Voor zitskiër Kampschreur kunnen Spelen niet spannend genoeg zijn
BEIJING (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur doet op de Paralympische Winterspelen in Beijing mee op vijf onderdelen, maar hij is tevreden als hij bij één van die vijf de beste is. Toch wordt van de Leiderdorper meer verwacht, zegt de paralympisch en wereldkampioen. "Ik denk wel dat er een bepaalde druk ligt dat ik medailles haal en goed ga presteren. Maar daar ga ik goed op. Ik krijg er juist een extra boost van als ik zenuwachtig ben."
De 22-jarige Kampschreur begint zaterdag met de afdaling, gevolgd door de super-G, supercombinatie, reuzenslalom en slalom. De 'snelle' onderdelen zijn als eerste, de technische onderdelen komen daarna. "Hoe technischer het wordt, hoe groter mijn favorietenrol. Op de snellere onderdelen ben ik subfavoriet."
Zijn grote concurrent is de Noor Jesper Pedersen, die volgens de Nederlander de grootste kanshebber is. "Ik ben denk ik een van de weinigen die Jesper kan verslaan. De omstandigheden zullen bepalen wie de favoriet is. Bij ons is het ook een beetje zo dat wie het beste uit bed komt, kan winnen." En de piste is belangrijk. Bij het uitproberen van die in China kwamen Kampschreur en Pedersen tot ongeveer dezelfde tijd. "Zoals altijd", aldus de Nederlander.
In goede vorm
Maar Kampschreur is in goede vorm, merkte hij onlangs op de WK. "En ik heb podiumplaatsen gepakt op World Cup-niveau en qua tussentijden ben ik over het algemeen standaard top 3. Ik ben op goed niveau."
Zijn eerste gouden plak op de Spelen haalde Kampschreur vier jaar geleden in Pyeongchang op de supercombinatie. "Ik kom hierheen om opnieuw paralympisch kampioen te worden. Daar heb ik vijf kansen voor. Als het één keer lukt ben ik tevreden, maar ik weet dat er meer in zit. Elke titel die ik pak, is er één extra."
Tussen het vele trainen en spelen van bordspelletjes en Mario Kart door, zegt de paraskiër ook de oorlog in Oekraïne te volgen. "Dat vind ik erg om te zien, maar het is niet iets waar ik me op dit moment heel erg mee bezighoud. Ik wil mezelf er niet mentaal door uitputten."
Meer uit Sport
CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
9 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
11 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
15 uur geleden