Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst twee broers in een Ferrari in Formule 1-training

Voor het eerst twee broers in een Ferrari in Formule 1-training

ABU DHABI (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis van de Formule 1 rijden twee broers tegelijk voor hetzelfde team. Ferrari geeft komende vrijdag in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi de auto van Carlos Sainz aan de Monegask Arthur Leclerc. Hij is de jongere broer van vaste Ferrari-rijder Charles Leclerc.

De Italiaanse renstal meldde verder dat Arthur Leclerc ook in actie komt in de testraces op het circuit van Yas Marina na de laatste grand prix van dit seizoen. De 24-jarige Arthur reed voorheen in de Formule 2. Dit jaar was hij actief in het langeafstandsracen (endurance) en won de 4 Uur van Imola.

Sainz keert terug voor de tweede training en zal in Abu Dhabi zijn laatste race in een Ferrari rijden. De Spanjaard maakt in 2025 de overstap naar Williams. Hij draagt het stoeltje bij Ferrari over aan Lewis Hamilton, de zevenvoudige wereldkampioen die Mercedes na vele succesvolle jaren verlaat.

Ferrari maakt nog kans op het kampioenschap bij de constructeurs, maar de achterstand op McLaren is vrij groot en het zal niet meevallen het gat van 21 punten goed te maken. "Laten we eerlijk zijn, het is een mathematische mogelijkheid en in werkelijkheid heel moeilijk om te realiseren, maar bij Ferrari houden we van uitdagingen", zegt teambaas Fred Vasseur in een persmededeling.

Meer uit Sport

Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

3 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

5 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

5 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

5 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

6 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

7 uur geleden
Skiester Vonn tekent in Zauchensee voor 84e wereldbekerzege

ZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.

8 uur geleden