Den Haag in volle gang

DEN HAAG (ANP) - De voorbereidingen voor Prinsjesdag zijn maandagmiddag in volle gang. Langs de route die de Glazen Koets met de koninklijke familie zal rijden zijn dranghekken geplaatst. Ook staan er op meerdere plekken betonblokken en wegversperringen klaar om wegen in de buurt van de route af te sluiten.

De Glazen Koets vertrekt dinsdag om 13.00 uur vanaf Paleis Noordeinde in de richting van de Koninklijke Schouwburg aan het Korte Voorhout, waar koning Willem-Alexander ongeveer een kwartier later arriveert om voor de leden van de Staten-Generaal de troonrede voor te lezen. Langs de route staan maandagmiddag al dranghekken. Ook staan er langs het Lange Voorhout tribunes opgesteld.

Op meerdere wegen staan betonblokken en wegversperringen klaar. Die worden gebruikt om dinsdag tussen 06.00 en uiterlijk 16.00 uur meerdere wegen af te sluiten die aansluiten op de route. Het gaat onder meer om versperringen op het Korte Voorhout, de Lange Houtstraat, de Schouwburgstraat en de Korte Vijverberg. Op borden in het gebied rond Paleis Noordeinde en de Koninklijke Schouwburg staat aangekondigd dat er op Prinsjesdag van 05.00 tot 16.00 uur niet geparkeerd mag worden.

Een woordvoerder van de gemeente Den Haag zegt dat er gedemonstreerd mag worden op een weg die parallel loopt aan het Lange Voorhout. De vakken voor demonstranten zijn met dranghekken gescheiden van het gedeelte waar de Glazen Koets zal rijden. Demonstranten kunnen verder terecht aan de Lange Vijverberg, waar eveneens dranghekken staan. Ook is er ruimte voor actievoerders op de Laan van Reagan en Gorbatsjov, buiten het afgezette gebied en in de buurt van het station Den Haag Centraal.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

2 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

3 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

4 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

4 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

5 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

6 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

7 uur geleden