Vooral gemis topspeelsters brak Oranje op in jacht op Spelen
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje vinden dat ze de Olympische Spelen vooral hebben misgelopen door het ontbreken van meerdere topspeelsters. Jill Roord haakte vorige maand door een gescheurde kruisband voor langere tijd af, terwijl Vivianne Miedema en Victoria Pelova op het laatste moment niet fit genoeg bleken voor het allesbeslissende duel van woensdag met Duitsland (0-2). "Dat doet ons pijn. Wij hebben in topwedstrijden al onze topspeelsters nodig", zei bondscoach Andries Jonker op zijn persconferentie.
Volgens de trainer lag het probleem vooral op het middenveld. "Wij hebben met Jill (Roord), Vic (Pelova) en Esmee (Brugts) normaal drie rasvoetballers op het middenveld. Als er dan twee niet zijn, wordt het gewoon anders."
Jonker vond dat zijn ploeg de troostfinale van de Nations League tegen Duitsland terecht verloor, net als vijf dagen eerder de halve finale tegen Spanje (3-0). Toen miste Oranje al een eerste kans op een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
11 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
13 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
2 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
3 uur geledenTUNIS (ANP/Belga) - Sabri Lamouchi is aangesteld als nieuwe bondscoach van de Tunesische voetballers. Tunesië is een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer. De 54-jarige Fransman tekende een contract tot 2028.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
9 uur geleden