Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor zwemmer Kamminga zijn de Spelen een bonus

Voor zwemmer Kamminga zijn de Spelen een bonus

TOKIO (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft de afgelopen jaren zoveel progressie geboekt op de schoolslag, dat hij op de Olympische Spelen tot de kanshebbers op een medaille behoort. De 25-jarige Kamminga komt zaterdag in actie op de 100 meter, waarop hij met 58,10 seconden de op één na snelste man ter wereld is, en zwemt daarna ook de 200 meter schoolslag.

"Voor mij is het al geslaagd", zegt Kamminga. "Ik heb in de aanloop naar deze Spelen vijf geweldige jaren achter de rug. Nu ga ik keihard knokken voor wat extra's, voor die bonus. Ik kan op beide afstanden een medaille pakken, maar ik zou er ook twee keer naast kunnen grijpen. Het veld ligt zo dicht bij elkaar, het niveau is extreem hoog. Ik moet zorgen dat ik mijn 'ding' doe en dan ben ik afhankelijk van wat de rest doet. Het is mijn doel om hier mijn beste races te zwemmen. Natuurlijk zou ik er goed ziek van zijn als ik het op de Spelen niet goed doe. Maar ik heb een van de mooiste banen ter wereld, ik heb een geweldig leven, ik ga naar de Spelen en dat ik zo ver ben gekomen, is al geweldig. Olympisch kampioen worden is maar voor zo weinig mensen weggelegd. Ik ga daar natuurlijk voor, maar ik ben niet afhankelijk van succes."

Het past allemaal bij de omslag die Kamminga de afgelopen jaren heeft gemaakt. Hij wist zich niet te kwalificeren voor de Spelen van 2016 en ging die zomer op vakantie in plaats van naar Rio de Janeiro. Bij terugkeer zag hij de beelden uit het zwembad. "Toen dacht ik: hoe tof zou het zijn als op de volgende Spelen de mensen naar mij komen kijken." Kamminga was op dat moment een vrij onbekend talent in het Nederlandse zwemmen, iemand die bij zware trainingen al snel begon te klagen.

Recordtijden

"Naast het zwemmen studeerde ik toen ook. Ik deed het beide half. Ik kwam op een punt in mijn leven waarop ik dacht: hier word ik niet blij van, ik moet mijn leven gaan beteren. En juist toen kwam Mark op mijn pad." Onder leiding van zwemcoach Mark Faber ontwikkelde Kamminga zich in een paar jaar tot een schoolslagzwemmer van mondiaal topniveau. "Na 'Rio' heb ik tegen mezelf gezegd: ik ga me een jaar volledig focussen op zwemmen. Als ik het haal, ga ik door. Zo niet, dan heb ik het in ieder geval geprobeerd. Nou goed, de rest is geschiedenis."

Kamminga grossiert sindsdien in recordtijden. Keer op keer zwemt hij sneller en die progressie lijkt nog niet voorbij. "Ik ben niet de topsport in gerold omdat ik zoveel talent had, ik heb er keihard voor moeten knokken. Ik ben later begonnen, maar ik ben wel heel bewust begonnen. Dat is nu mijn voordeel. Anderen maken ook stappen, maar de stappen die ik maak, zijn groter dan die van ieder ander." Het moet de komende dagen in het Tokyo Aquatics Centre leiden tot eremetaal.

Meer uit Sport

De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

1 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

2 uur geleden
NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

3 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

15 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

18 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

19 uur geleden