Vooraanstaande politici spreken afschuw uit over dood Kirk
N i e u w bericht: reacties van Europese leiders in 5e en 6e alinea
OREM (ANP) - Op sociale media hebben veel prominente politici uit de Verenigde Staten hun afschuw uitgesproken over de moord op de Amerikaanse conservatieve activist Charlie Kirk.
Vicepresident JD Vance schrijft in een bericht op X dat de evenementen waarop Charlie sprak "een van de weinige plekken zijn met een open en eerlijke dialoog tussen links en rechts". Defensieminister Pete Hegseth, door Trump aangemerkt als minister van Oorlog, noemt Kirk op X "een ongelooflijke christen, Amerikaan en mens".
Ook vanuit Democratische hoek reageren Amerikaanse politici geschokt. Voormalig president Joe Biden zei op X: "Er is geen plaats in ons land voor dit soort geweld. Het moet nu stoppen. Jill en ik bidden voor Charlie Kirks familie en dierbaren."
Oud-president Barack Obama schrijft dat "dit soort verachtelijk geweld geen plaats heeft in onze democratie" en de Democratische leider van het Huis van Afgevaardigden Hakeem Jeffries zegt dat "politiek geweld NOOIT acceptabel is".
Ook Europese leiders hebben op X hun afschuw uitgesproken over de moord. Zo schrijft de Britse premier Keir Starmer dat het hartverscheurend is dat een jong gezin een vader en echtgenoot is ontnomen. "We moeten allemaal vrij kunnen debatteren, openlijk en zonder angst - er is geen enkele rechtvaardiging voor politiek geweld", voegt hij daaraan toe.
De Italiaanse minister-president Giorgia Meloni noemt de moord "schokkend" en "een diepe wond voor de democratie en voor hen die in vrijheid geloven".
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
1 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
4 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
5 uur geleden