Voorarrest van complotdenker Bodegraven verlengd
DEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van de 53-jarige complotdenker Wouter Raatgever is met dertig dagen verlengd. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Den Haag woensdag bepaald. Een verzoek om het voorarrest te schorsen wees de raadkamer af, zegt een woordvoerster van de rechtbank. Raatgever wordt verdacht van opruiingen en bedreigingen. Volgende week dinsdag moet hij voor de politierechter verschijnen, die de zaak inhoudelijk behandelt.
De man, zonder vaste woon of verblijfplaats, werd twee weken geleden aangehouden in het Groningse Siddeburen. Hij is een van de drie makers van het onlineplatform Red Pill Journal, samen met Micha Kat en Joost Knevel. De gemeente Bodegraven-Reeuwijk voert een kort geding tegen dit drietal. Dit kort geding wordt donderdagmiddag voortgezet, na een aantal mislukte wrakingsverzoeken van Kat en Knevel. Zij kregen deze week een wrakingsverbod opgelegd. In het kort geding eist de gemeente dat de drie complotdenkers stoppen met hun beschuldigende verhalen over vermeende pedonetwerken en rituele kindermoorden in het dorp. Die complottheorieën leidden begin dit jaar tot een toestroom van mensen naar begraafplaats Vredehof in Bodegraven.
Raatgever zei eerder in zijn verweer dat de video's van Red Pill Journal met waarschuwingen over kindermoorden "puur zelfverdediging" zijn. "Ik heb het recht om op te komen voor mijn kind en alle kinderen van de wereld. Kinderen, kleinkinderen en opa's en oma's mogen zich verdedigen", zei Raatgever vorige week tegen de kortgedingrechter.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
6 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.
14 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.
14 uur geleden