Voor 'Project Zatopek' komt Hassan vier keer in actie
PARIJS (ANP) - 'Project Zatopek' bestaat uit drie afstanden en daarvoor moet Sifan Hassan vier keer in actie komen op de Olympische Spelen van Parijs. Ze begint aan de fysiek bijna onmogelijke opdracht op vrijdagavond 2 augustus met de series van de 5000 meter op de atletiekbaan van het Stade de France. Dan heeft ze twee dagen rust voor de finale van de 5000 meter op maandag 5 augustus. Op vrijdag 9 augustus loopt ze de finale van de 10.000 meter en ze sluit haar dappere missie af op zondag 11 augustus met de marathon.
Hassan treedt in de voetsporen van de Tsjech Emil Zatopek, die op de Spelen van 1952 in Helsinki goud won op de 5000 en 10.000 meter en de marathon. Een vrouw is het nog nooit gelukt op één Olympische Spelen medailles te winnen op de baan en de marathon.
Hassan kon ook voor de 1500 meter op de baan kiezen, maar die afstand heeft ze geschrapt. Ze zou er drie keer voor de baan op moeten: series, halve finales en finale. De series zijn al de ochtend na de avond van de finale van de 5000 meter. "Ik heb de 1500 meter in Tokio gedaan en die afstand paste heel slecht in het schema. Ik kon soms maar 2 uur slapen. Nu heb ik wel weinig rust tussen de 10.000 meter en de marathon, maar na de finale van de 5000 meter kan ik drie dagen slapen."
Het parcours van de marathon wordt als zwaar omschreven, met een paar pittige beklimmingen. De start is bij het Hôtel de Ville in hartje Parijs, het keerpunt ligt bij het Château de Versailles en de finish na 42,195 kilometer is op de Esplanade des Invalides. "De marathon wordt het moeilijkst. Ik heb op de Spelen nog nooit op de weg gelopen, maar ik ga mijn best doen."
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
12 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
12 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
13 uur geleden