Vooral politiebusjes en kleine plukjes demonstranten op de Dam
AMSTERDAM (ANP) - Een demonstratie-rave op de Dam in Amsterdam is zaterdag toch uitgebleven. De betoging tegen de coronaregels was verboden, maar organisaties Viruswaanzin en Bevrijd Nederland sloten niet uit dat er alsnog betogers naar de Dam trekken. Uit voorzorg stonden er tientallen politieauto's en ME-busjes op de Dam.
Iets na 11.00 uur, het aangekondigde aanvangstijdstip, was er echter geen demonstrant te zien. Volgens de politie kwamen er in de loop van de dag af en toe wel plukjes mensen om te demonstreren. Maar dat ging niet alleen om corona, maar ook tegen racisme. Deze mensen werden doorverwezen naar het Museumplein, waar demonstreren wel mag. "We blijven voorlopig nog op de Dam vanwege het onvoorspelbare karakter van de demonstratie", aldus een woordvoerder van de politie.
Op Facebook zegt de organisatie dat de demonstratie is verplaatst. Er wordt gevraagd of mensen zich zondag willen melden op het Malieveld in Den Haag bij de demonstratie van Viruswaanzin. Maar ook die demonstratie mag zondag niet doorgaan.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
7 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
9 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
9 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
10 uur geleden