Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor racisme veroordeelde agent gaat bij vreemdelingenpolitie werken

Voor racisme veroordeelde agent gaat bij vreemdelingenpolitie werken

ROTTERDAM (ANP) - Een politieagent die is veroordeeld voor een racistische belediging heeft een nieuwe leidinggevende functie gekregen bij de vreemdelingenpolitie. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van het AD.

Twee jaar geleden legde de politierechter de agent een boete van 250 euro op omdat hij bij een uit de hand gelopen aanhouding een racistisch scheldwoord gebruikte. Dat gebeurde nadat de politie was afgekomen op een melding van geluidsoverlast. Toen de agenten het aan de stok kregen met een omstander die zich ermee bemoeide, sloeg de vlam in de pan.

Bij de poging tot aanhouding van de omstander ontstond een vechtpartij tussen drie gezinsleden die de man kenden en de agenten. Op een beveiligingscamera was te horen dat een van de agenten het racistische scheldwoord gebruikte. Politiechef Fred Westerbeke van Rotterdam bood vorig jaar excuses aan voor het racistische incident.

Justin Kötter, advocaat van het gezin dat is uitgescholden, vindt de benoeming van de agent "onbegrijpelijk". "Maar tegelijkertijd verbaast het me ook weer niet, omdat politie en justitie altijd ontkend hebben."

Tweede kans

"We begrijpen dat deze situatie verschillende emoties en vragen oproept", laat een woordvoerder van de politie weten. De belediging had volgens de politie "nooit mogen gebeuren". "Wij hebben hier altijd nadrukkelijk afstand van genomen en onze excuses voor aangeboden."

De agent heeft gesolliciteerd op de functie en is daarna door een commissie van zes leden en een teamchef geselecteerd. "In deze procedure heeft hij gereflecteerd op dit verleden. Hij heeft zes maanden de tijd om te laten zien of hij in staat is op een goede manier leiding te geven." De medewerker krijgt een tweede kans omdat dit volgens de woordvoerder "naast het stellen van de norm en het nemen van passende maatregelen ook hoort bij het zijn van een lerende organisatie".

De vreemdelingenpolitie doet onderzoek naar de identiteit en de verblijfsrechtelijke status van vreemdelingen. De afdeling onderzoekt ook grootschaliger criminaliteit, zoals mensenhandel, mensensmokkel en identiteitsfraude.

Meer uit Binnenland

Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

2 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

4 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

4 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

6 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

8 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

11 uur geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

17 uur geleden