Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor 'Project Zatopek' komt Hassan vier keer in actie

Voor 'Project Zatopek' komt Hassan vier keer in actie

PARIJS (ANP) - 'Project Zatopek' bestaat uit drie afstanden en daarvoor moet Sifan Hassan vier keer in actie komen op de Olympische Spelen van Parijs. Ze begint aan de fysiek bijna onmogelijke opdracht op vrijdagavond 2 augustus met de series van de 5000 meter op de atletiekbaan van het Stade de France. Dan heeft ze twee dagen rust voor de finale van de 5000 meter op maandag 5 augustus. Op vrijdag 9 augustus loopt ze de finale van de 10.000 meter en ze sluit haar dappere missie af op zondag 11 augustus met de marathon.

Hassan treedt in de voetsporen van de Tsjech Emil Zatopek, die op de Spelen van 1952 in Helsinki goud won op de 5000 en 10.000 meter en de marathon. Een vrouw is het nog nooit gelukt op één Olympische Spelen medailles te winnen op de baan en de marathon.

Hassan kon ook voor de 1500 meter op de baan kiezen, maar die afstand heeft ze geschrapt. Ze zou er drie keer voor de baan op moeten: series, halve finales en finale. De series zijn al de ochtend na de avond van de finale van de 5000 meter. "Ik heb de 1500 meter in Tokio gedaan en die afstand paste heel slecht in het schema. Ik kon soms maar 2 uur slapen. Nu heb ik wel weinig rust tussen de 10.000 meter en de marathon, maar na de finale van de 5000 meter kan ik drie dagen slapen."

Het parcours van de marathon wordt als zwaar omschreven, met een paar pittige beklimmingen. De start is bij het Hôtel de Ville in hartje Parijs, het keerpunt ligt bij het Château de Versailles en de finish na 42,195 kilometer is op de Esplanade des Invalides. "De marathon wordt het moeilijkst. Ik heb op de Spelen nog nooit op de weg gelopen, maar ik ga mijn best doen."

Meer uit Sport

Burnet zesde in finale 60 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.

28 minuten geleden
Sprinter Burnet verrast met finaleplek op 60 meter bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.

1 uur geleden
Klaver stormt naar finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.

1 uur geleden
Domper voor kogelstootster Schilder: geen medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.

2 uur geleden
Chapple rent naar finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.

2 uur geleden
Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

3 uur geleden
Wielrenster Longo Borghini mist Milaan-Sanremo door ziekte

MILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.

4 uur geleden