Voor Klaassen voelt gelijkspel tegen Atalanta als nederlaag
BERGAMO (ANP) - Met zijn gezicht op onweer beende Davy Klaassen na het gelijke spel van Ajax tegen Atalanta (2-2) door het Stadio Atleti Azzurri d'Italia in Bergamo. "Wat een gemiste kans", baalde hij. "Natuurlijk hoeft dit nog niet rampzalig voor ons te zijn. Maar dit voelt nu wel als verliezen. Dat is niet zo raar, toch?"
"We begonnen slordig en hadden het lastig", merkte Klaassen. "Zij willen over het hele veld een tegen een tegenover ons staan. Dat maakt ze een lastig te bespelen ploeg. Maar we komen op 0-2 en controleren de wedstrijd tot aan de rust. Dan weet je dat ze in de tweede helft nog meer risico gaan nemen. Dan moeten wij het simpel houden en de wedstrijd uitspelen. Dat is helaas niet gelukt. Hopelijk is dat een les voor ons. We moeten daar echt van leren."
"We hadden de 0-3 moeten maken", zei Klaassen over een gemiste kans van Perr Schuurs in de openingsfase van de tweede helft. "Ik heb niet goed kunnen zien of hij de bal terug had moeten leggen op Traoré. Maar bij 0-3 was het wel gespeeld geweest. Nu overheerst de teleurstelling bij ons. We willen iedere training en iedere wedstrijd het niveau van de Champions League halen. Dat is helaas in de tweede helft tegen Atalanta niet meer gelukt."
En dus staat Ajax na twee groepswedstrijden al vijf punten achter op Liverpool en is het nadelige verschil met Atalanta drie punten gebleven. Klaassen en zijn ploeggenoten weten waar ze aan toe zijn tijdens de komende twee duels met het nog puntloze FC Midtjylland. "Er is nog niets verloren en we krijgen Atalanta nog thuis", rekende Klaassen. "Maar we hadden er na deze wedstrijd beter voor moeten staan."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
4 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
10 uur geleden