Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst sinds 2009 aanval haai in haven Sydney

Voor het eerst sinds 2009 aanval haai in haven Sydney

SYDNEY (ANP) - Voor het eerst sinds 2009 is in de haven van Sydney een persoon aangevallen door een haai. Volgens The Sydney Morning Herald is het slachtoffer een 29-jarige vrouw. Zij raakte ernstig gewond nadat zij in haar been gebeten werd door een stierhaai. Het incident gebeurde maandagavond in Elizabeth Bay, op nog geen twee kilometer van het iconische Sydney Opera House.

Hoewel haaien veel voorkomen voor de kust van Australië, zijn aanvallen in de haven van de miljoenenstad zeldzaam. In 2009 werd een duiker in zijn arm en been gebeten, ook door een stierhaai. Het laatste bekende incident daarvoor was in 1963.

Bewoners van de baai spreken tegen de Australische krant van een "surrealistisch" tafereel. Het slachtoffer zwom vlak bij de kust toen de haai toesloeg en haar in haar rechterbeen beet. Een dierenarts die in de buurt woont, legde een knelverband aan en wordt in Australische media geprezen als een "heldin". Het slachtoffer wordt dinsdag geopereerd.

Haaienexpert Amy Smoothey zegt tegen ABC News dat er geen bewijs is dat het aantal stierhaaien in de haven van Sydney toeneemt. De stierhaaien verblijven normaliter in water dat warmer is dan 20 graden en in januari en februari worden ze vaker gesignaleerd in de haven. Opwarmend zeewater zou er mogelijk wel voor kunnen zorgen dat de dieren langer in de buurt van Sydney verblijven dan "tien tot vijftien jaar geleden", aldus Smoothey.

Meer uit Buitenland

Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

21 minuten geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

49 minuten geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

2 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

2 uur geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

2 uur geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

3 uur geleden
Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

4 uur geleden