Voor het eerst sinds 2014 minder nieuwe bedrijven opgericht
UTRECHT (ANP) - Voor het eerst in tien jaar is het aantal startende ondernemers in Nederland gedaald. Vorig jaar begonnen net geen 254.000 mensen in ons land een nieuw bedrijf, 8 procent minder dan in 2023. Sinds 2014 was het niet meer voorgekomen dat het aantal starters daalde, maakte de Kamer van Koophandel (KVK) woensdag bekend.
In alle sectoren was vorig jaar sprake van een daling van het aantal startende ondernemers. Vooral in de bouw en gezondheidssector waagden minder mensen de stap naar het ondernemerschap.
Volgens de KVK, die alle inschrijvingen van bedrijven bijhoudt, is er ook een duidelijk verschil te zien tussen Nederlanders en mensen die in het buitenland zijn geboren. Het aantal door Nederlanders nieuw opgerichte bedrijven daalde vorig jaar met 12 procent, terwijl het bij nieuwe bedrijven van buitenlanders om een veel kleinere daling (min 3 procent) ging.
ZZP'ers
Eerder maakte de KVK bekend dat in december veel zzp'ers ermee stopten, vermoedelijk om de strengere handhaving van wet- en regelgeving tegen schijnzelfstandigheid die dit jaar ingaat. Toch steeg over heel 2024 het aantal zelfstandigen zonder personeel nog met 4 procent, tot bijna 1,8 miljoen. De toename was wel minder sterk dan een jaar eerder.
In 2024 stopten ook meer ondernemingen dan een jaar eerder. Het aantal stoppers nam met 11 procent toe tot bijna 164.000. In totaal telde Nederland eind vorig jaar 2.581.399 bedrijven. Dat zijn er 3 procent meer dan eind 2023.
Meer uit Financieel
REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
3 uur geleden