Voor Schulting en Daleman is langebaanschaatsen nu plan A
DEN BOSCH (ANP) - Schaatssters Suzanne Schulting en Angel Daleman richten zich in het olympisch seizoen primair op het langebaanschaatsen. Schulting had die keuze al in het voorjaar gemaakt. Daleman zei op de presentatie van Team Essent dat de keuze "met pijn in het hart" is gemaakt.
Daleman vertelde dat ze afgelopen voorjaar een belletje kreeg waarin haar werd medegedeeld dat ze geen onderdeel meer uitmaakt van de Nationale Trainingsselectie Shorttrack (NTS). In het jaar ervoor was de toen nog 17-jarige Daleman onderdeel van de NTS van bondscoach Niels Kerstholt en trainde ze als stagiair mee bij de schaatsploeg van Jac Orie.
"Ik had het hartstikke leuk gevonden om nog steeds deel uit te maken van de NTS", zegt Daleman. "Maar ik wilde wel één hoofdcoach omdat dat meer rust brengt. Zij wilden dat niet. Ik werd gebeld dat ik er niet meer bij zat."
'Focussen'
Daleman zei dat ze dit seizoen nog een paar keer met de NTS heeft meegetraind. Schulting trainde één keer mee. Ze noemt het langebaanschaatsen dit seizoen duidelijk haar plan A, een keuze die ze "vanuit haar hart" heeft gemaakt. Mocht ze zich niet kwalificeren voor de Spelen, dan overweegt de 27-jarige meervoudig olympisch kampioene alsnog te proberen zich te kwalificeren voor het shorttrack.
De 18-jarige Daleman volgt ook eerst plan A, het langebaanschaatsen. Het eerder uitgesproken voornemen om beide disciplines te combineren, staat voor deze Spelen volgens haar even op een zijspoor. "Het is lastig voor mij om me te kwalificeren voor het shorttrack. Vorig jaar merkte ik dat ik op het einde van het seizoen dat ik een beetje op was. De keuze is nu dat ik dit doe. Ik vond dat wel lastig, maar ik heb nog een hoop jaren te gaan. Ik moet me eerst maar focussen hierop."
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
9 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
12 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
19 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geleden