Voor Murray zal Wimbledon nooit als demonstratietoernooi voelen
LONDEN (ANP) - Andy Murray denkt dat Wimbledon volgende maand niet als een demonstratietoernooi wordt ervaren. Dat meldt de Schot als reactie op spelers die stelden dat het grandslamtoernooi mogelijk gaat aanvoelen als een 'exhibition' nu er geen punten worden toegekend.
"Ik volg golf op de voet en heb geen idee hoeveel punten voor de wereldranglijst de winnaar van de Masters ontvangt", schreef Murray op Twitter. "Mijn vrienden en ik houden van voetbal en niemand van ons is ermee bezig hoeveel punten er worden toegekend aan de winnaar van het WK."
Murray ontbreekt deze week op Roland Garros en is al in voorbereiding op het grasseizoen. "Over een paar weken zullen er niet veel mensen mee bezig zijn hoeveel rankingpunten een tennisser krijgt voor het winnen van een derde ronde. Ze zullen zich wel herinneren wie het toernooi heeft gewonnen. Wimbledon zal nooit aanvoelen als een demonstratietoernooi."
Tennisbonden WTA en ATP besloten geen punten toe te kennen op Wimbledon, omdat het toernooi in Londen heeft bepaald dat tennissers uit Rusland en Belarus niet welkom zijn op de All England Lawn Tennis and Croquet Club.
De 35-jarige Murray, tegenwoordig de nummer 67 van de wereld, won Wimbledon in 2013 en in 2016.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
14 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
16 uur geleden