Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst 'ramadanonderbreking' in Eredivisie

Voor het eerst 'ramadanonderbreking' in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Voor het eerst zijn in de Eredivisie wedstrijden even stilgelegd zodat voetballers die meedoen aan de ramadan wat kunnen eten en drinken. Dat gebeurde zaterdagavond bij de duels Excelsior - FC Twente, SC Cambuur - FC Emmen en NEC - PSV. Toen de zon rond 20.15 uur onderging, kregen de spelers die meedoen aan de ramadan de tijd en ruimte om wat te eten en drinken.

"Een heel mooi gebaar", zei de Marokkaanse oud-voetballer Karim El Ahmadi bij ESPN. El Ahmadi deed in Rotterdam de analyse bij Excelsior - FC Twente. Van beide clubs gingen een kwartier voor tijd meerdere spelers naar de kant om wat te eten en drinken. "Het duurt hooguit 2 minuten, het is een beetje hetzelfde als een VAR-moment", aldus El Ahmadi. "Mooi voor de spelers. Dit is heel belangrijk."

Bij NEC - PSV werd in de 12e minuut stilgestaan bij het overlijden van PSV-perschef Thijs Slegers. Tijdens de minuut applaus in De Goffert konden de spelers die meedoen aan de ramadan wat eten en drinken.

Nieuwe richtlijnen

De KNVB maakte ruim een week geleden bekend dat voor het eerst een 'ramadanonderbreking' is toegestaan in het betaalde voetbal. Moslims mogen in de periode van de ramadan, die op 22 maart begon en ongeveer een maand duurt, onder meer niet eten en drinken van zonsopgang tot zonsondergang. Voor deze periode van vasten, die meerdere speelrondes in de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie omvat, heeft de KNVB de nieuwe richtlijnen ingevoerd.

Scheidsrechters leggen het duel stil op het eerste beschikbare moment na zonsondergang. Voorwaarde is wel dat er tenminste één speler op het veld staat die meedoet aan de ramadan. Hierover vindt voor aanvang van iedere wedstrijd overleg plaats. De KNVB volgt het voorbeeld van de Premier League, die deze maatregel ook al invoerde.

Meer uit Voetbal

Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

49 minuten geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

1 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

2 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

14 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

16 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

16 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 dag geleden