Voor het eerst twee broers in een Ferrari in Formule 1-training
ABU DHABI (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis van de Formule 1 rijden twee broers tegelijk voor hetzelfde team. Ferrari geeft komende vrijdag in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi de auto van Carlos Sainz aan de Monegask Arthur Leclerc. Hij is de jongere broer van vaste Ferrari-rijder Charles Leclerc.
De Italiaanse renstal meldde verder dat Arthur Leclerc ook in actie komt in de testraces op het circuit van Yas Marina na de laatste grand prix van dit seizoen. De 24-jarige Arthur reed voorheen in de Formule 2. Dit jaar was hij actief in het langeafstandsracen (endurance) en won de 4 Uur van Imola.
Sainz keert terug voor de tweede training en zal in Abu Dhabi zijn laatste race in een Ferrari rijden. De Spanjaard maakt in 2025 de overstap naar Williams. Hij draagt het stoeltje bij Ferrari over aan Lewis Hamilton, de zevenvoudige wereldkampioen die Mercedes na vele succesvolle jaren verlaat.
Ferrari maakt nog kans op het kampioenschap bij de constructeurs, maar de achterstand op McLaren is vrij groot en het zal niet meevallen het gat van 21 punten goed te maken. "Laten we eerlijk zijn, het is een mathematische mogelijkheid en in werkelijkheid heel moeilijk om te realiseren, maar bij Ferrari houden we van uitdagingen", zegt teambaas Fred Vasseur in een persmededeling.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
17 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
17 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden