Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst sinds 2009 aanval haai in haven Sydney

Voor het eerst sinds 2009 aanval haai in haven Sydney

SYDNEY (ANP) - Voor het eerst sinds 2009 is in de haven van Sydney een persoon aangevallen door een haai. Volgens The Sydney Morning Herald is het slachtoffer een 29-jarige vrouw. Zij raakte ernstig gewond nadat zij in haar been gebeten werd door een stierhaai. Het incident gebeurde maandagavond in Elizabeth Bay, op nog geen twee kilometer van het iconische Sydney Opera House.

Hoewel haaien veel voorkomen voor de kust van Australië, zijn aanvallen in de haven van de miljoenenstad zeldzaam. In 2009 werd een duiker in zijn arm en been gebeten, ook door een stierhaai. Het laatste bekende incident daarvoor was in 1963.

Bewoners van de baai spreken tegen de Australische krant van een "surrealistisch" tafereel. Het slachtoffer zwom vlak bij de kust toen de haai toesloeg en haar in haar rechterbeen beet. Een dierenarts die in de buurt woont, legde een knelverband aan en wordt in Australische media geprezen als een "heldin". Het slachtoffer wordt dinsdag geopereerd.

Haaienexpert Amy Smoothey zegt tegen ABC News dat er geen bewijs is dat het aantal stierhaaien in de haven van Sydney toeneemt. De stierhaaien verblijven normaliter in water dat warmer is dan 20 graden en in januari en februari worden ze vaker gesignaleerd in de haven. Opwarmend zeewater zou er mogelijk wel voor kunnen zorgen dat de dieren langer in de buurt van Sydney verblijven dan "tien tot vijftien jaar geleden", aldus Smoothey.

Meer uit Buitenland

Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

11 minuten geleden
Trump: Iran wilde het Midden-Oosten overnemen

WASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."

22 minuten geleden
EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

55 minuten geleden
Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

3 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

3 uur geleden
Israël claimt ongeveer 700 Hezbollah-leden te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Rutte wijst boze VS erop dat ze Iran-aanval voor Europa verzwegen

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.

3 uur geleden