Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vooral kantoorpersoneel slachtoffer van reorganisatie Shell'

'Vooral kantoorpersoneel slachtoffer van reorganisatie Shell'

DEN HAAG (ANP) - De grote reorganisatie bij Shell raakt in Nederland waarschijnlijk vooral kantoorpersoneel in Rijswijk, Den Haag en Amsterdam, denken vakbonden FNV en CNV. Volgens hen ligt het voor de hand dat de fabriekscomplexen van Shell in Moerdijk en Pernis grotendeels buiten schot blijven, aangezien daar afgelopen jaren al slagen zijn gemaakt.

Het olie- en gasconcern kondigde in september al aan dat er wereldwijd een streep gezet wordt door 7000 tot 9000 banen, om kosten te besparen vanwege de coronacrisis. Maar hoe de pijn precies verdeeld zou worden binnen het bedrijf was lang onduidelijk. Inmiddels is bekend geworden dat er in Nederland ongeveer negenhonderd banen worden geschrapt, maar details daarover wil Shell nog niet geven.

"Het zat er al aan te komen", geeft CNV-bestuurder Tjeerd Orie aan. Gelukkig ligt er volgens hem wel een goed sociaal plan klaar, zodat werknemers niet met lege handen vertrekken. Shell verwacht zelf bij de grootscheepse reorganisatie wereldwijd tussen de 1,5 miljard en 2 miljard dollar kwijt te zijn aan ontslagvergoedingen.

Egbert Schellenberg van FNV had al verwacht dat bij het Nederlandse deel van het bedrijf ongeveer een tiende van de werkgelegenheid zou verdwijnen, aangezien mondiaal ook ongeveer 10 procent van de banen worden geschrapt. Hij wijst erop dat Shell ook heeft aangegeven dat er nieuwe banen bijkomen, omdat het concern meer wil vergroenen. Mogelijk dat hier nog mensen aan de slag kunnen, maar daarover is nog weinig bekend.

Dat Shell ingrijpt snapt de FNV-bestuurder wel. Door de virusuitbraak vlogen er vorig jaar lange tijd amper vliegtuigen, reden er minder auto’s en waren er wereldwijd veel fabrieken dicht. Daardoor zakte de vraag naar olie en gas en stortte de olieprijs in. Shell zette in het tweede kwartaal een recordverlies van meer dan 18 miljard dollar in de boeken. Dat kwam vooral door boekhoudkundige afschrijvingen, weet de FNV'er. Wat volgens hem zorgelijker is, is dat de resultaten van Shell ook in de daaropvolgende periode fors onder hun normale niveau bleven.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

57 minuten geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

58 minuten geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

2 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

11 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

12 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

14 uur geleden