Vooral het buitenland verdient aan Nederlandse cocaïnehandel
DEN HAAG (ANP) - De opbrengsten uit de Nederlandse handel in cocaïne stromen voor het leeuwendeel door naar het buitenland. Die inschatting doet het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de meest recente beschikbare cijfers. Volgens het statistiekbureau leverde de handel in cocaïne bovendien verreweg de hoogste opbrengsten op in vergelijking met andere drugs.
Zo was de Nederlandse handel in cocaïne in 2021 goed voor 10,7 miljard euro aan omzet. Bijna 90 procent daarvan stroomde door naar opdrachtgevers die volgens het CBS in het buitenland verbleven.
Het statistiekbureau heeft ook een schatting gemaakt over de opbrengsten van de handel in synthetische drugs. Daarmee werd in totaal 3,2 miljard euro verdiend, maar ook daarvan verdween een groot deel naar het buitenland: 1 miljard euro bleef binnen de landsgrenzen. De handel in cannabis zorgde voor een omzet van 1,6 miljard euro. Daarbij keek het CBS niet enkel naar de illegale handel, maar ook naar de gedoogde handel.
Verder heeft het CBS onderzocht hoeveel werd verdiend aan prostitutie en illegale tabakshandel. De totale opbrengsten daarvan kwamen in 2021 neer op ongeveer 800 miljoen euro. Dat geld bleef volgens het CBS volledig in Nederland hangen. Voor prostitutie is ook de omzet meegenomen die op een legale wijze werd geboekt.
Drugshandel, prostitutie en illegale handel in tabak droegen in 2021 gezamenlijk 4,5 miljard euro bij aan de Nederlandse economie. Dat kwam neer op zo'n 0,5 procent van het bruto binnenlands product dat jaar.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
3 uur geleden