Voor moord veroordeelde miljonair Robert Durst gestorven
NEW YORK (ANP) - De voor moord veroordeelde Amerikaanse multimiljonair Robert Durst is op 78-jarige leeftijd overleden in een gevangenis in Californië, melden Amerikaanse media. De zakenman kreeg vorig jaar levenslang voor de moord op zijn goede vriendin Susan Berman in 2000. Mede dankzij een HBO-documentaire kon hij worden aangepakt. Justitie vervolgde de vastgoederfgenaam nog voor de moord op diens in 1982 verdwenen vrouw.
Durst zou met hulp van Berman zijn eerste vrouw Kathleen McCormack hebben laten verdwijnen. Omdat hij bang was dat Berman de politie zou vertellen wat er met zijn vrouw was gebeurd, bracht hij ook haar om. Het verdwijnen van de toen 29-jarige Kathleen (Kathie) was groot nieuws in de Verenigde Staten. Het stoffelijk overschot is nooit gevonden.
Durst had onder meer blaaskanker en moest in een rolstoel naar de rechtbank. Ook liep hij corona op.
Microfoons
De beruchte mogelijke seriemoordenaar werd in 2015 opgepakt. Slechts uren daarna werd de laatste aflevering uitgezonden van de documentaire The Jinx: The Life And Deaths Of Robert Durst. Tijdens de opnames versprak Durst zich over de moorden, toen hij dacht dat er geen microfoons aanstonden.
Volgens aanklagers heeft Durst in 2001 een derde moord gepleegd, toen hij onderdook in Texas. Hij zou zijn buurman om het leven hebben gebracht toen die hem herkende en diens lichaam daarna in stukken hebben gehakt. Durst beweerde dat het zelfverdediging was geweest en werd uiteindelijk vrijgesproken in die zaak.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
8 uur geleden