Voor het eerst sinds weken lichte daling benzineprijs verwacht
EINDHOVEN (ANP) - Een liter benzine wordt vrijdag naar verwachting ruim 1 eurocent goedkoper. De afgelopen weken steeg de prijs voor Euro95 alleen maar doordat ruwe aardolie in rap tempo duurder werd. De inval van het olierijke Rusland in Oekraïne versterkte die stijging alleen maar.
Volgens consumentencollectief UnitedConsumers kan de landelijke gemiddelde adviesprijs voor benzine vrijdag 1,4 cent lager uitvallen dan vandaag. De laatste keer dat de benzineprijs van dag op dag daalde was 18 februari. Diesel stijgt naar verwachting nog wel licht in prijs.
De organisatie baseert zich daarbij op de adviesprijzen die vijf grote oliemaatschappijen dagelijks geven aan tankstations, waarvan het gemiddelde wordt berekend. Van één oliemaatschappij ontbreekt de nieuwe adviesprijs nog, dus het gaat om een voorlopige schatting.
Donderdag is de gemiddelde landelijke adviesprijs voor benzine 2,502 euro per liter. Diesel kost 2,375 euro per liter en LPG 1,315 euro. Doorgaans brengen alleen tankstations langs de snelweg de adviesprijzen in rekening. Op andere locaties geven pompstations vaak kortingen.
De verlaging van de adviesprijs volgt op de sterke daling van de olieprijzen op woensdag, toen er enig optimisme was over de onderhandelingen die Oekraïne en Rusland op hoog niveau zouden voeren. De gesprekken in Turkije leverden echter geen sterk resultaat op. Een vat Brentolie, maatgevend voor olieprijzen in onder andere Europa, werd donderdagavond weer iets duurder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.
1 uur geledenGHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
3 uur geleden