Voor omkoping Google veroordeelde ondernemer nu vrijgesproken
ZWOLLE (ANP) - Vastgoedondernemer Rudy S. is in hoger beroep vrijgesproken van omkoping van een bestuurder van Google. Zes jaar geleden veroordeelde de rechtbank in Zwolle hem nog tot een voorwaardelijke celstraf en een werkstraf. Hij zou kort na de kredietcrisis van 2008 met de betaling van tonnen smeergeld de verhuur van een datacenter in Eemshaven aan het techconcern hebben veiliggesteld, maar het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden vindt het bewijs daarvoor te dun.
De 68-jarige S. beweerde altijd dat hij zelf slachtoffer was van misleiding. De Google-bestuurder spande volgens hem samen met een ander persoon, die bemiddelingsdiensten aanbood aan het door S. opgerichte vastgoedbedrijf TCN. In werkelijkheid kwamen de sommen geld voor die diensten terecht bij de Google-manager.
De Google-directeur en zijn handlanger zeiden in schuldbekentenissen aan Amerikaanse aanklagers dat S. wist van de omkoping. Maar het gerechtshof betwijfelt of dit wel betrouwbare verklaringen zijn. Zij konden de medeplichtigheid van S. ook hebben aangedikt om zelf een minder zware straf te krijgen in de zogeheten plea deals. Volgens het hof spreken andere getuigen de verklaringen over de medeplichtigheid van S. ook tegen. Het is daardoor aannemelijk dat hij daadwerkelijk dacht te hebben betaald voor bemiddelingsdiensten.
Tegenover Het Financieele Dagblad, dat eerder over het arrest schreef, zegt S. dat hij een "diepe intense blijdschap voelt" over het einde van een "nare nachtmerrie".
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
22 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
1 dag geleden