Voor het eerst minister van Buitenlandse Zaken VS in Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Suriname krijgt donderdag voor het eerst bezoek van een Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Mike Pompeo blijft ongeveer vijf uur in het land en spreekt daar onder meer met president Chan Santokhi en enkele ministers. Ook staat volgens zijn Surinaamse ambtsgenoot Albert Ramdin een ontmoeting op de agenda met vertegenwoordigers van het Amerikaanse bedrijfsleven in Suriname.
Het bezoek van de Amerikaanse minister aan de pas gekozen Santokhi is ook bedoeld om de ‘’triomf van de democratie’’ te vieren, zo staat in een verklaring van het ministerie van Pompeo. De gesprekken tussen de VS en Suriname zullen vooral gaan over de samenwerking tussen beide landen, met de nadruk op samenwerking op het gebied van energie en veiligheid.
Minister Ramdin wil ook praten over een eventuele militaire samenwerking, zoals deze eerder heeft bestaan tussen Amerika en Suriname. Na het bezoek vervolgt de Amerikaanse delegatie de reis naar buurland Guyana om daarna nog naar Brazilië en Colombia te gaan. Tijdens deze bezoeken zal Pompeo overleggen over de aanpak van de corona-crisis en hoe tegelijkertijd de economieën kunnen worden versterkt.
De Surinaamse ministers die zullen aanschuiven bij het gesprek met Pompeo zijn die van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, Justitie en Politie en Defensie. De delegatie vanuit het bedrijfsleven bestaat uit vertegenwoordigers van goudmultinational Newmont en enkele bedrijven uit de oliesector, aldus Ramdin.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.
33 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.
3 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.
3 uur geleden