Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Sinner voelde finale Davis Cup als een thuiswedstrijd

Voor Sinner voelde finale Davis Cup als een thuiswedstrijd

MALAGA (ANP) - Jannik Sinner had het gevoel dat hij de finale van de Davis Cup tegen Nederland op Italiaanse bodem speelde. De nummer 1 van de wereld werd in de Spaanse stad Málaga gesteund door duizenden Italiaanse fans. In de tweede wedstrijd van de eindstrijd had hij het een set lastig met Tallon Griekspoor, maar hij won wel in twee sets en bezorgde zijn land zodoende opnieuw de titel: 7-6 (2) 6-2.

"Het voelt alsof we in Italië zijn", zei Sinner (23) na afloop op de baan. "Het was een geweldig jaar. Ik ben erg trots op het team. Er zit veel werk achter. We zijn erg blij dat we deze trofee weer in handen hebben. Het was een erg moeilijke dag vandaag, want er kan van alles gebeuren."

Door de zege van Sinner op Griekspoor kwam Italië op een 2-0-voorsprong. Daarom werd het dubbelspel niet meer gespeeld. Toch maakte Sinner van de gelegenheid gebruik om Wesley Koolhof nog te benoemen. De dubbelspecialist speelde vrijdag de laatste wedstrijd van zijn loopbaan.

"Ik wil alleen een paar woorden richten aan Koolhof, want hij gaat met pensioen. Hij heeft een geweldige carrière gehad. Iedereen vraagt waarom hij stopt, want hij heeft het hele jaar geweldig gespeeld. Ik wens hem het beste. Hij is een aardige gozer." Sinner won dit jaar twee grand slams en de ATP Finals, het eindejaarstoernooi.

Meer uit Sport

Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

7 uur geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

9 uur geleden
Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

11 uur geleden
Boermans gaat weer beachvolleyballen met De Groot

UTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.

11 uur geleden
Sabalenka voelde zich 'wanhopig' voor bereiken US Open-finale

NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.

15 uur geleden
Rybakina naar finale US Open na winst op Gauff

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 ​6-4 6-4.

19 uur geleden
Sabalenka haalt voor de vierde keer op rij finale US Open tennis

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.

21 uur geleden