Voor het eerst sinds 2014 minder nieuwe bedrijven opgericht
UTRECHT (ANP) - Voor het eerst in tien jaar is het aantal startende ondernemers in Nederland gedaald. Vorig jaar begonnen net geen 254.000 mensen in ons land een nieuw bedrijf, 8 procent minder dan in 2023. Sinds 2014 was het niet meer voorgekomen dat het aantal starters daalde, maakte de Kamer van Koophandel (KVK) woensdag bekend.
In alle sectoren was vorig jaar sprake van een daling van het aantal startende ondernemers. Vooral in de bouw en gezondheidssector waagden minder mensen de stap naar het ondernemerschap.
Volgens de KVK, die alle inschrijvingen van bedrijven bijhoudt, is er ook een duidelijk verschil te zien tussen Nederlanders en mensen die in het buitenland zijn geboren. Het aantal door Nederlanders nieuw opgerichte bedrijven daalde vorig jaar met 12 procent, terwijl het bij nieuwe bedrijven van buitenlanders om een veel kleinere daling (min 3 procent) ging.
ZZP'ers
Eerder maakte de KVK bekend dat in december veel zzp'ers ermee stopten, vermoedelijk om de strengere handhaving van wet- en regelgeving tegen schijnzelfstandigheid die dit jaar ingaat. Toch steeg over heel 2024 het aantal zelfstandigen zonder personeel nog met 4 procent, tot bijna 1,8 miljoen. De toename was wel minder sterk dan een jaar eerder.
In 2024 stopten ook meer ondernemingen dan een jaar eerder. Het aantal stoppers nam met 11 procent toe tot bijna 164.000. In totaal telde Nederland eind vorig jaar 2.581.399 bedrijven. Dat zijn er 3 procent meer dan eind 2023.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
43 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
3 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
4 uur geleden