Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst sinds 2009 aanval haai in haven Sydney

Voor het eerst sinds 2009 aanval haai in haven Sydney

SYDNEY (ANP) - Voor het eerst sinds 2009 is in de haven van Sydney een persoon aangevallen door een haai. Volgens The Sydney Morning Herald is het slachtoffer een 29-jarige vrouw. Zij raakte ernstig gewond nadat zij in haar been gebeten werd door een stierhaai. Het incident gebeurde maandagavond in Elizabeth Bay, op nog geen twee kilometer van het iconische Sydney Opera House.

Hoewel haaien veel voorkomen voor de kust van Australië, zijn aanvallen in de haven van de miljoenenstad zeldzaam. In 2009 werd een duiker in zijn arm en been gebeten, ook door een stierhaai. Het laatste bekende incident daarvoor was in 1963.

Bewoners van de baai spreken tegen de Australische krant van een "surrealistisch" tafereel. Het slachtoffer zwom vlak bij de kust toen de haai toesloeg en haar in haar rechterbeen beet. Een dierenarts die in de buurt woont, legde een knelverband aan en wordt in Australische media geprezen als een "heldin". Het slachtoffer wordt dinsdag geopereerd.

Haaienexpert Amy Smoothey zegt tegen ABC News dat er geen bewijs is dat het aantal stierhaaien in de haven van Sydney toeneemt. De stierhaaien verblijven normaliter in water dat warmer is dan 20 graden en in januari en februari worden ze vaker gesignaleerd in de haven. Opwarmend zeewater zou er mogelijk wel voor kunnen zorgen dat de dieren langer in de buurt van Sydney verblijven dan "tien tot vijftien jaar geleden", aldus Smoothey.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

9 minuten geleden
Druk op Starmer neemt toe, kort overleg met potentiële uitdager

LONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.

2 uur geleden
NAVO oefent voor het eerst met Servië

BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.

4 uur geleden
Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

12 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

12 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

13 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

14 uur geleden