Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor racisme veroordeelde agent gaat bij vreemdelingenpolitie werken

Voor racisme veroordeelde agent gaat bij vreemdelingenpolitie werken

ROTTERDAM (ANP) - Een politieagent die is veroordeeld voor een racistische belediging heeft een nieuwe leidinggevende functie gekregen bij de vreemdelingenpolitie. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van het AD.

Twee jaar geleden legde de politierechter de agent een boete van 250 euro op omdat hij bij een uit de hand gelopen aanhouding een racistisch scheldwoord gebruikte. Dat gebeurde nadat de politie was afgekomen op een melding van geluidsoverlast. Toen de agenten het aan de stok kregen met een omstander die zich ermee bemoeide, sloeg de vlam in de pan.

Bij de poging tot aanhouding van de omstander ontstond een vechtpartij tussen drie gezinsleden die de man kenden en de agenten. Op een beveiligingscamera was te horen dat een van de agenten het racistische scheldwoord gebruikte. Politiechef Fred Westerbeke van Rotterdam bood vorig jaar excuses aan voor het racistische incident.

Justin Kötter, advocaat van het gezin dat is uitgescholden, vindt de benoeming van de agent "onbegrijpelijk". "Maar tegelijkertijd verbaast het me ook weer niet, omdat politie en justitie altijd ontkend hebben."

Tweede kans

"We begrijpen dat deze situatie verschillende emoties en vragen oproept", laat een woordvoerder van de politie weten. De belediging had volgens de politie "nooit mogen gebeuren". "Wij hebben hier altijd nadrukkelijk afstand van genomen en onze excuses voor aangeboden."

De agent heeft gesolliciteerd op de functie en is daarna door een commissie van zes leden en een teamchef geselecteerd. "In deze procedure heeft hij gereflecteerd op dit verleden. Hij heeft zes maanden de tijd om te laten zien of hij in staat is op een goede manier leiding te geven." De medewerker krijgt een tweede kans omdat dit volgens de woordvoerder "naast het stellen van de norm en het nemen van passende maatregelen ook hoort bij het zijn van een lerende organisatie".

De vreemdelingenpolitie doet onderzoek naar de identiteit en de verblijfsrechtelijke status van vreemdelingen. De afdeling onderzoekt ook grootschaliger criminaliteit, zoals mensenhandel, mensensmokkel en identiteitsfraude.

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

10 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

10 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

11 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

11 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

12 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

12 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

12 uur geleden