Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst vrouw als financieel directeur olieconcern BP

Voor het eerst vrouw als financieel directeur olieconcern BP

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Britse olie- en gasconcern BP heeft voor het eerst een vrouw benoemd tot financieel directeur. Kate Thomson neemt de functie op tijdelijke basis over van Murray Auchincloss die op zijn beurt tijdelijk de rol van bestuursvoorzitter op zich neemt na het onverwachte vertrek van topman Bernard Looney vorige week dinsdag. Looney stapte met onmiddellijke ingang op vanwege relaties met collega's in het verleden.

De 55-jarige Thomson was bij BP verantwoordelijk voor financiering van productie en operaties. Ze werkt al bijna twee decennia bij het bedrijf, in verschillende rollen. "De ervaring en vaardigheden van Kate maken haar ideaal om de rol van interim-CFO op zich te nemen. Ze brengt grondige technische kennis samen met een gedetailleerd begrip van BP", aldus een verklaring van Auchincloss.

BP is op zoek naar een vaste opvolger voor Looney die sinds begin 2020 aan het hoofd van het bedrijf stond. Daarbij wordt gekeken naar kandidaten binnen en buiten BP. Voorzitter Helge Lund, vergelijkbaar met een president-commissaris, heeft al gezegd niet in de running te zijn voor de functie.

Meer uit Financieel

Storing bij Poolse luchtverkeersleiding, vliegverkeer ontregeld

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag te kampen met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen wordt ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.

23 minuten geleden
Bloomberg: Carrefour overweegt verkoop Italiaanse tak

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Franse supermarktconcern Carrefour overweegt een verkoop van zijn Italiaanse tak. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Carrefour heeft bijna 1200 winkels in Italië, zoals grote supermarkten, gemakswinkels en groothandels. Italië is na Frankrijk, Brazilië, Spanje en België de grootste markt voor het bedrijf.

1 uur geleden
Pakistaanse minister voor handelsgesprekken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Pakistaanse minister van Financiën is in Washington voor gesprekken over handel en de importheffingen die president Donald Trump wil opleggen op goederen uit Pakistan. Minister Muhammad Aurangzeb had vrijdag gesprekken met de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.

1 uur geleden
Reuters: grote spoorvrachtvervoerders VS bekijken fusie

NEW YORK (ANP/RTR) - De grote Amerikaanse spoorvrachtvervoerders Union Pacific en Norfolk Southern zijn in gesprek over een mogelijke fusie. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Union Pacific is de grootste vervoerder van vracht op het Amerikaanse spoornetwerk en zou het kleinere Norfolk Southern willen overnemen.

2 uur geleden
Totale marktwaarde cryptomunten voor het eerst boven 4 biljoen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De totale waarde van de markt voor cryptomunten is voor het eerst gestegen tot meer dan 4 biljoen dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van gegevens van crypto-informatieleverancier CoinGecko. In de Verenigde Staten is federale wetgeving goedgekeurd voor breder gebruik van digitale munten in de financiële wereld en er wordt verwacht dat daardoor nog meer geld van grote investeerders naar de cryptosector zal stromen.

4 uur geleden
Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

15 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

16 uur geleden