Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Tadic voelt gelijkspel van Ajax bij Benfica als nederlaag

Voor Tadic voelt gelijkspel van Ajax bij Benfica als nederlaag

LISSABON (ANP) - Voor Dusan Tadic voelt het gelijkspel van Ajax met Benfica (2-2) in het Estádio da Luz als een nederlaag. "Ik ben best wel een beetje teleurgesteld", bekende de aanvoerder. "We geven twee keer een voorsprong weg. Dat is niet handig en mag niet. Nu moeten we het in Amsterdam afmaken."

Zelfs zijn openingstreffer in het eerste duel met Benfica in de achtste finale van de Champions League kon Tadic niet gelukkig maken. De Serviër knalde met zijn 'verkeerde rechterbeen' beheerst raak. Hij heeft een soort van abonnement op scoren in Estádio da Luz. Drie jaar geleden maakte hij gelijk voor Ajax (1-1). En vorig jaar november hielp hij met een doelpunt Servië aan een rechtstreeks ticket voor het WK in Qatar.

"Ik heb hier eerder ook al eens voor Servië tegen Portugal gescoord", wist Tadic nog. "Maar het gaat er niet om hoeveel doelpunten ik maak. We moeten als ploeg winnen. Daar gaat het om. Wij zijn Ajax en beter dan Benfica. Dan mag je niet gelijkspelen. Gelukkig kunnen we het nog goedmaken in een vol eigen stadion."

Keepers

Voor het eerst wierp de vraag zich op of Ajax in grote wedstrijden toch niet beter af is met doelman André Onana onder de lat. Remko Pasveer presteerde dit seizoen boven verwachting. Maar bij de 1-1 en 2-2 zag hij er niet goed uit. Sébastien Haller werkte de bal in eigen doel nadat Pasveer over een hard schot van Jan Vertonghen was gedoken. En Roman Jaremtsjoek maakte de 2-2 nadat Pasveer een afstandsschot onvoldoende onder controle had gekregen.

Haller rekende zich zijn eigen doelpunt niet aan. "Ik dacht dat Remko de bal zou hebben. Maar de bal ging onder hem door, dus ik was verrast. En met schoenmaat 47 is het dan lastig", zei hij. Tadic besefte dat het niet handig is om met twee verdedigers aan te vallen als je slechts met 1-2 voorstaat en Benfica veel druk zet.

Naïef

Centrale verdediger Jurriën Timber lag nog in het strafschopgebied van Benfica toen de thuisploeg de geslaagde aanval richting de 2-2 opbouwde. En Daley Blind had zijn positie links in de defensie ook verlaten. "Dat is naïef en mag ons zeker niet gebeuren", mopperde Ten Hag. "Ik denk dat onze trainer daar gelijk in heeft", verklaarde Tadic.

Het zegt wel iets over het huidige Ajax dat een gelijkspel in een uitduel met Benfica niet meer tot tevredenheid stemt. Beide clubs strijden op 15 maart in de Johan Cruijff ArenA om een plaats in de kwartfinale van de Champions League.

De huidige koploper van de Eredivisie liet het de afgelopen jaren voor eigen publiek regelmatig afweten als het er echt om ging. Cruciale thuisduels met Valencia, Atalanta en Getafe liepen niet goed af. "Maar wij zijn echt beter dan Benfica", herhaalde Tadic. "Wij zijn Ajax, wij moeten door."

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

3 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

4 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

4 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

5 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

6 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

7 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

16 uur geleden