Voor het eerst sinds weken lichte daling benzineprijs verwacht
EINDHOVEN (ANP) - Een liter benzine wordt vrijdag naar verwachting ruim 1 eurocent goedkoper. De afgelopen weken steeg de prijs voor Euro95 alleen maar doordat ruwe aardolie in rap tempo duurder werd. De inval van het olierijke Rusland in Oekraïne versterkte die stijging alleen maar.
Volgens consumentencollectief UnitedConsumers kan de landelijke gemiddelde adviesprijs voor benzine vrijdag 1,4 cent lager uitvallen dan vandaag. De laatste keer dat de benzineprijs van dag op dag daalde was 18 februari. Diesel stijgt naar verwachting nog wel licht in prijs.
De organisatie baseert zich daarbij op de adviesprijzen die vijf grote oliemaatschappijen dagelijks geven aan tankstations, waarvan het gemiddelde wordt berekend. Van één oliemaatschappij ontbreekt de nieuwe adviesprijs nog, dus het gaat om een voorlopige schatting.
Donderdag is de gemiddelde landelijke adviesprijs voor benzine 2,502 euro per liter. Diesel kost 2,375 euro per liter en LPG 1,315 euro. Doorgaans brengen alleen tankstations langs de snelweg de adviesprijzen in rekening. Op andere locaties geven pompstations vaak kortingen.
De verlaging van de adviesprijs volgt op de sterke daling van de olieprijzen op woensdag, toen er enig optimisme was over de onderhandelingen die Oekraïne en Rusland op hoog niveau zouden voeren. De gesprekken in Turkije leverden echter geen sterk resultaat op. Een vat Brentolie, maatgevend voor olieprijzen in onder andere Europa, werd donderdagavond weer iets duurder.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
7 uur geleden