Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor veel atleten is EK indoor tussendoortje richting Spelen

Voor veel atleten is EK indoor tussendoortje richting Spelen

APELDOORN (ANP) - Hoezeer de Europese kampioenschappen indooratletiek in de schaduw staan van de Olympische Spelen in Tokio bewijst Mike Foppen. De Nijmeegse atleet, die afgelopen weekeinde in het Omnisport van Apeldoorn de Nederlandse titel veroverde op de 3000 meter, wil vrijdag al in het Franse Toulon de olympische limiet op de 5000 meter slechten. Pas daarna gaat de blik op de Europese indoorstrijd in het Poolse Torun (5-7 maart).

Foppen twijfelde zelfs of hij de NK indoor wel zou lopen. "Maar ik ben blij dat ik het gedaan heb. Het is een mooie prikkel richting die 5000 meter. Het is al heel vroeg in het seizoen een wedstrijd in de buitenlucht, maar ik heb er bewust voor gekozen. Hoe eerder ik die limiet heb, hoe beter. Dat geeft rust in je hoofd."

Hij is niet de enige atleet voor wie de Olympische Spelen het heilige doel zijn dit jaar. Voor veel atleten is het indoorseizoen weliswaar een welkome afleiding in tijden van corona, de wedstrijden zijn niet meer dan een tussendoortje. Een manier om wat ritme op te doen voor het buitenseizoen.

Goede training

Maureen Koster is ook een van die atletes. De Nederlandse kampioene op de 3000 meter ziet de EK indoor als een "fijne onderbreking". "Ik wilde eigenlijk in de winterperiode wegwedstrijden doen, maar die zijn er niet en daarom heb ik indoor aangegrepen weer wat prikkels te krijgen.’’

Ze wil toewerken naar een topvorm op de 5000 meter. "Torun staan in het teken van de Spelen. Het is een goede training voor de 5000 meter. Ik wil proberen me zo snel mogelijk te plaatsen voor Tokio, maar houd er rekening mee dat ik in mei en juni continu in staat moet zijn onder de limiet van 15.10 te lopen. Ik was andere jaren gewend vroeg in het buitenseizoen in het Amerikaanse Stanford een goede wedstrijd te lopen, maar dat zit er door corona dit jaar niet in. Dus ik zal moet pakken wat ik pakken kan aan andere wedstrijden."

Hoofddoel

Sprinter Joris van Gool denkt er niet anders over. Hij gaat in Torun absoluut voor een medaille op de 60 meter. "Maar Tokio is het hoofddoel. Ik ben heel nieuwsgierig hoe de vorm buiten zal zijn. De 60 meter heeft me dit seizoen weer wat geleerd. Ik kan zelfs als ik geen superstart heb toch goed versnellen in de laatste 40 meter. Dat neem ik mee naar de 100 meter."

De olympische limiet op het koningsnummer ligt op 10,05, een tiende onder het persoonlijke record van Van Gool (10,16). Een plek in de top 42 van de wereldranglijst biedt ook de kans op een ticket voor Tokio. "Ik moet hoe dan ook een persoonlijk record lopen en ik weet ook dat elke honderdste van een seconde een plek kan schelen.’’

Kogelstootster Jessica Schilder kwam deze winter al twee keer boven de 18 meter met de kogel. De stoot van 18,19 op de NK indoor was voldoende voor een uitzending naar de EK indoor. "Maar ik wil verder en me plaatsen voor Tokio’’, zegt ze onomwonden. Voor haar ligt de limiet op 18,50 of anders top 32 van de wereldranglijst. "Twee jaar geleden ben ik overgegaan op de draaitechniek. Belangrijk is het om consistent te worden en het veel te doen. Daarom ben ik wel blij met de indoorwedstrijden. De EK is bovendien belangrijk om punten te scoren voor de ranking."

Meer uit Sport

Handbalsters beginnen WK in eigen land met zege op Argentinië

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de eerste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. In een uitverkochte handbalarena in Ahoy Rotterdam, waar plaats was voor 9000 toeschouwers, werd Argentinië met 32-25 verslagen. Kelly Dulfer was topscorer met 5 doelpunten.

32 minuten geleden
Piastri op pole in sprintrace: ik pak wat ik pakken kan

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri start zaterdag van poleposition in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Australiër van McLaren was op het Lusail International Circuit de snelste in de sprintkwalificatie. "Alles klopte en dat is leuk voor de verandering. Het is maar een sprint waarin niet heel veel punten zijn te verdienen, maar ik pak wat ik pakken kan", zei Piastri na afloop in het flashinterview.

2 uur geleden
Richtlijnen Formule 1 nog ongewijzigd ondanks gemor van coureurs

LUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.

11 uur geleden
Handbalster Abbingh is voor WK niet bezig met naderend record

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.

12 uur geleden
Skiër Odermatt wint eerste super-G in olympisch seizoen

COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.

1 dag geleden
Eerste Russen en Belarussen hebben toestemming voor Winterspelen

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.

1 dag geleden
Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden