Vooral problemen Noord-Amerika drukken omzet uitzender Randstad
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad blijft last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Vooral in Noord-Amerika, goed voor ongeveer een zesde van de wereldwijde omzet, verdiende de Nederlandse uitzender het afgelopen kwartaal fors minder. In Nederland en de landen om ons heen wist Randstad het verval ten opzichte van het afgelopen recordjaar enigszins beperkt te houden.
Van juli tot en met september boekte Randstad met 6,3 miljard euro een 7 procent lagere omzet dan vorig jaar. 2022 stond echter in het teken van het herstel van de coronacrisis en personeelstekorten, waardoor de uitzender toen veel bedrijven aan personeel kon helpen. Dit jaar hebben ondernemingen door hogere loonkosten en de gestegen rente minder te besteden.
In Nederland kwam er 8 procent minder geld binnen, in Noord-Amerika 16 procent minder. Mede daardoor kwam de bedrijfswinst 20 procent lager uit, op 257 miljoen euro. Topman Sander van 't Noordende is hoe dan ook blij met de veerkrachtige prestaties van Randstad "ondanks de aanhoudende wereldwijde macro-economische uitdagingen".
Een ommekeer is nog niet in zicht. Ook deze maand, bij het begin van het laatste kwartaal, is het beeld nog hetzelfde.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
5 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
23 uur geleden