Voorbeeldprof Tadic wil met Ajax overwinteren in Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Het nummer 'Freed from Desire' van Gala zal woensdagavond vlak voor het cruciale thuisduel van Ajax tegen Atalanta Bergamo weer door de speakers schallen als Dusan Tadic na de warming-up de bal pakt. Nog een paar schijnbewegingen en geslaagde trappen en ook hij zal zich klaar voelen voor de kraker.
Tadic bereidt zich al sinds zijn komst naar Ajax op die manier voor op iedere thuiswedstrijd. Zijn ploeggenoten zijn al in de kleedkamer als hij zijn kunstjes doet. De fans van Ajax vonden dat prachtig toen ze nog welkom waren in de Johan Cruijff ArenA. Zij zongen dan 'Tadic on fire' in plaats van 'Freed from Desire' en lieten de Zuid-tribune vervolgens in een swingende mensenmassa veranderen.
Tadic mist de klik met de fans, zeker tijdens Europese wedstrijden bij avondlicht. Maar de Serviër weet ook dat hij ze tijdens het duel met Atalanta erg gelukkig kan maken. "Wij zijn Ajax en moeten winnen", blikt hij vooruit. "Want we vinden nog steeds dat we bij de beste zestien clubs van Europa horen."
Minimaal tot 2026 bij Ajax
Tegen Atalanta telt alleen de winst voor Ajax, dat bij ieder ander resultaat verder gaat in de Europa League. Dat zou geen grote schande zijn, gelet op al die spelers die al zijn vertrokken sinds de club twee seizoenen geleden de halve finales van de Champions League bereikte. Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong, Hakim Ziyech, Donny van de Beek, Lasse Schöne, Joël Veltman en Kasper Dolberg zijn er niet meer bij. De 32-jarige Tadic heeft zich wel aan Ajax verbonden, tot 2023 als voetballer en minimaal tot 2026 als trainer.
Tadic weet hoe sterk Atalanta kan presteren in uitwedstrijden. Maar hij rekent toch op een goede afloop. De aanvoerder ziet de nederlaag van zaterdag tegen FC Twente (0-1) als incident. "Natuurlijk zijn er na dat duel harde woorden gevallen", bekent de aanvoerder. "Maar we moeten ook niet vergeten hoe goed we voor die wedstrijd steeds speelden. Dat gaat alleen niet vanzelf."
Waar veel van zijn medespelers last hebben van pijntjes, voelt Tadic zich nog zo fit als in het begin van dit drukke seizoen. "Hij is een voorbeeldprof, ook buiten het veld", weet zijn trainer Erik ten Hag. "Ik doe er gewoon alles aan om zo goed mogelijk te presteren", zegt Tadic. "Dat is mijn werk toch? Ik eet goed, ik slaap goed en ik werk ook na de training aan mijn lichaam."
De Champions League brengt de laatste jaren vaak iets extra's naar boven bij de spelers van Ajax. Tadic vierde de afgelopen twee jaar al 14 doelpunten in de koningsklasse, de duels in de voorronden meegeteld. En alleen Kylian Mbappé bereidde sinds de zomer van 2018 meer treffers in de Champions League voor. "We moeten winnen van Atalanta", besluit Tadic. "Voor de club, voor de fans en voor onszelf."
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.
8 uur geleden