Voor het eerst sinds september geen coronasterfgeval in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft maandag voor het eerst in ruim zeven maanden geen nieuw coronasterfgeval gemeld. De vorige keer dat er in de dagcijfers geen overlijden door corona voorkwam, was op 21 september.
Gezondheidsdienst RKI meldt elke ochtend hoeveel coronabesmettingen en -sterfgevallen er in de voorgaande 24 uur zijn gemeld. De dagcijfers krijgen soms later nog een update, want sommige deelstaten geven in het weekend geen cijfers door aan het RKI.
Sinds het begin van de pandemie zijn in Duitsland ruim 24,9 miljoen infecties vastgesteld. Ook zijn bijna 135,500 sterfgevallen door corona geregistreerd. De werkelijke aantallen liggen vermoedelijk hoger, omdat niet alle gevallen bij de autoriteiten bekend zijn.
In Nederland werd voor het laatst op 10 oktober een dag zonder sterfgeval door corona gemeld.
Meer uit Buitenland
WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
8 uur geleden