Voor Spaanse bondscoach is EK al geslaagd, ongeacht de afloop
MÜNCHEN (ANP) - Voor de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente is het EK voetbal al geslaagd, ongeacht de afloop van het toernooi. Spanje strijdt dinsdag in München met Frankrijk om een plek in de finale van komende zondag. "Natuurlijk willen we de finale bereiken. Maar wat er ook gebeurt, ik ben heel blij met wat ik dit toernooi van mijn ploeg heb gezien", zei De la Fuente.
De 63-jarige Spanjaard volgde eind 2022 na het teleurstellend verlopen WK in Qatar de ontslagen Luis Enrique op als bondscoach. Op het EK in Duitsland maakt zijn ploeg de meeste indruk. Spanje won alle wedstrijden, al had het daar in de kwartfinale tegen het gastland wel een verlenging voor nodig (2-1).
"Ik heb mijn team zien groeien tijdens het toernooi. Als we zo doorgaan, gaan we iets moois presteren", aldus De la Fuente, die tegen Frankrijk wel de geschorste verdedigers Dani Carvajal en Robin Le Normand mist. Middenvelder Pedri viel tegen Duitsland al snel geblesseerd uit en komt dit toernooi niet meer in actie.
'Vol vertrouwen'
Dani Olmo verving Pedri tegen de Duitsers en werd met een doelpunt en een assist op de eveneens ingevallen Mikel Merino de uitblinker. Naar verwachting heeft Olmo tegen Frankrijk dan ook een basisplaats.
"We missen een paar belangrijke spelers, maar tijdens dit hele EK zie je al dat jongens die erin komen ook belangrijk voor ons zijn", aldus middenvelder Rodri. "Ik weet zeker dat we de afwezigheid van deze spelers niet zullen merken. We zijn vol vertrouwen en niet bang voor Frankrijk. We zijn hier om dit toernooi te winnen."
Volgens De la Fuente had Spanje tegen Frankrijk ook zomaar de EK-finale kunnen zijn. "Het zijn twee geweldige teams. Details zullen het verschil maken. Wij hebben een leuk team om naar te kijken, maar uiteindelijk gaat het om winnen. Zeker in deze fase van het toernooi. We willen mooi voetbal spelen, maar ook effectief zijn." De winnaar van het duel treft zondag in de finale Nederland of Engeland, die het woensdagavond in Dortmund tegen elkaar opnemen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
58 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
3 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
5 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
9 uur geleden