Voorbeeldprof Tadic wil met Ajax overwinteren in Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Het nummer 'Freed from Desire' van Gala zal woensdagavond vlak voor het cruciale thuisduel van Ajax tegen Atalanta Bergamo weer door de speakers schallen als Dusan Tadic na de warming-up de bal pakt. Nog een paar schijnbewegingen en geslaagde trappen en ook hij zal zich klaar voelen voor de kraker.
Tadic bereidt zich al sinds zijn komst naar Ajax op die manier voor op iedere thuiswedstrijd. Zijn ploeggenoten zijn al in de kleedkamer als hij zijn kunstjes doet. De fans van Ajax vonden dat prachtig toen ze nog welkom waren in de Johan Cruijff ArenA. Zij zongen dan 'Tadic on fire' in plaats van 'Freed from Desire' en lieten de Zuid-tribune vervolgens in een swingende mensenmassa veranderen.
Tadic mist de klik met de fans, zeker tijdens Europese wedstrijden bij avondlicht. Maar de Serviër weet ook dat hij ze tijdens het duel met Atalanta erg gelukkig kan maken. "Wij zijn Ajax en moeten winnen", blikt hij vooruit. "Want we vinden nog steeds dat we bij de beste zestien clubs van Europa horen."
Minimaal tot 2026 bij Ajax
Tegen Atalanta telt alleen de winst voor Ajax, dat bij ieder ander resultaat verder gaat in de Europa League. Dat zou geen grote schande zijn, gelet op al die spelers die al zijn vertrokken sinds de club twee seizoenen geleden de halve finales van de Champions League bereikte. Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech, Donny van de Beek, Lasse Schöne, Joël Veltman en Kasper Dolberg zijn er niet meer bij. De 32-jarige Tadic heeft zich wel aan Ajax verbonden, tot 2023 als voetballer en minimaal tot 2026 als trainer.
Tadic weet hoe sterk Atalanta kan presteren in uitwedstrijden. Maar hij rekent toch op een goede afloop. De aanvoerder ziet de nederlaag van zaterdag tegen FC Twente (0-1) als incident. "Natuurlijk zijn er na dat duel harde woorden gevallen", bekent de aanvoerder. "Maar we moeten ook niet vergeten hoe goed we voor die wedstrijd steeds speelden. Dat gaat alleen niet vanzelf."
Waar veel van zijn medespelers last hebben van pijntjes, voelt Tadic zich nog zo fit als in het begin van dit drukke seizoen. "Hij is een voorbeeldprof, ook buiten het veld", weet zijn trainer Erik ten Hag. "Ik doe er gewoon alles aan om zo goed mogelijk te presteren", zegt Tadic. "Dat is mijn werk toch? Ik eet goed, ik slaap goed en ik werk ook na de training aan mijn lichaam."
De Champions League brengt de laatste jaren vaak iets extra's naar boven bij de spelers van Ajax. Tadic vierde de afgelopen twee jaar al 14 doelpunten in de koningsklasse, de duels in de voorronden meegeteld. En alleen Kylian Mbappé bereidde sinds de zomer van 2018 meer treffers in de Champions League voor. "We moeten winnen van Atalanta", besluit Tadic. "Voor de club, voor de fans en voor onszelf."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
9 minuten geledenZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
10 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.
48 minuten geledenZEIST (ANP) - Stefan de Vrij doet niet mee met Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal. De 34-jarige verdediger raakte zaterdag geblesseerd tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Internazionale en is niet op tijd fit.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon en Guus Til gaan volgende maand met het Nederlands elftal mee naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De twee middenvelders maken deel uit van de selectie van 26 spelers, die de KNVB zojuist heeft vrijgegeven. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 14.45 uur tijdens een persconferentie in Zeist tekst en uitleg.
59 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
3 uur geleden