Vooral gemis topspeelsters brak Oranje op in jacht op Spelen
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje vinden dat ze de Olympische Spelen vooral hebben misgelopen door het ontbreken van meerdere topspeelsters. Jill Roord haakte vorige maand door een gescheurde kruisband voor langere tijd af, terwijl Vivianne Miedema en Victoria Pelova op het laatste moment niet fit genoeg bleken voor het allesbeslissende duel van woensdag met Duitsland (0-2). "Dat doet ons pijn. Wij hebben in topwedstrijden al onze topspeelsters nodig", zei bondscoach Andries Jonker op zijn persconferentie.
Volgens de trainer lag het probleem vooral op het middenveld. "Wij hebben met Jill (Roord), Vic (Pelova) en Esmee (Brugts) normaal drie rasvoetballers op het middenveld. Als er dan twee niet zijn, wordt het gewoon anders."
Jonker vond dat zijn ploeg de troostfinale van de Nations League tegen Duitsland terecht verloor, net als vijf dagen eerder de halve finale tegen Spanje (3-0). Toen miste Oranje al een eerste kans op een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
30 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
17 uur geleden