Voor 'reserve' Butter is Nageeye held: grootse prestatie
TOKIO (ANP) - Michel Butter genoot thuis op de bank van de olympische marathon. De reserve voor de olympische race in Sapporo zag Abdi Nageeye naar het zilver lopen. "Een grootse prestatie als sporter en mens. En wat een held om Bashir Abdi mee te nemen tot in de laatste meters", twitterde de 35-jarige Castricummer.
Butter haalde wel de olympische limiet van 2.11.30. Hij liep in april in Enschede 2.10.30 en rekende er eigenlijk op dat hij zou worden geselecteerd voor de Spelen. De Atletiekunie koos echter voor Nageeye, Khalid Choukoud en Bart van Nunen.
Hij werd wel als reserve aangewezen en bleef de zware marathontrainingen doorzetten. Nageeye had namelijk laten doorschemeren dat zijn hamstringblessure weer opspeelde. De geboren Somaliër hield Butter voortdurend op de hoogte van de vorderingen rond zijn blessure. Toen Nageeye aangaf dat het goed ging en hij geen klachten meer had, besloot Butter zich terug te trekken als reserve.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
50 seconden geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
16 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
18 uur geleden