Voor 'Project Zatopek' komt Hassan vier keer in actie
PARIJS (ANP) - 'Project Zatopek' bestaat uit drie afstanden en daarvoor moet Sifan Hassan vier keer in actie komen op de Olympische Spelen van Parijs. Ze begint aan de fysiek bijna onmogelijke opdracht op vrijdagavond 2 augustus met de series van de 5000 meter op de atletiekbaan van het Stade de France. Dan heeft ze twee dagen rust voor de finale van de 5000 meter op maandag 5 augustus. Op vrijdag 9 augustus loopt ze de finale van de 10.000 meter en ze sluit haar dappere missie af op zondag 11 augustus met de marathon.
Hassan treedt in de voetsporen van de Tsjech Emil Zatopek, die op de Spelen van 1952 in Helsinki goud won op de 5000 en 10.000 meter en de marathon. Een vrouw is het nog nooit gelukt op één Olympische Spelen medailles te winnen op de baan en de marathon.
Hassan kon ook voor de 1500 meter op de baan kiezen, maar die afstand heeft ze geschrapt. Ze zou er drie keer voor de baan op moeten: series, halve finales en finale. De series zijn al de ochtend na de avond van de finale van de 5000 meter. "Ik heb de 1500 meter in Tokio gedaan en die afstand paste heel slecht in het schema. Ik kon soms maar 2 uur slapen. Nu heb ik wel weinig rust tussen de 10.000 meter en de marathon, maar na de finale van de 5000 meter kan ik drie dagen slapen."
Het parcours van de marathon wordt als zwaar omschreven, met een paar pittige beklimmingen. De start is bij het Hôtel de Ville in hartje Parijs, het keerpunt ligt bij het Château de Versailles en de finish na 42,195 kilometer is op de Esplanade des Invalides. "De marathon wordt het moeilijkst. Ik heb op de Spelen nog nooit op de weg gelopen, maar ik ga mijn best doen."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
11 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
12 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
13 uur geleden