Voorbereidingen nieuwjaarsconcert in Wenen in volle gang
WENEN (ANP/DPA) - De voorbereidingen op het traditionele nieuwjaarsconcert vanuit de Gouden Zaal van het concertgebouw in Wenen zijn in volle gang. De directeur van het Weense Filharmonisch Orkest, Daniel Froschauer, zei donderdag dat alles in het werk wordt gesteld dat het concert plaatsvindt. Het moet een teken van hoop worden en volgens Froschauer zal de zaal er dankzij bloemendecoraties feestelijk als altijd uitzien. De orkestleden zullen - voor ze 1 januari beginnen te spelen - meerdere malen aan een coronatest worden onderworpen.
Publiek zal er deze keer in de zaal niet bij zijn vanwege de coronamaatregelen. Maar het concert wordt doorgaans op televisie gevolgd door vijftig miljoen kijkers in naar schatting negentig landen. Het concert wordt voor de zesde keer gedirigeerd door Riccardo Muti. De walsmuziek galmt zonder publiek mogelijk een seconde langer na in de Gouden Zaal.
Het concert wordt sinds 1941 op de eerste dag van het jaar gegeven in Wenen met veelal licht klassieke Oostenrijkse muziek.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat de veiligheidssituatie in de belangrijke Straat van Hormuz vermoedelijk slecht zal blijven tijdens de oorlog. "Het is onwaarschijnlijk dat er enige veiligheid kan worden bereikt in de Straat van Hormuz te midden van de spanningen die door de Verenigde Staten en Israël in de regio zijn aangewakkerd", schreef regimekopstuk Ali Larijani in een bericht op X.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.
1 uur geledenPAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.
2 uur geleden