Voorarrest van complotdenker Bodegraven verlengd
DEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van de 53-jarige complotdenker Wouter Raatgever is met dertig dagen verlengd. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Den Haag woensdag bepaald. Een verzoek om het voorarrest te schorsen wees de raadkamer af, zegt een woordvoerster van de rechtbank. Raatgever wordt verdacht van opruiingen en bedreigingen. Volgende week dinsdag moet hij voor de politierechter verschijnen, die de zaak inhoudelijk behandelt.
De man, zonder vaste woon of verblijfplaats, werd twee weken geleden aangehouden in het Groningse Siddeburen. Hij is een van de drie makers van het onlineplatform Red Pill Journal, samen met Micha Kat en Joost Knevel. De gemeente Bodegraven-Reeuwijk voert een kort geding tegen dit drietal. Dit kort geding wordt donderdagmiddag voortgezet, na een aantal mislukte wrakingsverzoeken van Kat en Knevel. Zij kregen deze week een wrakingsverbod opgelegd. In het kort geding eist de gemeente dat de drie complotdenkers stoppen met hun beschuldigende verhalen over vermeende pedonetwerken en rituele kindermoorden in het dorp. Die complottheorieën leidden begin dit jaar tot een toestroom van mensen naar begraafplaats Vredehof in Bodegraven.
Raatgever zei eerder in zijn verweer dat de video's van Red Pill Journal met waarschuwingen over kindermoorden "puur zelfverdediging" zijn. "Ik heb het recht om op te komen voor mijn kind en alle kinderen van de wereld. Kinderen, kleinkinderen en opa's en oma's mogen zich verdedigen", zei Raatgever vorige week tegen de kortgedingrechter.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe manier waarop mensen asiel moeten aanvragen in Nederland, werkt niet goed. Dat concluderen VluchtelingenWerk Nederland (VWN) en de Vereniging Asieladvocaten en -Juristen Nederland (VAJN) over de procedure, die honderd dagen geleden werd ingevoerd.
1 uur geledenGELDROP (ANP) - Bij een horecagelegenheid in het Noord-Brabantse Geldrop is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosief afgegaan. Dat gebeurde vlak na 01.00 uur aan de Heuvel, meldt de politie.
4 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Bij een protest donderdagavond tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in de gemeente Neder-Betuwe heeft de politie meer dan tien mensen aangehouden. Een woordvoerder kon nog geen exact getal geven. De raadsleden die sinds het aflopen van hun vergadering over het asielvraagstuk in het gemeentehuis verbleven, kunnen het gebouw weer uit, zegt hij. "De rust is grotendeels teruggekeerd."
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De allerlaatste uitzending van Kassa wordt in december gepresenteerd door Felix Meurders. Hij neemt de presentatie over van Amber Kortzorg, die dan met zwangerschapsverlof is. Dat onthulde de presentatrice donderdag in de NPO 1-talkshow Pauw & De Wit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De BBB wil verder meepraten over de begroting, hoewel de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet heeft gesteund. Partijleider Henk Vermeer wil nog steeds ingaan op de uitnodiging voor gesprekken die premier Rob Jetten komende dagen zal versturen. Die vindt het op zijn beurt "raar" dat Vermeer alsnog aan tafel wil na steun voor de motie van wantrouwen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bloedbank Sanquin test donoren vanaf vrijdag in negen provincies individueel op het westnijlvirus. Het gaat om alle provincies behalve Groningen, Friesland en Drenthe. Een woordvoerder van Sanquin bevestigde donderdag berichtgeving hierover door de NOS.
10 uur geleden