
Voor het eerst sinds september geen coronasterfgeval in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft maandag voor het eerst in ruim zeven maanden geen nieuw coronasterfgeval gemeld. De vorige keer dat er in de dagcijfers geen overlijden door corona voorkwam, was op 21 september.
Gezondheidsdienst RKI meldt elke ochtend hoeveel coronabesmettingen en -sterfgevallen er in de voorgaande 24 uur zijn gemeld. De dagcijfers krijgen soms later nog een update, want sommige deelstaten geven in het weekend geen cijfers door aan het RKI.
Sinds het begin van de pandemie zijn in Duitsland ruim 24,9 miljoen infecties vastgesteld. Ook zijn bijna 135,500 sterfgevallen door corona geregistreerd. De werkelijke aantallen liggen vermoedelijk hoger, omdat niet alle gevallen bij de autoriteiten bekend zijn.
In Nederland werd voor het laatst op 10 oktober een dag zonder sterfgeval door corona gemeld.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP/RTR) - Bij een aardverschuiving in het westen van Soedan zijn volgens een rebellenbeweging in het land meer dan duizend mensen omgekomen. Sudan Liberation Movement/Army meldt dat de ramp zondag al plaatsvond.
57 minuten geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische oud-premier Andrej Babis is aangevallen tijdens een verkiezingsbijeenkomst in het oosten van het land. De politie meldt dat een oude man met zijn wandelstok op Babis' hoofd sloeg en dat Babis daarna naar het ziekenhuis is gebracht.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De vloot schepen met activisten die hulp willen leveren aan Gaza is opnieuw vertrokken vanuit Barcelona. De schepen waren zondag al vertrokken, maar maakten eerder op maandag rechtsomkeert vanwege slecht weer.
6 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft deze week in China bilaterale ontmoetingen met president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin. Na terugkeer in Slowakije ontmoet Fico op vrijdag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, maakte hij bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het was deze zomer gemiddeld 16,1 graden in het Verenigd Koninkrijk. Daarmee was de zomer van 2025 de warmste sinds het begin van de metingen in 1884, aldus de Britse weerdienst (Met Office) op basis van voorlopige cijfers.
9 uur geledenJALALABAD (ANP) - De aardbeving in Afghanistan heeft vrouwen en meisjes mogelijk extra zwaar getroffen, vermoedt hulporganisatie CARE. Eerdere rampen zouden hebben aangetoond dat vrouwen vaker onder het puin belanden, omdat ze in het zwaar conservatief-islamitische land vaak thuiszitten.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bulgarije verdenkt Rusland van het "schaamteloos" verstoren van een vlucht van EU-kopstuk Ursula von der Leyen, bevestigt de Europese Commissie. Het vliegtuig van de commissievoorzitter werd zondagmiddag boven Bulgarije gejamd, waardoor de piloot zonder elektronische navigatiehulp moest landen.
14 uur geleden