Voorbereidingen nieuwjaarsconcert in Wenen in volle gang
WENEN (ANP/DPA) - De voorbereidingen op het traditionele nieuwjaarsconcert vanuit de Gouden Zaal van het concertgebouw in Wenen zijn in volle gang. De directeur van het Weense Filharmonisch Orkest, Daniel Froschauer, zei donderdag dat alles in het werk wordt gesteld dat het concert plaatsvindt. Het moet een teken van hoop worden en volgens Froschauer zal de zaal er dankzij bloemendecoraties feestelijk als altijd uitzien. De orkestleden zullen - voor ze 1 januari beginnen te spelen - meerdere malen aan een coronatest worden onderworpen.
Publiek zal er deze keer in de zaal niet bij zijn vanwege de coronamaatregelen. Maar het concert wordt doorgaans op televisie gevolgd door vijftig miljoen kijkers in naar schatting negentig landen. Het concert wordt voor de zesde keer gedirigeerd door Riccardo Muti. De walsmuziek galmt zonder publiek mogelijk een seconde langer na in de Gouden Zaal.
Het concert wordt sinds 1941 op de eerste dag van het jaar gegeven in Wenen met veelal licht klassieke Oostenrijkse muziek.
Meer uit Buitenland
REYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
20 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen voor de EU-top van volgende week een besluit nemen om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Nu moeten alle 27 lidstaten hier elke zes maanden opnieuw mee instemmen. De Europese Commissie wil daar een einde aan maken via een noodbevoegdheid, die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne gaat woensdag eerst met de Verenigde Staten praten over de wederopbouw en naoorlogse economische ontwikkeling van het land, voor het zijn aanpassingen aan de nieuwste Amerikaanse vredesplannen naar Washington stuurt. Ondertussen werkt de regering in Kyiv door aan die aanpassingen, zegt president Volodymyr Zelensky op X. De VS manen Kyiv om voort te maken.
2 uur geleden