Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst vrouwelijke scheidsrechter in Serie A

Voor het eerst vrouwelijke scheidsrechter in Serie A

ROME (ANP) - Voor het eerst heeft komend weekeinde een vrouwelijke scheidsrechter de leiding over een wedstrijd in de hoogste Italiaanse voetbalcompetitie, de Serie A. Maria Sole Ferrieri Caputi fluit zondagmiddag Sassuolo - Salernitana.

"Dit is een historische dag, ik ben er emotioneel van", zei voorzitter Alfredo Trentalange van de Italiaanse scheidsrechterscommissie op een speciaal daarvoor belegde persconferentie. "Maria Sole gaat op basis van haar prestaties debuteren in de Serie A. We delen geen cadeautjes uit, ze heeft dit zelf verdiend. We kunnen dit zien als een succes van de hele scheidsrechtersopleiding."

De 31-jarige Ferrieri Caputi floot vorig seizoen vooral in de Serie C, het derde niveau van het Italiaanse voetbal. Ze promoveerde afgelopen zomer naar de hoogste categorie van het scheidsrechterskorps.

In onder meer Frankrijk en Duitsland zijn al langer vrouwelijke arbiters actief op het hoogste niveau. De Française Stéphanie Frappart floot ook al in de Champions League en in 2019 had ze de leiding over het duel om de Europese Supercup. Vorig jaar floot Frappart de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje tegen Letland en ze was als vierde official actief op het EK. Voor het komende WK in Qatar heeft de FIFA drie vrouwen geselecteerd die ook daadwerkelijk wedstrijden gaan fluiten. Naast Frappart zijn dat Salima Mukansanga uit Rwanda en de Japanse Yoshimi Yamashita.

In het Nederlandse mannenvoetbal is het nog wachten op de eerste vrouwelijke scheidsrechter. Franca Overtoom debuteerde eind vorig jaar wel als grensrechter in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

AC Milan klimt na thuiszege op Atalanta naar vierde plaats

MILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.

39 minuten geleden
Arsenal boekt nipte overwinning bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft een nipte zege geboekt in de uitwedstrijd bij het laag geklasseerde Nottingham Forest. Oud-PSV'er Noni Madueke bezorgde de titelverdediger een 1-0-overwinning met een van richting veranderd schot tien minuten voor tijd.

1 uur geleden
Ajax wint met ruime cijfers in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.

2 uur geleden
SC Freiburg laat kans op koppositie in Bundesliga liggen

LEVERKUSEN (ANP) - SC Freiburg is er niet in geslaagd de eerste plaats in de Bundesliga over te nemen. Het elftal van trainer Julian Schuster leed bij Bayer Leverkusen de eerste nederlaag van het seizoen: 2-1.

2 uur geleden
Manchester United weet ook bij Leeds niet te winnen

LEEDS (ANP) - Manchester United heeft opnieuw niet weten te winnen in de Premier League. De formatie van trainer Michael Carrick bleef bij Leeds United steken op 1-1. United won eind augustus zijn enige competitieduel dit seizoen.

3 uur geleden
SC Cambuur en AZ spelen gelijk in Leeuwarden: 2-2

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur en AZ hebben zondag in Leeuwarden met 2-2 gelijkgespeeld. AZ staat na negen wedstrijden met 20 punten op de tweede plaats. Cambuur heeft 9 punten uit negen duels.

4 uur geleden
Oosting schiet PEC naar zege tegen het Go Ahead van zijn vader

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De Zwollenaren wonnen in eigen huis met 4-1 van de club uit Deventer. Thijs Oosting scoorde twee keer tegen het elftal waar zijn vader Joseph Oosting de coach is.

6 uur geleden