Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor waterpolosters beginnen de Spelen nu pas echt

Voor waterpolosters beginnen de Spelen nu pas echt

TOKIO (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op de Olympische Spelen al vier wedstrijden gespeeld, maar dinsdag begint het toernooi pas echt voor ze. De ploeg van bondscoach Arno Havenga neemt het dan in de kwartfinales op tegen Hongarije, een land waar Oranje de laatste jaren vaak van verloor. Bij winst kan Oranje om de medailles gaan strijden, bij een nederlaag resteren twee wedstrijden om de vijfde tot en met achtste plaats. "Het gaat nu beginnen", aldus Havenga.

Van de tien deelnemende landen aan het waterpolotoernooi zijn er acht door naar de kwartfinales. De vier groepsduels waren vooral bedoeld om tot een rangschikking te komen in de poule. Oranje eindigde als derde in groep A, hoewel het drie van de vier duels won, en moet het nu opnemen tegen de nummer 2 van groep B, Hongarije. Dat land wist topfavoriet Amerika te verslaan (10-9). De Hongaarse vrouwen speelden echter ook gelijk tegen Rusland en verloren van China, waardoor ze achter 'Team USA' als tweede eindigden.

"We dachten dat we tegen de Verenigde Staten zouden gaan spelen, maar het werd dus Hongarije", aldus Simone van de Kraats, de 20-jarige Barneveldse die met negentien treffers topscorer van het toernooi is. "Het maakt niet uit wie we nu treffen. Of het nou Amerika, Hongarije, China of Rusland is; we gaan een finaledag tegemoet. We zullen op de top van ons kunnen moeten spelen, anders gaan we deze wedstrijd niet over de streep trekken. Het wordt 'superclose'."

Grootste uitdaging

Havenga onderschrijft dat. "We weten allemaal dat Amerika min of meer boven de rest uitsteekt. Maar ze hebben dit toernooi al een keer verloren en wij wonnen twee weken geleden in Chiba een oefenwedstrijd tegen ze. Dus ik kan niet zeggen dat we blij zijn dat we ze ontlopen. We hadden onszelf zeker niet kansloos geacht als we hen nu hadden getroffen. Hongarije is ook een superlastige tegenstander, we moeten vol aan de bak. Zij zullen ook de favoriet zijn, want ons 'track record' tegen Hongarije is niet zo best."

De waterpolosters verloren in maart een oefeninterland in Boedapest. Enkele weken daarvoor was Hongarije ook te sterk in de finale van het olympisch kwalificatietoernooi in Triëst, waar beide landen zich plaatsten voor Tokio. En op het EK van vorig jaar moest Oranje in de strijd om brons met 10-8 buigen voor Hongarije.

Het voorkomen van tegendoelpunten wordt volgens Havenga de grootste uitdaging. "We krijgen te veel makkelijke goals tegen. Met Hongarije treffen we nu een zeer aanvallend team, met twee heel goede midvoors en Rita Keszthelyi als echte leider van de ploeg." Welke keepster de Hongaarsen van scoren af moet houden, Debby Willemsz of Joanne Koenders, weet de bondscoach nog niet. "Dat wordt een hersenkraker."

Meer uit Sport

Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

1 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

1 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

1 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

2 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

3 uur geleden
Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

4 uur geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

6 uur geleden