Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Tadic voelt gelijkspel van Ajax bij Benfica als nederlaag

Voor Tadic voelt gelijkspel van Ajax bij Benfica als nederlaag

LISSABON (ANP) - Voor Dusan Tadic voelt het gelijkspel van Ajax met Benfica (2-2) in het Estádio da Luz als een nederlaag. "Ik ben best wel een beetje teleurgesteld", bekende de aanvoerder. "We geven twee keer een voorsprong weg. Dat is niet handig en mag niet. Nu moeten we het in Amsterdam afmaken."

Zelfs zijn openingstreffer in het eerste duel met Benfica in de achtste finale van de Champions League kon Tadic niet gelukkig maken. De Serviër knalde met zijn 'verkeerde rechterbeen' beheerst raak. Hij heeft een soort van abonnement op scoren in Estádio da Luz. Drie jaar geleden maakte hij gelijk voor Ajax (1-1). En vorig jaar november hielp hij met een doelpunt Servië aan een rechtstreeks ticket voor het WK in Qatar.

"Ik heb hier eerder ook al eens voor Servië tegen Portugal gescoord", wist Tadic nog. "Maar het gaat er niet om hoeveel doelpunten ik maak. We moeten als ploeg winnen. Daar gaat het om. Wij zijn Ajax en beter dan Benfica. Dan mag je niet gelijkspelen. Gelukkig kunnen we het nog goedmaken in een vol eigen stadion."

Keepers

Voor het eerst wierp de vraag zich op of Ajax in grote wedstrijden toch niet beter af is met doelman André Onana onder de lat. Remko Pasveer presteerde dit seizoen boven verwachting. Maar bij de 1-1 en 2-2 zag hij er niet goed uit. Sébastien Haller werkte de bal in eigen doel nadat Pasveer over een hard schot van Jan Vertonghen was gedoken. En Roman Jaremtsjoek maakte de 2-2 nadat Pasveer een afstandsschot onvoldoende onder controle had gekregen.

Haller rekende zich zijn eigen doelpunt niet aan. "Ik dacht dat Remko de bal zou hebben. Maar de bal ging onder hem door, dus ik was verrast. En met schoenmaat 47 is het dan lastig", zei hij. Tadic besefte dat het niet handig is om met twee verdedigers aan te vallen als je slechts met 1-2 voorstaat en Benfica veel druk zet.

Naïef

Centrale verdediger Jurriën Timber lag nog in het strafschopgebied van Benfica toen de thuisploeg de geslaagde aanval richting de 2-2 opbouwde. En Daley Blind had zijn positie links in de defensie ook verlaten. "Dat is naïef en mag ons zeker niet gebeuren", mopperde Ten Hag. "Ik denk dat onze trainer daar gelijk in heeft", verklaarde Tadic.

Het zegt wel iets over het huidige Ajax dat een gelijkspel in een uitduel met Benfica niet meer tot tevredenheid stemt. Beide clubs strijden op 15 maart in de Johan Cruijff ArenA om een plaats in de kwartfinale van de Champions League.

De huidige koploper van de Eredivisie liet het de afgelopen jaren voor eigen publiek regelmatig afweten als het er echt om ging. Cruciale thuisduels met Valencia, Atalanta en Getafe liepen niet goed af. "Maar wij zijn echt beter dan Benfica", herhaalde Tadic. "Wij zijn Ajax, wij moeten door."

Meer uit Voetbal

Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

7 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

8 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

10 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

12 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

13 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

20 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

1 dag geleden