Voor Klaassen voelt gelijkspel tegen Atalanta als nederlaag
BERGAMO (ANP) - Met zijn gezicht op onweer beende Davy Klaassen na het gelijke spel van Ajax tegen Atalanta (2-2) door het Stadio Atleti Azzurri d'Italia in Bergamo. "Wat een gemiste kans", baalde hij. "Natuurlijk hoeft dit nog niet rampzalig voor ons te zijn. Maar dit voelt nu wel als verliezen. Dat is niet zo raar, toch?"
"We begonnen slordig en hadden het lastig", merkte Klaassen. "Zij willen over het hele veld een tegen een tegenover ons staan. Dat maakt ze een lastig te bespelen ploeg. Maar we komen op 0-2 en controleren de wedstrijd tot aan de rust. Dan weet je dat ze in de tweede helft nog meer risico gaan nemen. Dan moeten wij het simpel houden en de wedstrijd uitspelen. Dat is helaas niet gelukt. Hopelijk is dat een les voor ons. We moeten daar echt van leren."
"We hadden de 0-3 moeten maken", zei Klaassen over een gemiste kans van Perr Schuurs in de openingsfase van de tweede helft. "Ik heb niet goed kunnen zien of hij de bal terug had moeten leggen op Traoré. Maar bij 0-3 was het wel gespeeld geweest. Nu overheerst de teleurstelling bij ons. We willen iedere training en iedere wedstrijd het niveau van de Champions League halen. Dat is helaas in de tweede helft tegen Atalanta niet meer gelukt."
En dus staat Ajax na twee groepswedstrijden al vijf punten achter op Liverpool en is het nadelige verschil met Atalanta drie punten gebleven. Klaassen en zijn ploeggenoten weten waar ze aan toe zijn tijdens de komende twee duels met het nog puntloze FC Midtjylland. "Er is nog niets verloren en we krijgen Atalanta nog thuis", rekende Klaassen. "Maar we hadden er na deze wedstrijd beter voor moeten staan."
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
11 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
13 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
16 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
19 uur geleden