Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vooral kantoorpersoneel slachtoffer van reorganisatie Shell'

'Vooral kantoorpersoneel slachtoffer van reorganisatie Shell'

DEN HAAG (ANP) - De grote reorganisatie bij Shell raakt in Nederland waarschijnlijk vooral kantoorpersoneel in Rijswijk, Den Haag en Amsterdam, denken vakbonden FNV en CNV. Volgens hen ligt het voor de hand dat de fabriekscomplexen van Shell in Moerdijk en Pernis grotendeels buiten schot blijven, aangezien daar afgelopen jaren al slagen zijn gemaakt.

Het olie- en gasconcern kondigde in september al aan dat er wereldwijd een streep gezet wordt door 7000 tot 9000 banen, om kosten te besparen vanwege de coronacrisis. Maar hoe de pijn precies verdeeld zou worden binnen het bedrijf was lang onduidelijk. Inmiddels is bekend geworden dat er in Nederland ongeveer negenhonderd banen worden geschrapt, maar details daarover wil Shell nog niet geven.

"Het zat er al aan te komen", geeft CNV-bestuurder Tjeerd Orie aan. Gelukkig ligt er volgens hem wel een goed sociaal plan klaar, zodat werknemers niet met lege handen vertrekken. Shell verwacht zelf bij de grootscheepse reorganisatie wereldwijd tussen de 1,5 miljard en 2 miljard dollar kwijt te zijn aan ontslagvergoedingen.

Egbert Schellenberg van FNV had al verwacht dat bij het Nederlandse deel van het bedrijf ongeveer een tiende van de werkgelegenheid zou verdwijnen, aangezien mondiaal ook ongeveer 10 procent van de banen worden geschrapt. Hij wijst erop dat Shell ook heeft aangegeven dat er nieuwe banen bijkomen, omdat het concern meer wil vergroenen. Mogelijk dat hier nog mensen aan de slag kunnen, maar daarover is nog weinig bekend.

Dat Shell ingrijpt snapt de FNV-bestuurder wel. Door de virusuitbraak vlogen er vorig jaar lange tijd amper vliegtuigen, reden er minder auto’s en waren er wereldwijd veel fabrieken dicht. Daardoor zakte de vraag naar olie en gas en stortte de olieprijs in. Shell zette in het tweede kwartaal een recordverlies van meer dan 18 miljard dollar in de boeken. Dat kwam vooral door boekhoudkundige afschrijvingen, weet de FNV'er. Wat volgens hem zorgelijker is, is dat de resultaten van Shell ook in de daaropvolgende periode fors onder hun normale niveau bleven.

Meer uit Financieel

Meer capaciteit groen gas door koppeling Zeeuws en Brabants net

GRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.

2 uur geleden
Prins Bernhard verkoopt zakelijke belangen, ook circuit Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.

3 uur geleden
Franse minister: natuurbrand Bordeaux klap voor lokale economie

BORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiën en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.

4 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties beveiligers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden CNV en FNV dreigen met acties van beveiligers op luchthaven Schiphol. In een gezamenlijke verklaring laten de vakbonden weten te zijn "uitonderhandeld". Volgens de bonden zijn de voorstellen van de luchthaven te vaag, te traag en onvoldoende om de hoge werkdruk en gezondheidsklachten van het beveiligingspersoneel op korte termijn aan te pakken.

4 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander loopt terug

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.

5 uur geleden
AEX opent licht hoger, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Olie- en gasprijzen flink omlaag door gevechtspauze in Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.

5 uur geleden