Voor het eerst twee broers in een Ferrari in Formule 1-training
ABU DHABI (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis van de Formule 1 rijden twee broers tegelijk voor hetzelfde team. Ferrari geeft komende vrijdag in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi de auto van Carlos Sainz aan de Monegask Arthur Leclerc. Hij is de jongere broer van vaste Ferrari-rijder Charles Leclerc.
De Italiaanse renstal meldde verder dat Arthur Leclerc ook in actie komt in de testraces op het circuit van Yas Marina na de laatste grand prix van dit seizoen. De 24-jarige Arthur reed voorheen in de Formule 2. Dit jaar was hij actief in het langeafstandsracen (endurance) en won de 4 Uur van Imola.
Sainz keert terug voor de tweede training en zal in Abu Dhabi zijn laatste race in een Ferrari rijden. De Spanjaard maakt in 2025 de overstap naar Williams. Hij draagt het stoeltje bij Ferrari over aan Lewis Hamilton, de zevenvoudige wereldkampioen die Mercedes na vele succesvolle jaren verlaat.
Ferrari maakt nog kans op het kampioenschap bij de constructeurs, maar de achterstand op McLaren is vrij groot en het zal niet meevallen het gat van 21 punten goed te maken. "Laten we eerlijk zijn, het is een mathematische mogelijkheid en in werkelijkheid heel moeilijk om te realiseren, maar bij Ferrari houden we van uitdagingen", zegt teambaas Fred Vasseur in een persmededeling.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
10 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden