Vooral problemen Noord-Amerika drukken omzet uitzender Randstad
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad blijft last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Vooral in Noord-Amerika, goed voor ongeveer een zesde van de wereldwijde omzet, verdiende de Nederlandse uitzender het afgelopen kwartaal fors minder. In Nederland en de landen om ons heen wist Randstad het verval ten opzichte van het afgelopen recordjaar enigszins beperkt te houden.
Van juli tot en met september boekte Randstad met 6,3 miljard euro een 7 procent lagere omzet dan vorig jaar. 2022 stond echter in het teken van het herstel van de coronacrisis en personeelstekorten, waardoor de uitzender toen veel bedrijven aan personeel kon helpen. Dit jaar hebben ondernemingen door hogere loonkosten en de gestegen rente minder te besteden.
In Nederland kwam er 8 procent minder geld binnen, in Noord-Amerika 16 procent minder. Mede daardoor kwam de bedrijfswinst 20 procent lager uit, op 257 miljoen euro. Topman Sander van 't Noordende is hoe dan ook blij met de veerkrachtige prestaties van Randstad "ondanks de aanhoudende wereldwijde macro-economische uitdagingen".
Een ommekeer is nog niet in zicht. Ook deze maand, bij het begin van het laatste kwartaal, is het beeld nog hetzelfde.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
20 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
21 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
23 uur geleden