Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst zijn NEC-fans vrolijk na een nederlaag

Voor het eerst zijn NEC-fans vrolijk na een nederlaag

NIJMEGEN (ANP) - Bijna geen enkele NEC-supporter had zondagmiddag na de verloren thuiswedstrijd tegen De Graafschap (1-2) een chagrijnig gezicht. Het voor de fans geslaagde Fieldlab-experiment in Nijmegen woog zwaarder dan de nederlaag.

Sportstadions in Nederland zijn al bijna vijf maanden gesloten voor publiek vanwege de coronacrisis. Het duel in de eerste divisie kreeg de primeur om supporters binnen te laten, als onderdeel van de Fieldlab-experimenten. Daarbij wordt gekeken hoe op een veilige manier evenementen georganiseerd kunnen worden tijdens de coronacrisis. Stadion De Goffert was met een kleine 1200 supporters voor ongeveer 10 procent gevuld.

"Normaal gesproken gaat iedereen direct naar huis na een nederlaag en eisen we van allerlei spelers hun ontslag", grijnst fan Joost Herckenrath. "Maar iedereen is nog steeds vrolijk. Ik ben echt verbaasd over de goede sfeer."

Lawaai

"Knap hoe we met zo weinig mensen zoveel lawaai hebben gemaakt", zegt NEC-fan Ronnie Rutte na afloop buiten het stadion. Volgens hem was er nauwelijks verschil merkbaar met een wedstrijd van voor de coronapandemie. "De sfeer was opgetogen, er werd genoeg bier gedronken en het voetbal was net zo slecht als normaal. Het grootste verschil is dat we daar nu niet boos over zijn."

Ook voor Sjoerd Reijnders en Isra Cobussen, normaliter werkzaam in de horeca van de club maar nu voor het eerst toeschouwers, deed de uitslag weinig af aan de beleving. "Het was speciaal om hier aan mee te doen. In het begin was iedereen nog een beetje ongemakkelijk, maar na een kwartiertje in het stadion voelde alles weer als vanouds."

Bij de opzet van het experiment plaatsen enkele supporters nog wel hun vraagtekens. "Ik vond het een stuk minder steriel dan gedacht", vertelt Rutte. "Vooraf zijn er veel regels, maar eenmaal in het stadion vergeet je bijna dat het virus bestaat. Ik zat in een vak waar je geen mondkap hoefde te dragen en iedereen mocht gaan en staan waar die wilde." Ook Reijnders en Cobussen verbaasden zich over de vrijheid in de 'bubbels'. "We vergaten haast dat het een experiment was. We hebben elkaar daar op een aantal momenten echt bewust van moeten maken."

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

2 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

4 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

5 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

5 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

10 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

14 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

14 uur geleden