Voor moord veroordeelde miljonair Robert Durst gestorven
NEW YORK (ANP) - De voor moord veroordeelde Amerikaanse multimiljonair Robert Durst is op 78-jarige leeftijd overleden in een gevangenis in Californië, melden Amerikaanse media. De zakenman kreeg vorig jaar levenslang voor de moord op zijn goede vriendin Susan Berman in 2000. Mede dankzij een HBO-documentaire kon hij worden aangepakt. Justitie vervolgde de vastgoederfgenaam nog voor de moord op diens in 1982 verdwenen vrouw.
Durst zou met hulp van Berman zijn eerste vrouw Kathleen McCormack hebben laten verdwijnen. Omdat hij bang was dat Berman de politie zou vertellen wat er met zijn vrouw was gebeurd, bracht hij ook haar om. Het verdwijnen van de toen 29-jarige Kathleen (Kathie) was groot nieuws in de Verenigde Staten. Het stoffelijk overschot is nooit gevonden.
Durst had onder meer blaaskanker en moest in een rolstoel naar de rechtbank. Ook liep hij corona op.
Microfoons
De beruchte mogelijke seriemoordenaar werd in 2015 opgepakt. Slechts uren daarna werd de laatste aflevering uitgezonden van de documentaire The Jinx: The Life And Deaths Of Robert Durst. Tijdens de opnames versprak Durst zich over de moorden, toen hij dacht dat er geen microfoons aanstonden.
Volgens aanklagers heeft Durst in 2001 een derde moord gepleegd, toen hij onderdook in Texas. Hij zou zijn buurman om het leven hebben gebracht toen die hem herkende en diens lichaam daarna in stukken hebben gehakt. Durst beweerde dat het zelfverdediging was geweest en werd uiteindelijk vrijgesproken in die zaak.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
19 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
24 minuten geledenMILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.
26 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.
36 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/AFP) - Het Europees Parlement had de immuniteit van de Catalaanse politicus Carles Puigdemont niet mogen intrekken, oordeelt het Europese Hof van Justitie. Dat geldt ook voor zijn Catalaanse collega's Antoni Comín en Clara Ponsatí.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - In China zijn drie parlementariërs die banden hebben met de defensiesector uit hun ambt gezet. Dat berichten staatsmedia nadat eerder al een onderzoek was ingesteld naar de hoogste generaal van het land, Zhang Youxia.
1 uur geleden