Voor Sinner voelde finale Davis Cup als een thuiswedstrijd
MALAGA (ANP) - Jannik Sinner had het gevoel dat hij de finale van de Davis Cup tegen Nederland op Italiaanse bodem speelde. De nummer 1 van de wereld werd in de Spaanse stad Málaga gesteund door duizenden Italiaanse fans. In de tweede wedstrijd van de eindstrijd had hij het een set lastig met Tallon Griekspoor, maar hij won wel in twee sets en bezorgde zijn land zodoende opnieuw de titel: 7-6 (2) 6-2.
"Het voelt alsof we in Italië zijn", zei Sinner (23) na afloop op de baan. "Het was een geweldig jaar. Ik ben erg trots op het team. Er zit veel werk achter. We zijn erg blij dat we deze trofee weer in handen hebben. Het was een erg moeilijke dag vandaag, want er kan van alles gebeuren."
Door de zege van Sinner op Griekspoor kwam Italië op een 2-0-voorsprong. Daarom werd het dubbelspel niet meer gespeeld. Toch maakte Sinner van de gelegenheid gebruik om Wesley Koolhof nog te benoemen. De dubbelspecialist speelde vrijdag de laatste wedstrijd van zijn loopbaan.
"Ik wil alleen een paar woorden richten aan Koolhof, want hij gaat met pensioen. Hij heeft een geweldige carrière gehad. Iedereen vraagt waarom hij stopt, want hij heeft het hele jaar geweldig gespeeld. Ik wens hem het beste. Hij is een aardige gozer." Sinner won dit jaar twee grand slams en de ATP Finals, het eindejaarstoernooi.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
12 uur geleden