Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor omkoping Google veroordeelde ondernemer nu vrijgesproken

Voor omkoping Google veroordeelde ondernemer nu vrijgesproken

ZWOLLE (ANP) - Vastgoedondernemer Rudy S. is in hoger beroep vrijgesproken van omkoping van een bestuurder van Google. Zes jaar geleden veroordeelde de rechtbank in Zwolle hem nog tot een voorwaardelijke celstraf en een werkstraf. Hij zou kort na de kredietcrisis van 2008 met de betaling van tonnen smeergeld de verhuur van een datacenter in Eemshaven aan het techconcern hebben veiliggesteld, maar het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden vindt het bewijs daarvoor te dun.

De 68-jarige S. beweerde altijd dat hij zelf slachtoffer was van misleiding. De Google-bestuurder spande volgens hem samen met een ander persoon, die bemiddelingsdiensten aanbood aan het door S. opgerichte vastgoedbedrijf TCN. In werkelijkheid kwamen de sommen geld voor die diensten terecht bij de Google-manager.

De Google-directeur en zijn handlanger zeiden in schuldbekentenissen aan Amerikaanse aanklagers dat S. wist van de omkoping. Maar het gerechtshof betwijfelt of dit wel betrouwbare verklaringen zijn. Zij konden de medeplichtigheid van S. ook hebben aangedikt om zelf een minder zware straf te krijgen in de zogeheten plea deals. Volgens het hof spreken andere getuigen de verklaringen over de medeplichtigheid van S. ook tegen. Het is daardoor aannemelijk dat hij daadwerkelijk dacht te hebben betaald voor bemiddelingsdiensten.

Tegenover Het Financieele Dagblad, dat eerder over het arrest schreef, zegt S. dat hij een "diepe intense blijdschap voelt" over het einde van een "nare nachtmerrie".

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

4 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

5 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

7 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

10 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

12 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

22 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

23 uur geleden