Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Murray zal Wimbledon nooit als demonstratietoernooi voelen

Voor Murray zal Wimbledon nooit als demonstratietoernooi voelen

LONDEN (ANP) - Andy Murray denkt dat Wimbledon volgende maand niet als een demonstratietoernooi wordt ervaren. Dat meldt de Schot als reactie op spelers die stelden dat het grandslamtoernooi mogelijk gaat aanvoelen als een 'exhibition' nu er geen punten worden toegekend.

"Ik volg golf op de voet en heb geen idee hoeveel punten voor de wereldranglijst de winnaar van de Masters ontvangt", schreef Murray op Twitter. "Mijn vrienden en ik houden van voetbal en niemand van ons is ermee bezig hoeveel punten er worden toegekend aan de winnaar van het WK."

Murray ontbreekt deze week op Roland Garros en is al in voorbereiding op het grasseizoen. "Over een paar weken zullen er niet veel mensen mee bezig zijn hoeveel rankingpunten een tennisser krijgt voor het winnen van een derde ronde. Ze zullen zich wel herinneren wie het toernooi heeft gewonnen. Wimbledon zal nooit aanvoelen als een demonstratietoernooi."

Tennisbonden WTA en ATP besloten geen punten toe te kennen op Wimbledon, omdat het toernooi in Londen heeft bepaald dat tennissers uit Rusland en Belarus niet welkom zijn op de All England Lawn Tennis and Croquet Club.

De 35-jarige Murray, tegenwoordig de nummer 67 van de wereld, won Wimbledon in 2013 en in 2016.

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

3 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

5 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

6 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

9 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

10 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

11 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

11 uur geleden