Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor 'Project Zatopek' komt Hassan vier keer in actie

Voor 'Project Zatopek' komt Hassan vier keer in actie

PARIJS (ANP) - 'Project Zatopek' bestaat uit drie afstanden en daarvoor moet Sifan Hassan vier keer in actie komen op de Olympische Spelen van Parijs. Ze begint aan de fysiek bijna onmogelijke opdracht op vrijdagavond 2 augustus met de series van de 5000 meter op de atletiekbaan van het Stade de France. Dan heeft ze twee dagen rust voor de finale van de 5000 meter op maandag 5 augustus. Op vrijdag 9 augustus loopt ze de finale van de 10.000 meter en ze sluit haar dappere missie af op zondag 11 augustus met de marathon.

Hassan treedt in de voetsporen van de Tsjech Emil Zatopek, die op de Spelen van 1952 in Helsinki goud won op de 5000 en 10.000 meter en de marathon. Een vrouw is het nog nooit gelukt op één Olympische Spelen medailles te winnen op de baan en de marathon.

Hassan kon ook voor de 1500 meter op de baan kiezen, maar die afstand heeft ze geschrapt. Ze zou er drie keer voor de baan op moeten: series, halve finales en finale. De series zijn al de ochtend na de avond van de finale van de 5000 meter. "Ik heb de 1500 meter in Tokio gedaan en die afstand paste heel slecht in het schema. Ik kon soms maar 2 uur slapen. Nu heb ik wel weinig rust tussen de 10.000 meter en de marathon, maar na de finale van de 5000 meter kan ik drie dagen slapen."

Het parcours van de marathon wordt als zwaar omschreven, met een paar pittige beklimmingen. De start is bij het Hôtel de Ville in hartje Parijs, het keerpunt ligt bij het Château de Versailles en de finish na 42,195 kilometer is op de Esplanade des Invalides. "De marathon wordt het moeilijkst. Ik heb op de Spelen nog nooit op de weg gelopen, maar ik ga mijn best doen."

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

3 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

4 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

6 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

6 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

7 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

8 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

8 uur geleden