Voor het eerst minister van Buitenlandse Zaken VS in Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Suriname krijgt donderdag voor het eerst bezoek van een Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Mike Pompeo blijft ongeveer vijf uur in het land en spreekt daar onder meer met president Chan Santokhi en enkele ministers. Ook staat volgens zijn Surinaamse ambtsgenoot Albert Ramdin een ontmoeting op de agenda met vertegenwoordigers van het Amerikaanse bedrijfsleven in Suriname.
Het bezoek van de Amerikaanse minister aan de pas gekozen Santokhi is ook bedoeld om de ‘’triomf van de democratie’’ te vieren, zo staat in een verklaring van het ministerie van Pompeo. De gesprekken tussen de VS en Suriname zullen vooral gaan over de samenwerking tussen beide landen, met de nadruk op samenwerking op het gebied van energie en veiligheid.
Minister Ramdin wil ook praten over een eventuele militaire samenwerking, zoals deze eerder heeft bestaan tussen Amerika en Suriname. Na het bezoek vervolgt de Amerikaanse delegatie de reis naar buurland Guyana om daarna nog naar Brazilië en Colombia te gaan. Tijdens deze bezoeken zal Pompeo overleggen over de aanpak van de corona-crisis en hoe tegelijkertijd de economieën kunnen worden versterkt.
De Surinaamse ministers die zullen aanschuiven bij het gesprek met Pompeo zijn die van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, Justitie en Politie en Defensie. De delegatie vanuit het bedrijfsleven bestaat uit vertegenwoordigers van goudmultinational Newmont en enkele bedrijven uit de oliesector, aldus Ramdin.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
4 uur geledenNIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
5 uur geleden