Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vooral minder zuivel in supermarktschappen door boerenblokkades

Vooral minder zuivel in supermarktschappen door boerenblokkades

DEN HAAG (ANP) - In diverse supermarkten in het land begint een tekort aan zuivel te ontstaan. Door de boerenacties bij distributiecentra zijn vooral dit soort verse producten hier en daar al op, zien journalisten van het ANP. In totaal bezochten zij aan het begin van de middag zo'n twintig supermarkten verspreid over het land. Overige producten zijn daar nog volop verkrijgbaar.

De supermarktbranche vreest dat bepaalde producten maandag uitverkocht kunnen raken door de blokkades. Concrete gevolgen van de acties zijn er ook voor een deel van de onlineklanten van Albert Heijn. Door acties bij de distributiecentra in Utrecht en Oosterhout ziet het supermarktconcern zich genoodzaakt bestellingen te annuleren, laat een woordvoerster weten. AH vindt het vervelend voor de klanten en zegt te hopen dat "partijen weer met elkaar om tafel gaan en tot werkbare afspraken kunnen komen".

In een Vomar in Amsterdam-West wordt aan het begin van de middag brood in de schappen gelegd. Normaal komt dat al om 06.00 uur, vertelt een medewerker, maar vanwege vertragingen bij het distributiecentrum werd dat later. Bij een naastgelegen Dirk staan schappen voor kwark, melk en Griekse yoghurt leeg. Dat geldt ook voor enkele kaas- en zuivelschappen bij een Dekamarkt en een Vomar in Koog aan de Zaan, al zijn daar de meeste schappen in die categorie nog wel gevuld. Medewerkers weten niet te of het komt door boerenblokkades.

Vertraging

Bij de Jumbo in het centrum van Vianen zijn juist sommige groenten op en is ook iets minder vlees verkrijgbaar. "Onze vracht is vandaag helaas vertraagd", staat op een briefje dat op de koeling hangt. Andere producten zijn wel gewoon beschikbaar. Dezelfde tekst hangt op een bijna leeg melkschap van een Jumbo in Baarn.

Bij een AH in Breda zijn eveneens wat lege plekken te zien bij de zuivelafdeling. Volgens een vakkenvuller komt dat deels door de blokkades, maar is ook een reorganisatie gaande in het filiaal.

Verderop in Tilburg is bij een Jumbo en een Aldi vooralsnog niets te merken van een verstoorde aanvoer. Bij een Albert Heijn in de stad zijn wel enkele diepvriesvakken leeg. Dat is volgens een medewerker al enkele dagen het geval. Op de glazen deuren hangt een briefje waarop wordt uitgelegd dat de vakken minder goed dan normaal zijn gevuld door "een verstoring". De rest van de winkel is goed gevuld. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor de Plus in Halsteren, een grote Lidl in Leusden, een Jumbo in de Utrechtse wijk Overvecht en een AH in Huizen.

Meer uit Binnenland

Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

1 uur geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

1 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten EnquĂȘte (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

1 uur geleden
Burgers vinden klimaatbeleid oneerlijk en willen minder bijdragen

DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."

1 uur geleden
ANWB ook 's avonds nog druk met pechgevallen door hitte

UTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.

2 uur geleden
Groningen biedt opnieuw nachtopvang aan asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.

8 uur geleden
Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

9 uur geleden