Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor waterpolosters beginnen de Spelen nu pas echt

Voor waterpolosters beginnen de Spelen nu pas echt

TOKIO (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op de Olympische Spelen al vier wedstrijden gespeeld, maar dinsdag begint het toernooi pas echt voor ze. De ploeg van bondscoach Arno Havenga neemt het dan in de kwartfinales op tegen Hongarije, een land waar Oranje de laatste jaren vaak van verloor. Bij winst kan Oranje om de medailles gaan strijden, bij een nederlaag resteren twee wedstrijden om de vijfde tot en met achtste plaats. "Het gaat nu beginnen", aldus Havenga.

Van de tien deelnemende landen aan het waterpolotoernooi zijn er acht door naar de kwartfinales. De vier groepsduels waren vooral bedoeld om tot een rangschikking te komen in de poule. Oranje eindigde als derde in groep A, hoewel het drie van de vier duels won, en moet het nu opnemen tegen de nummer 2 van groep B, Hongarije. Dat land wist topfavoriet Amerika te verslaan (10-9). De Hongaarse vrouwen speelden echter ook gelijk tegen Rusland en verloren van China, waardoor ze achter 'Team USA' als tweede eindigden.

"We dachten dat we tegen de Verenigde Staten zouden gaan spelen, maar het werd dus Hongarije", aldus Simone van de Kraats, de 20-jarige Barneveldse die met negentien treffers topscorer van het toernooi is. "Het maakt niet uit wie we nu treffen. Of het nou Amerika, Hongarije, China of Rusland is; we gaan een finaledag tegemoet. We zullen op de top van ons kunnen moeten spelen, anders gaan we deze wedstrijd niet over de streep trekken. Het wordt 'superclose'."

Grootste uitdaging

Havenga onderschrijft dat. "We weten allemaal dat Amerika min of meer boven de rest uitsteekt. Maar ze hebben dit toernooi al een keer verloren en wij wonnen twee weken geleden in Chiba een oefenwedstrijd tegen ze. Dus ik kan niet zeggen dat we blij zijn dat we ze ontlopen. We hadden onszelf zeker niet kansloos geacht als we hen nu hadden getroffen. Hongarije is ook een superlastige tegenstander, we moeten vol aan de bak. Zij zullen ook de favoriet zijn, want ons 'track record' tegen Hongarije is niet zo best."

De waterpolosters verloren in maart een oefeninterland in Boedapest. Enkele weken daarvoor was Hongarije ook te sterk in de finale van het olympisch kwalificatietoernooi in Triëst, waar beide landen zich plaatsten voor Tokio. En op het EK van vorig jaar moest Oranje in de strijd om brons met 10-8 buigen voor Hongarije.

Het voorkomen van tegendoelpunten wordt volgens Havenga de grootste uitdaging. "We krijgen te veel makkelijke goals tegen. Met Hongarije treffen we nu een zeer aanvallend team, met twee heel goede midvoors en Rita Keszthelyi als echte leider van de ploeg." Welke keepster de Hongaarsen van scoren af moet houden, Debby Willemsz of Joanne Koenders, weet de bondscoach nog niet. "Dat wordt een hersenkraker."

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

6 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

6 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.

7 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

7 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

9 uur geleden
Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

11 uur geleden
Wielrenner Jakobsen ook dankbaar na 'vreselijk' 2025

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.

12 uur geleden