Voor het eerst sinds 2009 aanval haai in haven Sydney
SYDNEY (ANP) - Voor het eerst sinds 2009 is in de haven van Sydney een persoon aangevallen door een haai. Volgens The Sydney Morning Herald is het slachtoffer een 29-jarige vrouw. Zij raakte ernstig gewond nadat zij in haar been gebeten werd door een stierhaai. Het incident gebeurde maandagavond in Elizabeth Bay, op nog geen twee kilometer van het iconische Sydney Opera House.
Hoewel haaien veel voorkomen voor de kust van Australië, zijn aanvallen in de haven van de miljoenenstad zeldzaam. In 2009 werd een duiker in zijn arm en been gebeten, ook door een stierhaai. Het laatste bekende incident daarvoor was in 1963.
Bewoners van de baai spreken tegen de Australische krant van een "surrealistisch" tafereel. Het slachtoffer zwom vlak bij de kust toen de haai toesloeg en haar in haar rechterbeen beet. Een dierenarts die in de buurt woont, legde een knelverband aan en wordt in Australische media geprezen als een "heldin". Het slachtoffer wordt dinsdag geopereerd.
Haaienexpert Amy Smoothey zegt tegen ABC News dat er geen bewijs is dat het aantal stierhaaien in de haven van Sydney toeneemt. De stierhaaien verblijven normaliter in water dat warmer is dan 20 graden en in januari en februari worden ze vaker gesignaleerd in de haven. Opwarmend zeewater zou er mogelijk wel voor kunnen zorgen dat de dieren langer in de buurt van Sydney verblijven dan "tien tot vijftien jaar geleden", aldus Smoothey.
Meer uit Buitenland
VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Om de ergste humanitaire nood in Iran en omliggende landen te lenigen, zoekt de VN-organisatie voor vluchtelingen, UNHCR, 80 miljoen dollar (69,4 miljoen euro) voor een noodplan. Daarmee moet de meest acute noodhulp tot mei gedekt worden. De hulp is onder meer bestemd voor de circa 1,8 miljoen Afghaanse vluchtelingen in Iran.
1 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR/AFP) - De G7-landen hebben opgeroepen tot een onmiddellijk einde aan de aanvallen op burgers en civiele infrastructuur in het Midden-Oosten. De buitenlandministers van die club grote industrielanden waren donderdag en vrijdag bijeen nabij Parijs, om te spreken over belangrijke mondiale thema's.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
5 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.
7 uur geleden