Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst sinds de brand beroemd klokgelui bij Notre-Dame

Voor het eerst sinds de brand beroemd klokgelui bij Notre-Dame

PARIJS (ANP/AFP) - De klokken van de Notre-Dame in Parijs hebben weer geluid. Na de brand in 2019 zijn ze schoongemaakt en zijn drie nieuwe klokken toegevoegd. Volgende maand wordt de kathedraal heropend. In aanloop worden de klokken getest.

De Notre-Dame telt tien kerkklokken, die allemaal een naam hebben. Twee daarvan hangen in de zuidelijke toren: de 13.000 kilo zware Emmanuel en de nog niet half zo zware, in Nederland gegoten Marie. Deze vrijdag werden voor het eerst sinds de brand de acht kleinere klokken in de noordelijke toren gelijktijdig geluid.

"Dit is een mooie, belangrijke, symbolische stap", zegt Philippe Jost van de organisatie die de restauratie overzag. De komende tijd worden de klokken nog verder afgesteld in aanloop naar de heropening van de Notre-Dame.

Bijzondere gelegenheden

Boven het altaar komen ook nog drie nieuwe klokken te hangen. Een daarvan is de zogenoemde Olympische klok. Die werd tijdens de Spelen in Parijs geluid door kampioenen.

De klok Emmanuel was in 2020 voor het eerst weer te horen om stil te staan bij de brand, precies een jaar eerder. Die luidt alleen bij bijzondere gelegenheden. Klokken in de noordelijke toren klonken iedere dag.

Meer uit Buitenland

Europese leiders in Kyiv voor herdenking Russische invasie 2022

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.

1 uur geleden
Doden bij crash legerhelikopter in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.

1 uur geleden
Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

2 uur geleden
Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

4 uur geleden
Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

6 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

7 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

7 uur geleden