Voor vijfde dag op rij recordaantal coronabesmettingen in India
NEW DELHI (ANP/RTR) - In India zijn maandag voor de vijfde dag op rij een wereldwijd recordaantal coronabesmettingen geregistreerd. Ook het aantal overlijdensgevallen als gevolg van het coronavirus is nog nooit zo hoog geweest in het land, meldt het lokale ministerie van Volksgezondheid.
Het afgelopen etmaal testten 352.991 inwoners van India positief op Covid-19. In totaal zijn in het Aziatische land al meer dan 17 miljoen mensen positief getest. Het officiële dodental door de virusuitbraak steeg met 2812 naar 195.123, maar volgens experts ligt het daadwerkelijke aantal sterfgevallen veel hoger.
Volgens critici waren de autoriteiten onvoldoende voorbereid op de tweede golf van coronabesmettingen als gevolg van een gemuteerde variant van het virus en werd onvoldoende vooruitgekeken toen het dagelijkse aantal besmettingen in februari meermaals onder de 10.000 dook. Er werden grote religieuze en politieke bijeenkomsten gehouden.
Overbelaste ziekenhuizen
Het virus verspreidt zich nu in hoog tempo met overbelaste ziekenhuizen tot gevolg. Die zien zich soms genoodzaakt om patiënten weg te sturen omdat er tekorten zijn ontstaan aan bedden en medische zuurstof. Premier Narendra Modi heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te laten inenten tegen het coronavirus.
Meerdere landen hebben India al hulp toegezegd. Duitsland stuurt de komende dagen zuurstof en medische hulp naar India, maakte minister Heiko Maas maandag bekend. Ook Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk leveren hulpgoederen.
Vliegverkeer beperkt
De Verenigde Staten beloofden onder meer medische apparatuur, beschermende uitrusting en grondstoffen voor vaccins te sturen. De Amerikaanse autoriteiten spraken in een verklaring niet over het verstrekken van vaccins aan India, iets wat eerder was geopperd door medisch topfunctionaris Anthony Fauci.
Die topadviseur van het Witte Huis zei zondag dat vermoedelijk gekeken zal worden naar het leveren van AstraZeneca-vaccins aan India. De VS heeft tientallen miljoenen doses van dat middel op voorraad, maar gebruikt ze zelf niet.
Steeds meer landen beperken ondertussen ook het vliegverkeer van en naar India. In Nederland gaat maandag om 18.00 uur een vliegverbod in. Dat geldt tot ten minste 1 mei. Vluchten met vracht en medisch personeel blijven wel toegestaan.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
36 minuten geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
38 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
39 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
5 uur geleden