Voor vijfde dag op rij recordaantal coronabesmettingen in India
NEW DELHI (ANP/RTR) - In India zijn maandag voor de vijfde dag op rij een wereldwijd recordaantal coronabesmettingen geregistreerd. Ook het aantal overlijdensgevallen als gevolg van het coronavirus is nog nooit zo hoog geweest in het land, meldt het lokale ministerie van Volksgezondheid.
Het afgelopen etmaal testten 352.991 inwoners van India positief op Covid-19. In totaal zijn in het Aziatische land al meer dan 17 miljoen mensen positief getest. Het officiële dodental door de virusuitbraak steeg met 2812 naar 195.123, maar volgens experts ligt het daadwerkelijke aantal sterfgevallen veel hoger.
Volgens critici waren de autoriteiten onvoldoende voorbereid op de tweede golf van coronabesmettingen als gevolg van een gemuteerde variant van het virus en werd onvoldoende vooruitgekeken toen het dagelijkse aantal besmettingen in februari meermaals onder de 10.000 dook. Er werden grote religieuze en politieke bijeenkomsten gehouden.
Overbelaste ziekenhuizen
Het virus verspreidt zich nu in hoog tempo met overbelaste ziekenhuizen tot gevolg. Die zien zich soms genoodzaakt om patiënten weg te sturen omdat er tekorten zijn ontstaan aan bedden en medische zuurstof. Premier Narendra Modi heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te laten inenten tegen het coronavirus.
Meerdere landen hebben India al hulp toegezegd. Duitsland stuurt de komende dagen zuurstof en medische hulp naar India, maakte minister Heiko Maas maandag bekend. Ook Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk leveren hulpgoederen.
Vliegverkeer beperkt
De Verenigde Staten beloofden onder meer medische apparatuur, beschermende uitrusting en grondstoffen voor vaccins te sturen. De Amerikaanse autoriteiten spraken in een verklaring niet over het verstrekken van vaccins aan India, iets wat eerder was geopperd door medisch topfunctionaris Anthony Fauci.
Die topadviseur van het Witte Huis zei zondag dat vermoedelijk gekeken zal worden naar het leveren van AstraZeneca-vaccins aan India. De VS heeft tientallen miljoenen doses van dat middel op voorraad, maar gebruikt ze zelf niet.
Steeds meer landen beperken ondertussen ook het vliegverkeer van en naar India. In Nederland gaat maandag om 18.00 uur een vliegverbod in. Dat geldt tot ten minste 1 mei. Vluchten met vracht en medisch personeel blijven wel toegestaan.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
2 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.
4 uur geleden