Voor vijfde dag op rij recordaantal coronabesmettingen in India
NEW DELHI (ANP/RTR) - In India zijn maandag voor de vijfde dag op rij een wereldwijd recordaantal coronabesmettingen geregistreerd. Ook het aantal overlijdensgevallen als gevolg van het coronavirus is nog nooit zo hoog geweest in het land, meldt het lokale ministerie van Volksgezondheid.
Het afgelopen etmaal testten 352.991 inwoners van India positief op Covid-19. In totaal zijn in het Aziatische land al meer dan 17 miljoen mensen positief getest. Het officiële dodental door de virusuitbraak steeg met 2812 naar 195.123, maar volgens experts ligt het daadwerkelijke aantal sterfgevallen veel hoger.
Volgens critici waren de autoriteiten onvoldoende voorbereid op de tweede golf van coronabesmettingen als gevolg van een gemuteerde variant van het virus en werd onvoldoende vooruitgekeken toen het dagelijkse aantal besmettingen in februari meermaals onder de 10.000 dook. Er werden grote religieuze en politieke bijeenkomsten gehouden.
Overbelaste ziekenhuizen
Het virus verspreidt zich nu in hoog tempo met overbelaste ziekenhuizen tot gevolg. Die zien zich soms genoodzaakt om patiënten weg te sturen omdat er tekorten zijn ontstaan aan bedden en medische zuurstof. Premier Narendra Modi heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te laten inenten tegen het coronavirus.
Meerdere landen hebben India al hulp toegezegd. Duitsland stuurt de komende dagen zuurstof en medische hulp naar India, maakte minister Heiko Maas maandag bekend. Ook Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk leveren hulpgoederen.
Vliegverkeer beperkt
De Verenigde Staten beloofden onder meer medische apparatuur, beschermende uitrusting en grondstoffen voor vaccins te sturen. De Amerikaanse autoriteiten spraken in een verklaring niet over het verstrekken van vaccins aan India, iets wat eerder was geopperd door medisch topfunctionaris Anthony Fauci.
Die topadviseur van het Witte Huis zei zondag dat vermoedelijk gekeken zal worden naar het leveren van AstraZeneca-vaccins aan India. De VS heeft tientallen miljoenen doses van dat middel op voorraad, maar gebruikt ze zelf niet.
Steeds meer landen beperken ondertussen ook het vliegverkeer van en naar India. In Nederland gaat maandag om 18.00 uur een vliegverbod in. Dat geldt tot ten minste 1 mei. Vluchten met vracht en medisch personeel blijven wel toegestaan.
Meer uit Buitenland
NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van anti-jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
9 minuten geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
9 uur geleden