
Voor ruim 41 miljoen euro aan schade gemeld bij Fraudehelpdesk
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is voor ruim 41 miljoen euro aan schade door fraude gemeld bij de Fraudehelpdesk. In 2019 was dat nog voor ruim 26 miljoen euro. In totaal ontving de Fraudehelpdesk in 2020 ongeveer 350.000 meldingen via onder meer het callcenter en de onlinemeldformulieren.
Voor vorig jaar was het vooral opvallend dat (cyber)criminelen vooraf bepaalde gegevens ontfutselden om zich daarmee later zeer overtuigend te kunnen voordoen als een ander persoon. Oplichters deden dit onder meer door vooraf een phishinglink te sturen of een telefoongesprek op te nemen. Met kennis van persoonlijke financiële gegevens of het stemgeluid van een zoon of dochter, werden slachtoffers van fraude misleid.
Voor 2020 constateerde de Fraudehelpdesk vooral een toename van fraude met onlineaankopen en de zogenaamde (WhatsApp)Hulpvraagfraude.
De Fraudehelpdesk benadrukt dat een gezond wantrouwen cruciaal is en dat mensen alert moeten blijven bij het klikken op links, het verstrekken van gegevens en het doen van betalingen. "Onthoud dat iedereen zich via internet en telefoon kan voordoen als een ander persoon of bedrijf. Maak daarom nooit geld over op basis van een tekstbericht of telefoontje, maar zorg dat je zeker weet met wie je te maken hebt."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n honderd fans van Billie Eilish bivakkeren zaterdag bij de Ziggo Dome, in afwachting van het concert van de zangeres dat zondagavond plaatsvindt. Dat heeft concertorganisator MOJO gemeld. De eerste fans meldden zich vrijdagavond al bij de concerthal.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver Gershwin Bonevacia heeft dit jaar een Gedicht voor de Vrijheid geschreven. Dat heeft hij zaterdagochtend bekendgemaakt in het radioprogramma De Taalstaat. Het initiatief komt van boekenkoepel CPNB, die hiermee "de bijzondere gelegenheid van tachtig jaar vrijheid kracht wil bijzetten".
5 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - Het onderzoek naar de rellen donderdagavond in Scheveningen is nog steeds in volle gang, zei een woordvoerster van de politie zaterdag. Er is nog niemand aangehouden. Of de politie al mogelijke verdachten op het oog heeft, wilde ze niet zeggen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De brand die zaterdagochtend woedde in een appartement aan de Plotterweg in Amersfoort is geblust en heeft grote schade in de flatwoning veroorzaakt, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. Ook het appartement daarboven heeft flinke schade. De bewoners van omliggende appartementen kunnen in de loop van de ochtend terug naar huis, verwacht een woordvoerder.
6 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Op de Brunssummerheide heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand gewoed. De brandweer werd rond 00.55 uur gealarmeerd vanwege de brand, rond 02.30 uur was het vuur onder controle.
9 uur geledenVENLO (ANP) - De politie heeft vrijdag in Venlo een man bevrijd uit een kledingcontainer. Hij lag daar te slapen. Het wijkteam van de politie Venlo meldt op Instagram dat dit "niet slim en levensgevaarlijk is".
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na een melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam blijft veertien dagen langer vastzitten, meldt de rechtbank Amsterdam. De verdachte, een 27-jarige Italiaan die in de hoofdstad verblijft, is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris.
22 uur geleden