Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vooral laadpalen zorgen voor extra omzet energiespecialist Alfen

Vooral laadpalen zorgen voor extra omzet energiespecialist Alfen

ALMERE (ANP) - Energiespecialist Alfen blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's. De onderneming, die ook andere slimme elektriciteitsoplossingen levert, zag de opbrengsten bij de laadpalendivisie in de eerste helft van het jaar drie keer hoger uitkomen in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

Vooral bij winkels en kantoren is er veel vraag naar laadsystemen. Daarbij ging het veelal ook om een uitgestelde vraag. Doordat winkels en kantoren weer opengingen toen de coronamaatregelen werden teruggeschroefd, nam de vraag naar de laadpalen volgens Alfen ook toe.

Alfen sloot de meetperiode af met een totale omzet van 205,5 miljoen euro, een plus van 78 procent op op jaarbasis. Onder de streep hield het concern een winst over van 25,3 miljoen, bijna drie keer meer dan in de eerste helft van vorig jaar.

Energieopslag

Marco Roeleveld, topman van het bedrijf, toon zich tevreden. "Wij profiteren mee van de energietransitie. De markt voor laadpalen laat een hele sterke groei zien. Als je kijkt naar de hoeveelheid elektrische auto's die naar de markt komen hebben wij geen enkele twijfel over de verdere groei van onze leveringen de komende jaren. Wij zijn positief over de vooruitzichten", zegt Roeleveld in een toelichting op de cijfers.

Toch groeiden niet alle bedrijfsonderdelen in het afgelopen halfjaar. Bij de divisie voor energieopslag daalde de inkomsten met 18 procent tot 9,4 miljoen euro. Dat had onder meer te maken met vertragingen in het verkrijgen van vergunningen om te mogen bouwen. Roeleveld verwacht echter wel dat deze omzet in de tweede jaarhelft aantrekt. De opslagsystemen kunnen bij onder meer windmolens en zonneparken worden neergezet om op gezette tijden energie op te slaan om de druk van het elektriciteitsnet te halen.

Voorraden

Roeleveld geeft verder aan dat het vooralsnog goed lukt om problemen in de leveringsketen te tackelen. Het bedrijf vergrootte onder andere zijn voorraden. "We hebben het goed gedaan onder de moeilijke omstandigheden in de toeleveringsketen. We hebben nog steeds te maken met verstoorde wereldwijde toeleveringsketens met een grote vraag naar elektrische componenten, batterijen en omvormers. Ook zijn er logistieke uitdagingen", aldus de topman.

Alfen heeft zijn omzetverwachting voor heel het jaar verhoogd, als gevolg van de groeispurt in het tweede kwartaal. Het concern mikt nu op een omzet van tussen de 410 miljoen en 470 miljoen euro. Dat was eerder 350 miljoen tot 420 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

1 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

2 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

11 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

12 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

14 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

16 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiƫle situatie schaadt.

16 uur geleden