Voor het eerst sinds 2013 weer regionale koudegolf in Nederland
VOLKEL (ANP) - Voor het eerst sinds 2013 is er weer een regionale koudegolf gaande in Nederland. Op de voormalige vliegbasis Twenthe (Overijssel), in Volkel (Noord-Brabant) en Arcen (Limburg) is volgens Weer.nl aan de criteria van een koudegolf voldaan. Van een koudegolf is sprake bij minimaal vijf ijsdagen op rij. Binnen die reeks moet het minimaal drie nachten streng vriezen.
De huidige serie begon zondag, toen vroor het in het oosten van het land streng. Dinsdagochtend werd het op vliegbasis Twenthe maar liefst -14,2 graden. Ook donderdag kwam de temperatuur niet boven 0,0 uit, waardoor de koudegolf compleet werd gemaakt.
Komende dagen kunnen ook andere meetstations in voornamelijk Noord-Brabant en Limburg een koudegolf noteren. Van een officiële landelijke koudegolf kan geen sprake meer zijn. Donderdagochtend bereikte het kwik in De Bilt korte tijd een temperatuur van 0,0 graden, waardoor er na vier ijsdagen op rij een einde kwam aan de officiële serie koude dagen.
De laatste keer dat het in Nederland tot een regionale koudegolf kwam was tussen 13 en 25 januari 2013. De laagste temperatuur werd toen op 16 januari in het Gelderse Herwijnen waargenomen. Daar gaf het kwik -18 graden aan.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk gaat ook zondagochtend open. Zaterdag had de baan de primeur van de eerste keer schaatsen op natuurijs deze herfst.
43 minuten geledenDE BILT (ANP) - Afgezien van de provincies Limburg en Zeeland geldt zondag in heel het land ergens gedurende de dag code geel door gladheid. In het zuidwesten en westen is het nu al plaatselijk glad door sneeuwval. De sneeuw en gladheid breiden zich de komende uren oostwaarts uit. Daardoor is het uiteindelijk in heel de westelijke helft van het land, met uitzondering van Zeeland, plaatselijk glad in de ochtend. Die gladheid verdwijnt pas halverwege de ochtend, meldt het KNMI.
1 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) heeft tijdens haar jaarlijkse benefietgala in Noordwijk 1.848.000 euro opgehaald. Dat is ruim 30.000 euro meer dan vorig jaar en daarmee een nieuw recordbedrag. Het was de negentiende keer dat het benefietgala werd georganiseerd. Er schoven 650 gasten aan.
7 uur geledenHet televisieprogramma Even tot hier heeft naast de Amerikaanse militaire begraafplaats Margraten de twee panelen teruggeplaatst die eerder deze maand door de Amerikaanse beheerder werden verwijderd. De panelen belichten de rol van 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog. Ook maakten presentatoren Niels van der Laan en Jeroen Woe zaterdag aan het einde van hun uitzending bekend dat zij rondom de teruggeplaatste panelen ook een aanvullende "tentoonstelling" laten bouwen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.
11 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
17 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
17 uur geleden