Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Klaassen voelt gelijkspel tegen Atalanta als nederlaag

Voor Klaassen voelt gelijkspel tegen Atalanta als nederlaag

BERGAMO (ANP) - Met zijn gezicht op onweer beende Davy Klaassen na het gelijke spel van Ajax tegen Atalanta (2-2) door het Stadio Atleti Azzurri d'Italia in Bergamo. "Wat een gemiste kans", baalde hij. "Natuurlijk hoeft dit nog niet rampzalig voor ons te zijn. Maar dit voelt nu wel als verliezen. Dat is niet zo raar, toch?"

"We begonnen slordig en hadden het lastig", merkte Klaassen. "Zij willen over het hele veld een tegen een tegenover ons staan. Dat maakt ze een lastig te bespelen ploeg. Maar we komen op 0-2 en controleren de wedstrijd tot aan de rust. Dan weet je dat ze in de tweede helft nog meer risico gaan nemen. Dan moeten wij het simpel houden en de wedstrijd uitspelen. Dat is helaas niet gelukt. Hopelijk is dat een les voor ons. We moeten daar echt van leren."

"We hadden de 0-3 moeten maken", zei Klaassen over een gemiste kans van Perr Schuurs in de openingsfase van de tweede helft. "Ik heb niet goed kunnen zien of hij de bal terug had moeten leggen op Traoré. Maar bij 0-3 was het wel gespeeld geweest. Nu overheerst de teleurstelling bij ons. We willen iedere training en iedere wedstrijd het niveau van de Champions League halen. Dat is helaas in de tweede helft tegen Atalanta niet meer gelukt."

En dus staat Ajax na twee groepswedstrijden al vijf punten achter op Liverpool en is het nadelige verschil met Atalanta drie punten gebleven. Klaassen en zijn ploeggenoten weten waar ze aan toe zijn tijdens de komende twee duels met het nog puntloze FC Midtjylland. "Er is nog niets verloren en we krijgen Atalanta nog thuis", rekende Klaassen. "Maar we hadden er na deze wedstrijd beter voor moeten staan."

Meer uit Voetbal

FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

5 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

5 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

6 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

7 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

13 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

15 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

16 uur geleden