Voor het eerst twee broers in een Ferrari in Formule 1-training
ABU DHABI (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis van de Formule 1 rijden twee broers tegelijk voor hetzelfde team. Ferrari geeft komende vrijdag in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi de auto van Carlos Sainz aan de Monegask Arthur Leclerc. Hij is de jongere broer van vaste Ferrari-rijder Charles Leclerc.
De Italiaanse renstal meldde verder dat Arthur Leclerc ook in actie komt in de testraces op het circuit van Yas Marina na de laatste grand prix van dit seizoen. De 24-jarige Arthur reed voorheen in de Formule 2. Dit jaar was hij actief in het langeafstandsracen (endurance) en won de 4 Uur van Imola.
Sainz keert terug voor de tweede training en zal in Abu Dhabi zijn laatste race in een Ferrari rijden. De Spanjaard maakt in 2025 de overstap naar Williams. Hij draagt het stoeltje bij Ferrari over aan Lewis Hamilton, de zevenvoudige wereldkampioen die Mercedes na vele succesvolle jaren verlaat.
Ferrari maakt nog kans op het kampioenschap bij de constructeurs, maar de achterstand op McLaren is vrij groot en het zal niet meevallen het gat van 21 punten goed te maken. "Laten we eerlijk zijn, het is een mathematische mogelijkheid en in werkelijkheid heel moeilijk om te realiseren, maar bij Ferrari houden we van uitdagingen", zegt teambaas Fred Vasseur in een persmededeling.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
4 uur geleden