Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorbereidingen nieuwjaarsconcert in Wenen in volle gang

Voorbereidingen nieuwjaarsconcert in Wenen in volle gang

WENEN (ANP/DPA) - De voorbereidingen op het traditionele nieuwjaarsconcert vanuit de Gouden Zaal van het concertgebouw in Wenen zijn in volle gang. De directeur van het Weense Filharmonisch Orkest, Daniel Froschauer, zei donderdag dat alles in het werk wordt gesteld dat het concert plaatsvindt. Het moet een teken van hoop worden en volgens Froschauer zal de zaal er dankzij bloemendecoraties feestelijk als altijd uitzien. De orkestleden zullen - voor ze 1 januari beginnen te spelen - meerdere malen aan een coronatest worden onderworpen.

Publiek zal er deze keer in de zaal niet bij zijn vanwege de coronamaatregelen. Maar het concert wordt doorgaans op televisie gevolgd door vijftig miljoen kijkers in naar schatting negentig landen. Het concert wordt voor de zesde keer gedirigeerd door Riccardo Muti. De walsmuziek galmt zonder publiek mogelijk een seconde langer na in de Gouden Zaal.

Het concert wordt sinds 1941 op de eerste dag van het jaar gegeven in Wenen met veelal licht klassieke Oostenrijkse muziek.

Meer uit Buitenland

Vijf Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.

55 minuten geleden
Japan schrapt naoorlogse beperkingen op wapenuitvoer

TOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.

58 minuten geleden
VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel

GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.

5 uur geleden
Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

7 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

8 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

11 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

13 uur geleden