Voor Sinner voelde finale Davis Cup als een thuiswedstrijd
MALAGA (ANP) - Jannik Sinner had het gevoel dat hij de finale van de Davis Cup tegen Nederland op Italiaanse bodem speelde. De nummer 1 van de wereld werd in de Spaanse stad Málaga gesteund door duizenden Italiaanse fans. In de tweede wedstrijd van de eindstrijd had hij het een set lastig met Tallon Griekspoor, maar hij won wel in twee sets en bezorgde zijn land zodoende opnieuw de titel: 7-6 (2) 6-2.
"Het voelt alsof we in Italië zijn", zei Sinner (23) na afloop op de baan. "Het was een geweldig jaar. Ik ben erg trots op het team. Er zit veel werk achter. We zijn erg blij dat we deze trofee weer in handen hebben. Het was een erg moeilijke dag vandaag, want er kan van alles gebeuren."
Door de zege van Sinner op Griekspoor kwam Italië op een 2-0-voorsprong. Daarom werd het dubbelspel niet meer gespeeld. Toch maakte Sinner van de gelegenheid gebruik om Wesley Koolhof nog te benoemen. De dubbelspecialist speelde vrijdag de laatste wedstrijd van zijn loopbaan.
"Ik wil alleen een paar woorden richten aan Koolhof, want hij gaat met pensioen. Hij heeft een geweldige carrière gehad. Iedereen vraagt waarom hij stopt, want hij heeft het hele jaar geweldig gespeeld. Ik wens hem het beste. Hij is een aardige gozer." Sinner won dit jaar twee grand slams en de ATP Finals, het eindejaarstoernooi.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
15 uur geleden