Voorarrest van complotdenker Bodegraven verlengd
DEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van de 53-jarige complotdenker Wouter Raatgever is met dertig dagen verlengd. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Den Haag woensdag bepaald. Een verzoek om het voorarrest te schorsen wees de raadkamer af, zegt een woordvoerster van de rechtbank. Raatgever wordt verdacht van opruiingen en bedreigingen. Volgende week dinsdag moet hij voor de politierechter verschijnen, die de zaak inhoudelijk behandelt.
De man, zonder vaste woon of verblijfplaats, werd twee weken geleden aangehouden in het Groningse Siddeburen. Hij is een van de drie makers van het onlineplatform Red Pill Journal, samen met Micha Kat en Joost Knevel. De gemeente Bodegraven-Reeuwijk voert een kort geding tegen dit drietal. Dit kort geding wordt donderdagmiddag voortgezet, na een aantal mislukte wrakingsverzoeken van Kat en Knevel. Zij kregen deze week een wrakingsverbod opgelegd. In het kort geding eist de gemeente dat de drie complotdenkers stoppen met hun beschuldigende verhalen over vermeende pedonetwerken en rituele kindermoorden in het dorp. Die complottheorieën leidden begin dit jaar tot een toestroom van mensen naar begraafplaats Vredehof in Bodegraven.
Raatgever zei eerder in zijn verweer dat de video's van Red Pill Journal met waarschuwingen over kindermoorden "puur zelfverdediging" zijn. "Ik heb het recht om op te komen voor mijn kind en alle kinderen van de wereld. Kinderen, kleinkinderen en opa's en oma's mogen zich verdedigen", zei Raatgever vorige week tegen de kortgedingrechter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
2 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.
5 uur geledenCADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.
6 uur geleden