Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst sinds de brand beroemd klokgelui bij Notre-Dame

Voor het eerst sinds de brand beroemd klokgelui bij Notre-Dame

PARIJS (ANP/AFP) - De klokken van de Notre-Dame in Parijs hebben weer geluid. Na de brand in 2019 zijn ze schoongemaakt en zijn drie nieuwe klokken toegevoegd. Volgende maand wordt de kathedraal heropend. In aanloop worden de klokken getest.

De Notre-Dame telt tien kerkklokken, die allemaal een naam hebben. Twee daarvan hangen in de zuidelijke toren: de 13.000 kilo zware Emmanuel en de nog niet half zo zware, in Nederland gegoten Marie. Deze vrijdag werden voor het eerst sinds de brand de acht kleinere klokken in de noordelijke toren gelijktijdig geluid.

"Dit is een mooie, belangrijke, symbolische stap", zegt Philippe Jost van de organisatie die de restauratie overzag. De komende tijd worden de klokken nog verder afgesteld in aanloop naar de heropening van de Notre-Dame.

Bijzondere gelegenheden

Boven het altaar komen ook nog drie nieuwe klokken te hangen. Een daarvan is de zogenoemde Olympische klok. Die werd tijdens de Spelen in Parijs geluid door kampioenen.

De klok Emmanuel was in 2020 voor het eerst weer te horen om stil te staan bij de brand, precies een jaar eerder. Die luidt alleen bij bijzondere gelegenheden. Klokken in de noordelijke toren klonken iedere dag.

Meer uit Buitenland

Thailand arresteert smokkelaars met 81 makaken in voertuig

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.

53 minuten geleden
Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

1 uur geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

2 uur geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

5 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

6 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

7 uur geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

12 uur geleden