Voor Tadic voelt gelijkspel van Ajax bij Benfica als nederlaag
LISSABON (ANP) - Voor Dusan Tadic voelt het gelijkspel van Ajax met Benfica (2-2) in het Estádio da Luz als een nederlaag. "Ik ben best wel een beetje teleurgesteld", bekende de aanvoerder. "We geven twee keer een voorsprong weg. Dat is niet handig en mag niet. Nu moeten we het in Amsterdam afmaken."
Zelfs zijn openingstreffer in het eerste duel met Benfica in de achtste finale van de Champions League kon Tadic niet gelukkig maken. De Serviër knalde met zijn 'verkeerde rechterbeen' beheerst raak. Hij heeft een soort van abonnement op scoren in Estádio da Luz. Drie jaar geleden maakte hij gelijk voor Ajax (1-1). En vorig jaar november hielp hij met een doelpunt Servië aan een rechtstreeks ticket voor het WK in Qatar.
"Ik heb hier eerder ook al eens voor Servië tegen Portugal gescoord", wist Tadic nog. "Maar het gaat er niet om hoeveel doelpunten ik maak. We moeten als ploeg winnen. Daar gaat het om. Wij zijn Ajax en beter dan Benfica. Dan mag je niet gelijkspelen. Gelukkig kunnen we het nog goedmaken in een vol eigen stadion."
Keepers
Voor het eerst wierp de vraag zich op of Ajax in grote wedstrijden toch niet beter af is met doelman André Onana onder de lat. Remko Pasveer presteerde dit seizoen boven verwachting. Maar bij de 1-1 en 2-2 zag hij er niet goed uit. Sébastien Haller werkte de bal in eigen doel nadat Pasveer over een hard schot van Jan Vertonghen was gedoken. En Roman Jaremtsjoek maakte de 2-2 nadat Pasveer een afstandsschot onvoldoende onder controle had gekregen.
Haller rekende zich zijn eigen doelpunt niet aan. "Ik dacht dat Remko de bal zou hebben. Maar de bal ging onder hem door, dus ik was verrast. En met schoenmaat 47 is het dan lastig", zei hij. Tadic besefte dat het niet handig is om met twee verdedigers aan te vallen als je slechts met 1-2 voorstaat en Benfica veel druk zet.
Naïef
Centrale verdediger Jurriën Timber lag nog in het strafschopgebied van Benfica toen de thuisploeg de geslaagde aanval richting de 2-2 opbouwde. En Daley Blind had zijn positie links in de defensie ook verlaten. "Dat is naïef en mag ons zeker niet gebeuren", mopperde Ten Hag. "Ik denk dat onze trainer daar gelijk in heeft", verklaarde Tadic.
Het zegt wel iets over het huidige Ajax dat een gelijkspel in een uitduel met Benfica niet meer tot tevredenheid stemt. Beide clubs strijden op 15 maart in de Johan Cruijff ArenA om een plaats in de kwartfinale van de Champions League.
De huidige koploper van de Eredivisie liet het de afgelopen jaren voor eigen publiek regelmatig afweten als het er echt om ging. Cruciale thuisduels met Valencia, Atalanta en Getafe liepen niet goed af. "Maar wij zijn echt beter dan Benfica", herhaalde Tadic. "Wij zijn Ajax, wij moeten door."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
1 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
8 uur geleden